Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор за WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулатор за WJ

    Здравейте колеги. Със застудяването джипа започна да пали трудно и заради това почна да блокира скоростната кутия(влиза в авариен режим). Какъв акумулатор бихте ми препоръчали? Аз карам с Monbat и ме издържа 5 години на другия джип. На мен ми препоръчаха да си взема Banner. Какво бихте ми казали вие?

  • #2
    От: Акумулатор за WJ

    Първоначално публикуван от gopeto1 Преглед на мнение
    Какво бихте ми казали вие?
    Да потърсиш из Форума темите за акумулатори.

    Коментар


    • #3
      От: Акумулатор за WJ

      Първоначално публикуван от gopeto1 Преглед на мнение
      На мен ми препоръчаха да си взема Banner. Какво бихте ми казали вие?
      И на мен така ми препоръчаха (Димата и дядо Владо) ама вече една година все още паля с оригиналния, въпреки че зеленото му "оче" отдавна е черно, а понякога го заварвам червено, като покарам става черно. Трябва ти с голям стартов ток: поне 730 Amp. а това, за съжаление се отразява на размера - влизат само скъпите марки с такива показатели .
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Акумулатор за WJ

        Лятото взех Bosch S4 95Ач/800A на някаква промоция и като съм върнал стария сега виждам че ми е дошъл на 238лв. За сега дъм доволен.
        Високия стартов ток идва от висока плътност на оловните плочи в акумулатора. И при единица обем това се постига с по-тънки плочи за да могат да съберат по-голяма площ. А по-тънки плочи, повече разряд/заряд и повече друсане не води до дълъг и честит живот на акумулатора
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Акумулатор за WJ

          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          А по-тънки плочи, повече разряд/заряд и повече друсане не води до дълъг и честит живот на акумулатора
          За това има разни спираловидни "Оптими" и други, напр. гелови скъпотиЙ. "Либито" ми обаче си беше с акумулатор за 29,99 $ на сегашни цени (сигурно е бил по-евтин през 2004 г.), видях го в "Уолмарт" , явно такива слагат за евтинийка, защото и "Хемито" ми е с такъв. На "Либито" сдаде багажа отведнъж през късна пролет преди две години, т.е. на 7 години (неотварян, недоливан, незареждан). "Хемито" е с първа регистрация 2007 г., но по VIN излиза правено 2005 г. и явно това си му е първият акумулатор - най-най-евтиния "Johnson Controls", същия като на "Либи", но с десен плюс, т.е. между 7 и 8-годишен, пак за 29,99 $. Като тръгнеш да търсиш заместител със същия стартов ток, почват да ти предлагат едни такива - от два до три пъти по-големи, като от електрокар
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X