Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ-Клатене, амове....решение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: WJ-Клатене, амове....решение

    Това с клатенето е адски субективно. Еди се беше качвал на моето камионче за една пътна проба и каза, че вози учудващо стегнато. Аз още не съм му свикнал напълно и май няма да мога. Но не е болка за умиране. Предишната ми кола беше Мондео комби, което бях повдигал с вложки в пружините и гуми на 80. Едно майсторче в квартала при което сменям масло и дребни обслужвания казва, че ще хване морска болест, ама той е БМВ-ист и за него е важно да стига до Ситоня за 4 часа. Дядо Владо пък казва, че обича да го полюшва(джипката де).Така, че зависи от камбанарията. Отделно, съм чел в повечето jeep форуми, че има значение дали е WJ(щатски) или WG(за износ/европейски).

    Моите наблюдения са, че гумите(налягането в тях, а предполагам и комбинацията от джанти/височина) са от не малко значение. Амортисьорите е логично да оказват също не малко влияние. Тампони/втулки освен на двете биалетки отзад и на А-рамото до сега не съм сменял и не мясля, че оказват такова огромно значение. Усилената(1" на Addco) стаб. щанга подозирам, че има по-скоро подсъзнателен ефект, но може и да греша. Ако някоя е с нея - да сподели.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #77
      От: WJ-Клатене, амове....решение

      Както казах в скоро време ще пусна тема относно моя WJ и решаването на доста от проблемите му. В общи линии не може да искате от едно луксозно комби да си му сложите оригиналните тампони и "някакви си там амове" и да искате да стане ДЖИП. Лично аз моя съм го взел за "стабилно" каране не само по прекрасните ни пътища, но и по гори, ниви...., а това не може да се постигне с МОНРО (и подобните му...), казвам го не от моя личен опит, а от този (горчив) на мой приятел, аз за щастие ползвах на готово "топлата вода", не я откривах.

      Коментар


      • #78
        От: WJ-Клатене, амове....решение

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        Усилената(1" на Addco) стаб. щанга подозирам, че има по-скоро подсъзнателен ефект, но може и да греша. Ако някоя е с нея - да сподели.
        Addco има много голям ефект но и трябват и амортисьори с други характеристики. Кони Хеви тракSPX стават.
        Със заводските амортисьори ако ще чисто нови да са, бие къмшици като Порше. Щи чупи вратът направо.

        Коментар


        • #79
          От: WJ-Клатене, амове....решение

          Като става въпрос за амове, моля за съвет какви да взема за WJ 4,7.какво ще кажете за sensen и GH гледам ги в ebay
          Благодаря предварително.

          Коментар


          • #80
            От: WJ-Клатене, амове....решение

            Вземай каквито ти дойде, после правилните !
            Eвгени Филчев
            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

            Коментар


            • #81
              От: WJ-Клатене, амове....решение

              Има тема за амортисьори, в която ще намериш още инфо:
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...=160356&page=3
              Jeep WJ 4.7
              Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

              Коментар


              • #82
                От: WJ-Клатене, амове....решение

                Както бях обещал преди време ето я темата за моя Гранд! http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=196515

                Коментар


                • #83
                  От: WJ-Клатене, амове....решение

                  Някой запознат ли е каква е разликата между Монро #37161 и #37161ST ?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #84
                    От: WJ-Клатене, амове....решение

                    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                    Някой запознат ли е каква е разликата между Монро #37161 и #37161ST ?
                    Обсъждахме го с някой тук , едните са рефлекс малко по твърди с по-бърза реакция мисля че се предлагат само задни !
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: WJ-Клатене, амове....решение

                      Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                      Обсъждахме го с някой тук , едните са рефлекс малко по твърди с по-бърза реакция мисля че се предлагат само задни !
                      И аз мисля, че мернах нещо тук и търся от няколко дни, ама не го намирам....и си мисля, че ST e Sensa track(по-меките).... Ама знам ли
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #86
                        От: WJ-Клатене, амове....решение

                        ST е сенза трак , в петък ги поръчах и днес ги взех от спиди. Интересно ми стана че пишеше че са белгийски а като доидоха на кутията пише made in USA, а на тях няма лепинки като на всики амове, а има вдълбано "гравирано" този номер и made in USA. Мога да ги снимам ако искате да ги видите.

                        Коментар


                        • #87
                          От: WJ-Клатене, амове....решение

                          И моите са така,гравиран надпис без лепенки.

                          Коментар


                          • #88
                            От: WJ-Клатене, амове....решение

                            Здрасти ето темата, ако става въпрос за нея деhttp://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=198763

                            Абстрахирайте се от номера. Сложих ST много добри амортисьори, прекрасна возия, потракването отпред изчезна, сменил съм само предни. И при мен са гравирани явно от един гараж са �� USA.
                            Mercedes-Benz GL 500

                            Коментар


                            • #89
                              От: WJ-Клатене, амове....решение

                              Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                              Здрасти ето темата, ако става въпрос за нея деhttp://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=198763

                              Абстрахирайте се от номера. Сложих ST много добри амортисьори, прекрасна возия, потракването отпред изчезна, сменил съм само предни. И при мен са гравирани явно от един гараж са �� USA.
                              Съшите. Чисто черни с вдлъбнат надпис на тях. И на него made in usa. 2 год. гаранция. Черни кутии, с щампа Monroe Reflex на тях. Току що ги сменихме с един приятел. В интерес на истината се притеснявах колата да не стане лагерница, 'щото всичките бяха изпуснали a аз лека-полека бях почнал да и свиквам на возията. Сензатрака имам чувството, че са фабричните амортисьори и сега като са нови вози прекрасно през легнали полицаи и неравности в града. Хем меко, хем клатушкането при успокояване изчезна. На дълго още не съм я тествал. Дано да са държеливи.
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • #90
                                От: WJ-Клатене, амове....решение

                                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                                Сензатрака имам чувството, че са фабричните амортисьори
                                "Мопарските" със сигурност се правят от "Monroe", поне така пише на 1001 места из нета. Ама кой точно модел са...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X