Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антифриз

    Колеги,откъде да изто4а антифриза на Гранда,за да го сменя?Ако взама 5 литра концентрат и го долея до 10 литра с вода ще ми стигне ли?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    До: Антифриз

    Отвий долното водно съединение и го източи, тук кранче като на УАЗ няма. Мисля че на 4.0 двигателя трябваха към 12 литра.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Антифриз

      Оригиналния антифриз (Мопар) е синтетичен и се сменя на 160 000км

      Коментар


      • #4
        До: Антифриз

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Оригиналния антифриз (Мопар) е синтетичен и се сменя на 160 000км
        а как да разбера, че моят е истински и старият собственик не е сипал антифриз от бензиностанция петрол ????
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          До: Антифриз

          На повечето марки антифриз съотношението с водата 1:1 дава незадоволителна поне за мен темперетура на замръзване. По-добре сложи повечко антифриз да ти е мир на главата.
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Антифриз

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            а как да разбера, че моят е истински и старият собственик не е сипал антифриз от бензиностанция петрол ????
            Няма как.
            Сменяш и после си сигурен.
            Пише че с оригиналния смазването е най-добро и има висока антикорозйона защита.

            Коментар


            • #7
              До: Антифриз

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Няма как.
              Сменяш и после си сигурен.
              Пише че с оригиналния смазването е най-добро и има висока антикорозйона защита.
              утре отивам до балканстар...
              само ме притеснява фката, че колата ми губи антифриз от макс. до мин. за около 3000 км...
              и ако мопарският е скъп ще ми излезе през носа.
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                До: Антифриз

                Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                На повечето марки антифриз съотношението с водата 1:1 дава незадоволителна поне за мен темперетура на замръзване. По-добре сложи повечко антифриз да ти е мир на главата.
                На този Мопара пише да не се смесва с повече от 1:1 с дестилирана вода. Нещо гъстичък му идвал на двигателя.
                1:1 е до -40градуса

                Коментар


                • #9
                  До: Антифриз

                  Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                  утре отивам до балканстар...
                  само ме притеснява фката, че колата ми губи антифриз от макс. до мин. за около 3000 км...
                  и ако мопарският е скъп ще ми излезе през носа.
                  От макс до мин или от макс до средата.
                  Щото аз и на двете колкото пъти долея до макс все го хвърля докато не застане на средата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Антифриз

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    От макс до мин или от макс до средата.
                    Щото аз и на двете колкото пъти долея до макс все го хвърля докато не застане на средата.
                    и аз забелязах, че хвърля... ама сага е паднал дори няколко мм под мин...
                    което ме притеснява, но трябва да отбележа, че капачката на преливника не е оригинална а е от някаква бутилка, чакам си оригиналната до дни и тогава ще видя дали има нещо общо... знам ли.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      До: Антифриз

                      Аз съм с дизела и при мен също го хвърля до където си реши ТОЙ и после си заспива.
                      Да добавя - при мен има кранче на блока.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        До: Антифриз

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Да добавя - при мен има кранче на блока.
                        забравих и аз да добавя, кранчето ми е в долният десен вътрешен ъгъл на радиатора, като застанеш с лице към фаровете...
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #13
                          До: Антифриз

                          наистина има кранче, но то обикновенно не може да се развие, така че вади долния маркуч.

                          аз го смених моя при Голди,изтече няква гадост и след смяната стрелката седи 1 деление в ляво


                          за капачката - и аз бях с неква от бутилка и плискаше през нея, но както писах лятото, става от рено лагуна, нищо че е с клапан, резбата пасва.

                          оригиналната е без резба, се едно капачка на бозаджийско шише е
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            До: Антифриз

                            какъв е този МОПАР? кой го продава? тук в плевен масларите не го знаят, или поне не съм намерил такива? а и антифриз сега имало такъв

                            Коментар


                            • #15
                              До: Антифриз

                              Мопар е дъщерната фирма за части и продукти за първично вграждане на Крайслер. В Балкан Стар ги има.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X