Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep WK / WH 5.7 HEMI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Добре де Деди, верно ли може раздатката да си реши сама и под товар (на включена предавка) да реши и да мине на LOW....
    Твърдо не ми се вярва такъв сценарий от механична гледна точка....
    П.С. Това между нас си де - edoors да не слуша и да продължава да мисли, че Джипа е класи над Г
    Нищо не чух, но изумлението ми не е в положителна посока....
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #62
      От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Поне при мен за да тръгне процеса по превключване задължително трябва да съм на неутрална предавка, и самото превключване отнема няколко секунди...
      И при моя е така. Бавни могат да се включат единствено принудително.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #63
        От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

        Все повече се убеждавам, че това нещо НЕ трябва да се кара с "човешка мисъл". Като стъпиш в хлъзгаво НЕ трябва да му изключваш ESP-то, не трябва по своя преценка да включваш бавните, то си има собствени възгледи кое кога да изключи и да включи, ако го направиш преди то да реши, те чакат изненади като завъртане на 180 градуса и др. подобни.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #64
          От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Все повече се убеждавам, че това нещо НЕ трябва да се кара с "човешка мисъл". Като стъпиш в хлъзгаво НЕ трябва да му изключваш ESP-то, не трябва по своя преценка да включваш бавните, то си има собствени възгледи кое кога да изключи и да включи, ако го направиш преди то да реши, те чакат изненади като завъртане на 180 градуса и др. подобни.
          Абе има склонност към самоинициатива но тва само с неизключени системи. Досега имам навъртяни около 1000 км по черно и с нищо лошо не е успял да ме изненада. Напротив, с включени всички "умнотии" два пъти ме е вкарвал в пътя на магистрала при попадане на неочаквани, заледени участъци. Дай снимки на вече монтираната конзола Моята навигация карта за БГ няма, няма и аудио вход, та обмислям да я измагаря с нещо ...
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #65
            От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

            Във WKjeeps има указания как се маха - дърпаш "кожената" шапка над устройството в хоризонтална посока назад към купето, тя излиза заедно със страничните вентилационни решетки и оголва винтчетата, с развиването на които се сваля модулът, който си е на шина. Зад него има три куплунга - единият захранване и изходи за колоните, вторият за връзка с GPS-антената и третият за радио-антената.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Във WKjeeps има указания как се маха - дърпаш "кожената" шапка над устройството в хоризонтална посока назад към купето, тя излиза заедно със страничните вентилационни решетки и оголва винтчетата, с развиването на които се сваля модулът, който си е на шина. Зад него има три куплунга - единият захранване и изходи за колоните, вторият за връзка с GPS-антената и третият за радио-антената.
              Благодаря! А аудио вход? Идеята е да му бодна някакъв външен носител, че тва със шесте диска е тегава работа
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #67
                От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Нищо не чух, но изумлението ми не е в положителна посока....
                От краткия ми опит с Джипа засега не виждам никакви 'самоинициативи' в техниката - напротив - всичко работи логично, на място и точно както си му казал...
                Точно затова и питах знаещите - дали този ефект въобще би бил възможен на механично ниво, а не е бил поради проблем с някое кабелче/букса, което да е сработило погрешно индикацията (но не и механиката)..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  А аудио вход?
                  Мойто има един жак, на кабелче навито на дъното на стойката за чаша до пепелника. Приема сигнал обаче само от "ай-"сиктир устройства...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #69
                    От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Мойто има един жак, на кабелче навито на дъното на стойката за чаша до пепелника. Приема сигнал обаче само от "ай-"сиктир устройства...
                    Ъхъ, тва явно е екстра на по-новите. Язе такава убавина си нямам но ще го изтърбуша тия дни да търся решение.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Добре де Деди, .....Твърдо не ми се вярва такъв сценарий от механична гледна точка....
                      245 раздатка не съм трОшил още, а нямам за нея и читанка да се ограмотя, но при мен има една тойотска автоматична скоростна кОтия (окотена) со све раздатката, кОтията си е отделно, раздатката в същност е друга по-малка автоматична кутийка само с две предавки и електро управление, и в зависимост кой дисков пакет сработва, си на бързи или на бавни, няма "зъбаци" да се засрещат и да ръмжат един срещу друг от липса на синхронизатори
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #71
                        От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                        ... а всъщност има и синхронизирани раздатъчни кутии. Но идеята да добавиш още едно стъпало на автомата е по-хитра.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                          ето малко инфо на този сайт-http://catalog.mopar.by/chrysler/#c3Q9PTMwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJcdTA0MWNcdTA0MzBcdTA0NDBcdTA0M2FcdTA0MzAiLCIzMCI6IjIwMDcgR1JBTkQgQ0hFUk9LRUUifXx8bWM9PTA3Qw%3D%3D ,ако може някой модератор да сложи в раздела систем.инфо,
                          Mercedes-Benz GL 500

                          Коментар


                          • #73
                            От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                            Идеята ми бе, че дори и да е синхронизирана предавка, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е с отнето натоварване (да няма въртящ момент) върху нея докато превключва ...
                            Като гледам схемите 245 като че ли си е точно несинхронизирана механична (включването на планетарната предавка)......
                            И в такъв случай едва ли биха направили самосиндикално да реши да превключва...
                            При мен с 3023 пише - ако не успее да превключи раздатката, премести селектора на D за да поразмърдаш зъбчатките, върни на N и опитай отново (на P не позволява действия, явно за да е сигурно, че няма да има натоварване върху трансмисията)..

                            Иначе ако е със съединители - там навярно би могло да се направи 'автоматично' превключване, обаче едва ли конструкторите биха подходили така - не можеш да предложиш плавен преход без пропадане или рязко нарастване на въртящия момент. А и двата случая ще имат негативен ефект като си на зор...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                              Не беше ползван джипа от близо 2 месеца. Запалих, тръгнах и след около 1 км. ми светна АВС и изписа, че са за сервиз електрическата система на спирачната уредба и системата 4WD. Освен това забелязах, че не отчита вярно изминатите километри. Моментната скорост е вярна, но всичките броячи за изминати километри не са верни. Показва около 2 пъти по-малко изминати км. Също и средния разход като следствие от това е много завишен.
                              Сега ще търся дали някъде в Търговище ще ми прочетат какви грешки дава.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

                                Аз мога да ти кажа: пострадал е датчик

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X