Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

    Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
    З...че оффроуд левъла си ми е ...
    Що ми се струва, че лифта и гумите няма да ти помогнат особено на трапа, дето се вижда накрая на видеото?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

      И да обърна малко внимание на музиката

      От както съм я взел джипката ме тормозят няколко неща свързани с аудуито и. Отвратително работещия ФМ модул на щатния касетоФон, които е скапан нещо и на слаби станции или станции с повече ниски честоти започва да трещи все едно имам 10 пробити говорителя. След опити се оказа, че на Дарик и на Класик ФМ работи що годе добре . Не че имам против ретро хитове и класическа музика ама нонстоп ми натежава . Също и кънтрито почна да ме дразни след като преслушах 20-30 касетки от колекцията на тате с Луили Нелсън и тн звезди. Друга екстра на касетофонния рай е - пълен салон с касетки и кутийките от тях . Антената спътник само излиза и влиза и .... общо взето ме подлудява, особенно като я забравя в шубраците и почне да се криви като сопол .

      Благодарение на Николай - Ник1 разбрах, че има решение на повечето проблеми с интеграцията на mp3 модул заместващ/емулиращ цд чейнджър, в неговия случай Yatour . Занимавайки се с по належащи неща по джипа, бях оставил на заден план тази мп3 идея. Докато не се сблъсках челно с инсталиран последен модел на Grom (Yatour всъщност е максимално бюджетно решение) , с две думи това решение не бе за мен много ограничена функционалност от нещо не съвсем евтино. А супер кривия 1,5 DIN стандарт само допринасяше за още и още по скъпи и не дотам естетични/практични решения. Минаването на популярния размер от 1 DIN, беше крайно не желан, поради естетическото му убийство на таблото .

      Покарах и започнах да свиквам с шума и скърцането на касетофона, както и с планината от пластмасови остатаци навсякъде . Решавах си кардинално проблема като си слушах двигателя без радио и тн дистрактори . Докато случайно на работа не мернах колегата Томи да цъка един таблет Nexus 7. Томи като един щастлив собственик на Caprise Classic '91 имаше едентични проблеми на моите, стоков Bose за кофата . За неговото решение тук, че е по добър повествовател . Не мислех, че ще успее толкова бързо, но за две седмици имаше готово интегрирано решение . На живо ефекта е ................. . Тъч скрийн, радио, мп3, видео, диагностика, навигация, камера задно виждане и общо взето всичко за което може да се сети човек в една кола .

      Вече съм поръчал всичко необходимо за горното да стане реалност и при мен . Едиственно ме притеснява интеграцията с Инфинити системата, но не мисля , че ще има проблем. Тук в джйип, и тук а тук напълно интегриран монтаж и функционалност .
      Последно редактирано от бубата; 18-11-14, 13:35. Причина: корекция
      Jeep ZJ 5.9

      Коментар


      • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

        Много готино изглежда , а какво става със въздуха който ще духа по средата , или трябва да се ползва само в краката и към стъклото .

        Коментар


        • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

          Не само изглежда , ако можеше и интеграция на хендсфрии да има ще ше да си е пълна Нирваната Има все пак още 3 вента на таблото . При мен смятам да ги смаля до 1-2см и обединя в един широк, като се качи максимално нагоре таблета - вариянт 1 . Може и отдясно вертикално, но май ще е мнго трудно да се рутира, ще видя като почна да разглабям кое е по удобно.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040002.JPG
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5623836
          Jeep ZJ 5.9

          Коментар


          • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

            Мен ме спря преди всичко фактът, че губиш двата централни отвора на вентилацията, В допълнение радиото, усилвателят и колоните са завършена система на Инфинити, ако подменяш нещо - по-добре всичко вкупом. Антената се "гаси" с микроключе след радиото, май дори видях фабрично решение при по-стари ТЛК и Паджеро Или направо я затапваш и слагаш "перка на акула" с усилвател на покрива. При тях предимството е, че ги има в комбинация с GPS, GSM итн.
            ZJ 5.9 (x3.5)

            Коментар


            • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

              Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
              Мен ме спря преди всичко фактът, че губиш двата централни отвора на вентилацията, В допълнение радиото, усилвателят и колоните са завършена система на Инфинити, ако подменяш нещо - по-добре всичко вкупом. Антената се "гаси" с микроключе след радиото, май дори видях фабрично решение при по-стари ТЛК и Паджеро Или направо я затапваш и слагаш "перка на акула" с усилвател на покрива. При тях предимството е, че ги има в комбинация с GPS, GSM итн.
              Ще има вентилация . Тези интервенция няма да наруши баланса на системата все пак усилвателя и колоните си остават същите просто входния сигнал ще е от различен източник . Дай да го направя първо и смятам, че ще го оцениш

              -------------------

              Днес успях да закъсам в една кал. Все пак бях минавал от там може би 3 пъти вече, и реших че го знам . Да ама не, спрях на абсолютно равно само малко лигаво и до там, то не бяха бързи/бавни газ без газ. Пак си представих трактора все едно съм с бмв-то , даже звъннах на дядо Владо за съвет/помощ (нивата ми е на 1,5км от него). Все пак успях да се измъкна и да разбера малко повече за джипката си . Разбрах защо ЛСД-то не е блокаж , но все пак помогна. Също , че с гуми за магистрала купона в калта е докато не се окопаеш .

              -------------

              Също днес се убедих, че моя газ майстор не разбира от американски коли грам. Близо 1000км неможе да настрой Агис-а да харчи под 30 без значение как и къде карам . Днес реши да разбичка делкото с цел корекция на предверението?!?!?!? Така било по добре за газзта вика - ужас . Да ама не при мен макар и с делко си е цифрово чудото а корекцията на капачката сменя само времената на бензиновите инжектори .
              Ефекта за газа нулев пак не върви и най вероятно пак хачри, на бензин май върви както преди, но не съм сигурен . Също четох , че може даже да влоши разхода ако не е правилно центрирано.След значително четене така и не разбрах това местене на капачката колко е зле за мотора като цяло? Разбирам ,че компютъра си се само корегира и съответно пуска бензин в даден момент спрямо положението на дистрибутора. Тъй като си няма и идея колко и как е мръднато ще трябва да се обучи компота за да се оправи.

              Да ли съм разбрал правилно нямам идея най вероятно не, ако някой има информация по въпроса ще съм много благодарен да я сподели
              Jeep ZJ 5.9

              Коментар


              • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                Пускането на бензина е интересно, но не чак толкова. По-интересно е пускането на искрата. Обикновено се върти за малко по-голямо предварение, и на Жигула помага гарантирано. Обаче ... ако компа ти е самообучаващ (не знам какъв е в действителност), цялата тая гимнастика си я прави сам. И ако често сменяш бензин-газ, направо му взимаш акъла. Разхода ... абе 30 си е цифра. Бакалов каза, че му е дал толкова 5.2-то с платформата и с бегачката, което си е към 3 тона. По-вероятно е проблема изобщо да не ти е в центровката... е, вече може и да е

                За успокоение, на загрял мотор си направи проверка на действителните ъгли (стробоскоп, "елкон"), ако не са си на мястото - оправете ги, след което намери някой, който знае за какво служи софтуера на ГИ и как се работи с него. Ако няма сериозни проблеми с мотора, би трябвало нещата да се подобрят.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                  Визуално дистрибутора е мръднат съвсем малко, с мотора няма никакъв проблем дърпа като за световно когато е на бенз де . Ще започна да си го настройвам сам вече то се е видяло.
                  Jeep ZJ 5.9

                  Коментар


                  • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                    Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
                    Визуално дистрибутора е мръднат съвсем малко, с мотора няма никакъв проблем дърпа като за световно когато е на бенз де . Ще започна да си го настройвам сам вече то се е видяло.
                    Майтапа настрана, обаче повечето от познатите ми, които карат на газ, вече си накупиха/направиха кабели, намериха си софт и сами се оправят.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Майтапа настрана, обаче повечето от познатите ми, които карат на газ, вече си накупиха/направиха кабели, намериха си софт и сами се оправят.
                      Затова се слага само газов инжекцион Романо , там няма какво да настроиваш ,буташ кабела и тои тръгва , опиташ ли се да му направиш настроика ръчно тои ги истрива и въвежда даните които му дава компа на колата .

                      Коментар


                      • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                        Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                        Затова се слага само газов инжекцион Романо , там няма какво да настроиваш ,буташ кабела и тои тръгва , опиташ ли се да му направиш настроика ръчно тои ги истрива и въвежда даните които му дава компа на колата .
                        Сори, че спамя темата, но, както се казва, "мноо мразим някой да ми турга заповед". Особено ако това е недоклатения "мозък" на някое ECU.
                        Освен това, ако го загледаш по-внимателно, изобщо не е такова слънце, просто криво-ляво успява да догоди някакви режими на работа, които да не дразнят много и от време на време си чисти грешките. Не, че другите правят повече на автоматичен режим.
                        И между другото, точно с Романо (не помня модела) ядохме хурката, когато бензиновата помпа реши, че нея вечер не и се работи, а тая гад пък си реши, че директно на газ няма да пали, щото било малко хладничко
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                          След 2 месеца мъки, оправих газзз-та. Бях на ръба да изкормя всичко, но се оказа монтажника - грам не разбира от това което прави . Върви като на бензин и разхода трябва да е такъв .

                          Съшо днес успях да вкарам нещо което видимо нямаше вкарване, та даже и място остана
                          размери (474mm x 313mm x 60mm)
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141217_180740.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5629541
                          Jeep ZJ 5.9

                          Коментар


                          • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                            Прочетох цялата тема и ми става криво, че още се обсъждат проблеми с "клатене", " 'фъргане", " хлътване" и илюзията, че с една торба полиуретанови тампони всичко ще се оправи ! Мога да пусна много решения на тези проблеми, но не съм сигурен за мнението на модераторите. Имам две Гранд-Черокита(1998,- 2006) и един Вранглер, който иска може да пробва, все са +4-5см. вдигнати.
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                              Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                              Прочетох цялата тема и ми става криво, че още се обсъждат проблеми с "клатене", " 'фъргане", " хлътване" и илюзията, че с една торба полиуретанови тампони всичко ще се оправи ! Мога да пусна много решения на тези проблеми, но не съм сигурен за мнението на модераторите. ...
                              Мнението на модераторите за какво?!?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: "ново" Grand Cherokee 5.9 Limited LX

                                Сподели не се стискай, те илюзийте са малко като мечтите
                                Jeep ZJ 5.9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X