Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Гранд Чероки

    Благодатя ти батко Андро, но мое е друг, накрая завършва с букса, няма кабел.

    Датчика ще го намеря лесно, как да го извадя ми е по-трудната част ?
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Гранд Чероки

      дали не се е раздул ...

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Гранд Чероки

        За 13 години, сигурно има някакви изменения от жегата, иначе в момента колата е студена, би трябвало да излезе, пръскам, чакам и напъвам, не се сещам за нищо друго, върти се в кръг по няколко милиметра, но навън неще да помръдне, а са го сложили наистина на кучето в задницата....

        Зад датчика има ръжда по блока, и ръждата му спира движението навън, излезе 4 милиметра за два часа пръскане и въртене, потроших го, но ще го извадя.
        Последно редактирано от TOYO; 28-02-15, 12:25.
        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Гранд Чероки

          След 4 часа борба извадих датчика на коляновия вал, батко Андро беше прав, пластмасата се е раздула, и мъките с ваденето бяха страшни, с въртене и теглене буквално съм престъргал раздутото до размера на отвора в блока, беше нечовешко мъчение.

          За съжаление по празниците магазините не работят, и оставам на трупчета.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Гранд Чероки

            Колега има в Американскиа Амазон такъв сензор - http://www.amazon.com/1999-2012-DODG...4.7+crankshaft.

            Има го и в www.makeitmopar.com но когато си го поръчвах от там се забави около три седмици докато от Амазон изпращат веднага.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Гранд Чероки

              Благодаря ти колега, точно от това имах нужда, ще се възползвам от услугите на Амазон !!!
              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Гранд Чероки

                Поръчах оригинален датчик и го чакам за петък, междувременно изскочи един ментак от Вест ауто за 90 лева, изкуших се и го сложих с идеята да го ползвам докато ми дойде истинския.

                Колата заработи чисто без гърмежи, като загря пак си загасна, и спря да пали, този път поне си записа грешка Р0340 датчик колянов вал, оказа се че всички които ми казаха че с менте датчик нищо няма да стане, са били прави.


                Мъките с ваденето са идвали от една пъпка, висока около два милиметра, която се е получила при отливането на чугунения блок, престъргах я и сега отвора е с правилна форма, чудя се защо при сглобяването на колата в Австрийския град Линц не са го поправили, а са натикали датчика насилствено ?
                Последно редактирано от TOYO; 04-03-15, 14:43.
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Гранд Чероки

                  Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                  оказа се че всички които ми казаха че с менте датчик нищо няма да стане, са били прави.
                  Когато светва "грешка ХХХ" може да е дефектирал ХХХ, може куплунга му, може жиците до компа, може куплунга на компа, може от куплунга до процесора, може.............Уфффффф проваляш ми опита да се напия ......... НЕ СА ПРАВИ!
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Гранд Чероки

                    Така е дядо Владо, куплунга е чист, пръсках го с контактен спрей, кабелите ги разбандажирах във видимата част, нямат външни повреди, компа не го знам къде се намира, искам да прозвъня веригите от неговия куплунг до буксата на датчика, за да съм сигурен че са ОК, издирването му продължава.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с Гранд Чероки

                      Погледни позиция 12. Някъде там ще да е
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ecm_02.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5646382
                      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с Гранд Чероки

                        Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                        ... Колата заработи чисто без гърмежи, като загря пак си загасна, и спря да пали, този път поне си записа грешка Р0340 датчик колянов вал, оказа се че всички които ми казаха че с менте датчик нищо няма да стане, са били прави. ...
                        Какъв беше датчикът? По джипарските форуми наистина върви заклинанието, че WJ-ят признавал само оригинални такива. Напук на това моят вече 4+ години си върви с датчик на коляновия вал на Стандард (само това беше опцията в петък следобед с предстоящо пътуване ). Ама V8-кът може и да е по-придирчив.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с Гранд Чероки

                          Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                          издирването му продължава.
                          На "файеруола". Крие се в дъното на коша горе е ляво ( ако си пред колата). Маха се компа на скоростите, стойката му, преливника на охлаждането, освобождава се филтър дехидратора, ако имаш и газовите дюзи..... и те така.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с Гранд Чероки

                            Спирам да чета, че ме хваща страх!
                            Вчера направих скъсаният кабел на датчика на АБС-а, днес заварих седалката-на 4 места, а ме чакат тампони на А рамото-ментетата издържаха една година -15лв./бр.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с Гранд Чероки

                              Благодаря за схемата колега, днес ще прозвъня трите кабела, ако има проблем ще изтегля нови кабели.

                              Аз забелязвам че тези коли признават само оригинални части, всичко друго е неизгодно, и загуба на време в разглобяване.

                              Дано ми доставят днес датчика от Елит кар, че в тоя сняг си требе джип !!!
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с Гранд Чероки

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Спирам да чета, че ме хваща страх!
                                Вчера направих скъсаният кабел на датчика на АБС-а, днес заварих седалката-на 4 места, а ме чакат тампони на А рамото-ментетата издържаха една година -15лв./бр.
                                Тампоните на на А-рамото могат да се скъсат и от неправилен монтаж.Ако се завърти на 90градуса тампона може да се скъса доста скоро ,защото ще няма да се огъва в правилната посока.Поне при други марки е така,но принципът е същият.
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
                                Subaru Forester 2.0 d 2010
                                Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X