Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново или старо-и защо??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ново или старо-и защо??

    От доста време се чудя и искам да задам този въпрос във форума,губят ли в битката за превъзходство моделите на JEEP направени преди 2000ната година от тези направени след нея и дали не е обратното?
    От старите модели има доста които са се доказали и са станали нарицателно за здравина и проходимост,новите за своя сметка са в по-голяма степен на техническо оборудване,комфорт и стабилност (доколкото твърдят чуждестранните издания следящи автомобилостроенето).
    Знам че тук във форума има хора както със стари,така и с нови автомобили.
    Кажете вашето мнение
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

  • #2
    До: Ново или старо-и защо??

    Ами по мое лично мнение бяха започнали много да се изнежват и омекват от към китките моделите след 1995-1996 година. Може би WJ само поддържаше фронта и то донякъде. После като че ли се поосъзнаха и моделите които са позиционирани като СУВ-ове си останаха такива, докато по-грубите ги позаздравиха. Новия Вранглер е доста сериозна машина, с много корава рама, големи и преосигурени мостове и тн. което не може да се каже за TJ например. Така че за мен или преди 1995г или съвсем нов.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Ново или старо-и защо??

      А мойто мнение е в полза на T J . обръщам внимание на факта че в моделите след 06 се развива концепцията от tj ( пружини ,приемлив комфорт и ....... ) , а не " екстрите " на yj ( ресори , спартански комфорт и ...... )

      Коментар


      • #4
        До: Ново или старо-и защо??

        Казах вече за меките китки, меките рами, меките уши за носачите, меките материали и всичко останало нали До сега не съм чул YJ да е усукал рама или уши на ресорите, докато при TJ си е нещо нормално... Не познавам собственик на TJ който да го е карал сериозно на офроъд и да не е изкривил нещо от гореизброените неща при смешни ситуации. Комфорта при него е по-висок от YJ наистина, но който иска комфорт си взима Чероки или Гранд. А в новия Вранглер не е останало нищо от TJ - рама от Додж Дакота, сериозни големи мостове и тн... И за справка, подготвя се за производство вариант CJ-8 при който задното окачване ще е на ресори
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Ново или старо-и защо??

          мдаааа ,е та значи от твойто джип по добро нема , е па щом си казал НЕМА

          Коментар


          • #6
            До: Ново или старо-и защо??

            Първоначално публикуван от vatito Преглед на мнение
            мдаааа ,е та значи от твойто джип по добро нема , е па щом си казал НЕМА
            Нищо подобно, всяко нещо е по-добро в някое отношение от друго но по-лошо в нещо различно. Зависи какво търсиш. На мен моя ми излезе златен, ама търсех точно него. Сигурен съм че 90% от хората на мое място за същите пари биха си купили TJ и биха били прави, но всичко е въпрос на вкус. Истината е че старите модели са наистина направени по-здрави, но пък е нереално да намериш такъв който да не е амортизиран от експлоатация, така че всичкото преимущество се губи...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Ново или старо-и защо??

              Абе да кажа нещо и за моя KJ,та 2002ра е,всички глезотий ги има като на LIMITED при все че е SPORT,само без кожа и ел седалки.
              Драпа се не трае и то с нормални гуми(за асвалт),мека возия,фул тайм раздадка,доста безшумен,не клати,устоичив е-абе баш за мен.
              Чувствам се много удобно,дори някой беше казал че бил повече подсилен от долу от старото чероки(май беше митко от далечна канада),издръжлив е,след като го взех и му смених де що има консуматив единствената подръжка която му правя е да сипвам течност в миячното за чистачките-ама и то не свършва мамка му,та се разписвам чат пат и аз като горд собственик на JEEP.
              Иначе масла и филтри редовно,само дето виското така като гледам се убажда щото ми загря в България ама ще го сменя и него понеже май и то спадало към графа консумативи.
              Чакам с нетърпение vladi-333 да сподели за неговото щото караме еднакви машинки вече.
              Между другото,да кажа че планирам слагането на лебедка и други офроуд необходимости като багажник на покрива и халогени(ще публикувам и техни снимки разбира се но малко по-надолу) и не на последно място гУми-А/Т и М/Т,ще си ги менкам според зависи( лопата вече си имам,само калта ми остана да набавя),лифт не ми трябва щото хората казват че от високо по-боляло а и джоба вече шумял на без пари-демек на празно


              Багажника
              и
              Халогените
              Прикачени файлове
              Kawasaki GTR 1400

              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

              Коментар


              • #8
                До: Ново или старо-и защо??

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                И за справка, подготвя се за производство вариант CJ-8 при който задното окачване ще е на ресори
                Той не се ли произвеждаше до 1986г?
                CJ-8 дългия вариант на CJ-7




                http://www.jeepbrokers.com/JeepBrokers_CJ8.htm
                ------------------------------------
                тел. O878 9ЧЧ 999

                Коментар


                • #9
                  До: Ново или старо-и защо??

                  Прав си грешката е моя, не CJ-8 а само J-8
                  http://www.drive.ru/jeep/news/2007/0...byazanniy.html
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X