Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

    Здравейте!
    Ето на кратко ситуацията.Джипа е с газов инжекцион AG - оригинален холандски - не е полско AG.
    Поради факта че се кара много рядко а и ГИ е доста стар модел - аз не съм в БГ а съпругата ми всичко и е на 200 метра от дома и също рядко го ползва - при едно слизане към града машината започва да тресе и да работи не добре - дави се на ниски обороти на газ.Намерихме че тази фирма AG e купена от BRC и само те имат софтуер и кабели за този инжекцион.Закарахме машината на диагностика и се оказа че 4 от 8 дюзи на газовия инжекцион са запекли механично и не подлежат на ремонт.Предлагат ни дюзи 8 броя на BRC за скромната цена от 880 евро комплект.Според мен това е много.Аз не разбирам от газови инжекциони и за това питам - може ли да сменя компютърът и дюзите с да речем ловато или друга по разпространена марка а изпарителите -2бр които си работят перфектно както и бутилката и тръбният път да си останат старите.Това упражнение по прости сметки ще ми излезе значително по евтино от 880Е.
    Моля за съвет - кое точно трябва да се подмени за да имам отново работещ ГИ и евентуално марка която да препоръчате.Аз лично предпочитам ловато.

    ПП на бензин работи перфектно.
    BMW X6

  • #2
    От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

    Здравей , мисля че може да се сложат всякакви дюзи. Аз смених моите с някви полски за по 60лв парчето.
    За компа вече ако го смениш може да трябва и окабеляването да се сменя и става по- дебела работата.
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

    Коментар


    • #3
      От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

      Въпроса е на AG компа какви дюзи поддържа. При Фобос например списъка е огромен. Има добър шанс и тук да е така. Ма това може да се види като го закачат на диагностика. Някъде трябва да се настройва какви дюзи има инсталирани в момента. От тоя списък ше стане ясно какво поддържа.

      Коментар


      • #4
        От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

        Ами проблемът е че тези дюзи били по специални супер дупер нам какви си.Ако искам да сложа със същите параметри - 880Е и компа и окабеляването и всичко си остава.Не искат да сменят на бройка - искат комплект.Компа от своя страна други дюзи не можел да управява - само такива с тези параметри.С две думи или 880Е или смяна на комп и дюзи.Отделно стенд само в представителство на BRC,а близо до мен няма.Сега за тази диагностика го карахме до София от Габрово - с две думи за един път става ама не и за постоянно.Мисля си за ловато или ланди ренцо или фобос или аз не знам.Нямам идея какво ще е подходящо.До сега колите ми са били само с Ловато и винаги съм бил доволен.Затова клоня към тази марка.Отделно за споменатите марки софтуера и кабелите не са никакъв проблем и мога да си правя диагностика и в Габрово.А изпарителите също са AG 2 броя и си работят перфектно.Като цяло монтажа е много грамотно изпълнен в чужбинско.Сега - по принцип в ГИ има компютър с блок за управление,емулатор и дюзи.При мен блока за управление е отделно от компютърът.Разбрах че е доста стара,скъпа и много качествена система,но за съжаление няма части и никой не иска да ги поддържа и ремонтира.Като не може така - може по друг начин - за това си мисля за преформянето.Иначе ако е работата до даване на тези прословути 880Е - по добре да си сложа чисто нов ГИ и да забравя.Идеята е да се дадат по-малко пари и съвет какво да се сложи и подмени точно
        BMW X6

        Коментар


        • #5
          От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

          Ако това AG e SGI 1, го махай на момента. Аз така купих една кола с такова чудо и доста време се борих с него. Наистина няма кой да го сервизира в БГ както и части няма. И моята беше с много качествен монтаж и т.н. Какво от това като тук няма кой да я прави. Иначе марките които си изброил са добри. Не е толкова важно коя ще сложиш а как.
          Аз сам си я сложих, и не е сложно ако имаш малко познания и време.
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #6
            От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

            Колега я снимай една дюза хубаво, дай сериен/каталожен номер на дюзата и малко конкретна информация за газовата, модел и т.н.

            Според мен тия газаджии ми се струват ......., как може да не се сменя на бройка дюза, ....ци, едни такива в едно село Ви....ин ми говореха, че не се сменяло нищо по бутилката трябвало нова бутилка, заради повреден клапан.

            Дай повече инфо по случая за да потърсим в нета, да почетем, 880 евро не се берат лесно може пък да има дюзи да се поръчат рециклирани или нови или алтернативи...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

              Всъщност при тази употреба на колата най-разумното е да се изскубе цялата газова уредба.

              Коментар


              • #8
                От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                Ами ...няма как да снимам защото не съм в България а съпругата ми има нужда от инструкции за да провери маслото на двигателя.Започвайки с това как изглежда щеката.Аз 3 месеца работя 1 почивам и джипа се кара интензивно само тогава.Да газовият инжекцион е AG SGI 1.Варианта с изскубването отпада понеже колкото и рядко да се кара му правя едни 10-12к километра на година.С две думи като се прибера за 3 месеца му сцепвам пружините от каране
                Та - какво трябва да сменя за да имам пак газов инжекцион ?Само дюзи и компютър?
                BMW X6

                Коментар


                • #9
                  От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                  Благодаря колега - безценно!
                  Уважавам мнението ти а и аз стигнах до същият извод - по добре нова ГИ като си оставя само бутилката и тръбният път...Дебре габровец не габровец кеш ще трябва да се вади
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                    Ето ги дюзите: http://www.autogasshop.co.uk/ag-sgi-...-5mm-292-p.asp
                    Бях изровил от нета всичко за тази уредба, но след 6 месечна борба с нея и след като я махнах от колата просто изтрих всичко от компа. Имах подробно ръководство, софт и т.н.
                    Ако ти трябват мебрани за изпарителите то в МЕМТЕХ ги има.
                    Ще ти разкажа накратко. Да от висок клас е въпросната ГИ. Стара е като разработка и не се подържа и от производителя вече. Самата холандска фирма AG е препродадена няколко пъти и от там е основния проблем. Ето ти сайта на собственика на марката към момента http://www.gficontrolsystems.eu/default.aspx
                    За самата ГИ ще кажа че не подлежи на никаква настройка. Наблюдава се през един софт който е под DOS и вътре виждаш само няколко параметъра като инжекткорно време, температура, вакуум и делта Р. То само последното можеш да регулираш от изпарителя. ГИ си го купуваш заедно с вкаран софт за съответната кола /това когато са се продавали де/. Пазя някъде координатите на човек в София който има някакъв частичен успех при борбата с това чудо. Бях проучил и за един в гр. Септември който се занимава само с холандски ГИ та и за него знам че се справя. Основния проблем с това ГИ са дюзите и резервните части.
                    Махай го и си сложи нещо дето се ремонтира по тези географски ширини.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                      Ето ти, чети щом ти се занимава! Хич не е сложно, но като стигнеш до това да купуваш инжектори и те боли главата от цифри. Имай предвид че със сигурност и изпарителите са за обслужване. Както казах в БГ има фирма която прави мембрани за тях. Диагностичната програма май я имаше в пропан.ру ама не ми се търси.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Sasho74; 01-07-14, 22:08.
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                        Поразрових се малко и намерих и филм как се сменяват мембраните. Заповядай и дано съм помогнал но моето мнение го казах вече!
                        http://www.youtube.com/watch?v=kkfyaE994pI

                        Ето още
                        http://www.vanmeenen.com/LPG-autogas...nts/index.html
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                          Поразрових се малко и намерих и софта за диагностика на този ГИ.

                          Ако не на теб, дано помогне на някой друг

                          Нещо не става. Някой да помогне?
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                            акакви точно сати инжекторите икакво пише на тях ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газов инжекцион за Гранд Чероки 4.7

                              Цялата система е демонтирана с изключение на дюзите които са ОГРОМНИ и не е възможно да бъдат демонтирани лесно.На мястото на старият инжекцион се настани чисто нов Фобос като стара остана само бутилката.Компютърът и другите останали чарколяци дадох на приятел да се бои с тях.
                              BMW X6

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X