Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Гранд Чероки ZJ 93-98

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на Гранд Чероки ZJ 93-98

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    При това положение отпред блъска често на ограничителните тампони защото при теб в момента е 2.1см а трябва да е 3.8см
    И мойте бяха омекнали горе доло с толкова. Затова сложих подложки отпред 6см отзад 4см. Имам ги. Срещу 100лв мога да ти ги пратя по пощата. Предните са стоманени, задните гумени. Само че 265/75/16 пак ще упират при офроуд. За да не упират трябва да възтановиш заводското разтояние до ограничителните тампони пак с подложки. Горния линк е точно за това.
    добре де, аз като малоумен да питам пак:

    мойте пружини са омекнали и разстоянието от гумата до калника е минимално (не съм го мерил в см)

    смених предните, но се оказа че новите не са подходящи и си останах само с разходите и с надеждата догодина да сменям пак.

    ако сложа твойте подложки какъв е ефекта и после трябва ли да сменям пружините или да?

    искам да мога да сложа по високи гуми от сегашните и жипката да се вдигне спрямо асвалта, ако ма разбирате


    --------------------------------------------------------------------------
    Темата произлиза от тук
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19817
    Последно редактирано от kinex; 20-10-07, 21:17.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    До: Козметичен лифт на Гранд Чероки 99-04

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi
    добре де, аз като малоумен да питам пак:

    мойте пружини са омекнали и разстоянието от гумата до калника е минимално (не съм го мерил в см)

    смених предните, но се оказа че новите не са подходящи и си останах само с разходите и с надеждата догодина да сменям пак.

    ако сложа твойте подложки какъв е ефекта и после трябва ли да сменям пружините или да?

    искам да мога да сложа по високи гуми от сегашните и жипката да се вдигне спрямо асвалта, ако ма разбирате
    Ей така изглеждаше моя с 2" подложки и 235/70/15 кобри
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Козметичен лифт на Гранд Чероки 99-04

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi
      добре де, аз като малоумен да питам пак:

      мойте пружини са омекнали и разстоянието от гумата до калника е минимално (не съм го мерил в см)

      смених предните, но се оказа че новите не са подходящи и си останах само с разходите и с надеждата догодина да сменям пак.

      ако сложа твойте подложки какъв е ефекта и после трябва ли да сменям пружините или да?

      искам да мога да сложа по високи гуми от сегашните и жипката да се вдигне спрямо асвалта, ако ма разбирате
      Ти нали имаш ZJ. Мойте излишни подложки са за WJ. Иначе вчера сложих на ZJя 2" подложки. С доставката от Щатите излезнаха 150лв.
      Аз лично не знам джип на който при 2"лифт да може да се сложат по големи гуми без да опират при офроуд. Освен да е някъв с ходове на табуретка за който не се сещам. Опирането се оправя. Не виждам защо толкова се притеснявате. Не става въпрос за задиране при което се кривят ламарини и се режат гуми. Близване някво. Освен това гумите обикновено си опират по асвалта. Няма как иначе.
      Блъскането на демпферния тампон при умекнали пружини е много по опасно.
      Вече забравих колко големи влизаха на ZJ. Моя е много изрязан и загубих мярката. Сега на 2" лифт(реален) влизат 33" и пита за още. По принцип стария Гранд кара с 1" по-малки гуми от новия.
      Колко е провиснала предницата се мери най-лесно по растоянието до ограничителния тампон отпред. Трябва да е 3.5-4см.

      Коментар


      • #4
        До: Козметичен лифт на Гранд Чероки 99-04

        ако правилно съм разбрал, само подложки не ми решават проблема - трябва да си сложа правилни пружини...... ще измеря сантиметрите, но когато последния път мерих, отзад разстоянието от калника до земята беше с 2 см. повече отколкото отпред

        аз оффроуд не карам, само черни пътища и тук там някоя бабунка..... е, и гадните софийски дупки, високи бордюри и тем подобни....... абе паркетин
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: Козметичен лифт на Гранд Чероки 99-04

          Е моя с подложки нисък ли ти се вижда?

          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Козметичен лифт на Гранд Чероки 99-04

            Първоначално публикуван от quadra
            Е моя с подложки нисък ли ти се вижда?
            напротив - изглежда си много добре........ както е тръгнало, няма скоро да събера парички за друго, ами да врътнем едни подложки на струга и да пробваме, кво ни пречи?



            дет'са вика ни акъл, ни образование.........
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X