Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

    Здравейте.

    Имам няколко въпроса, относно Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD - 2006г.:

    1.По форумите четох, че двигателя е на Mерцедес.По параметри е 1:1 с двигателя, монтиран на Mercedes R320 CDI (V251), само, че е с 6 к.с. по-слаб, предполагам заради по-строги еко норми в САЩ.За същия двигател ли става въпрос?

    2.И скоростната кутия ли е на Мерцедес?

    3.Скъп ли е за поддръжка, намират ли се части за него в БГ, или трябва да се поръчват от САЩ?

    4.Надеждна ли е системата "Quadra drive II", или често създава проблеми?Пишат, че е доста добра и джипа е много проходим.Така ли е в действителност?

    5.Скъп ли е за обслужване? (визирам масло за двигател, ремъци, ролки, масла за диференциали, масло за скорости и т.н.Приблизително каква цена излиза всичко това?Доколкото разбрах, двигателя е с ангренажна верига.)

    6.Сравнен с друг джип от този клас (например Туарег, Х5, Мурано - не съм сигурен дали са в същия клас обаче ), предлага ли добър комфорт, возия, шумоизолация, добра проходимост и т.н.?

    7.Всичко друго, което Ви идва на ум и трябва да се знае за него преди покупка.

    Благодаря на всички, които ще откликнат на молбата ми.

    Поздрави и весели празници!
    Последно редактирано от pifakiz; 30-12-13, 08:40.

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

    3.0L CRD,
    дизельный двигатель
    3,0 литра (OM642)

    Производитель: Mercedes-Benz

    Устананавливается совместно с 5-ступенчатой автоматической коробкой W5J400 того же производителя

    Объем - 3,0 литра, 6-цилиндровый, V-образный,
    Мощность - 210 л.с. при 3700 об/мин
    Момент - 510 Nm при 1600-2600 об/мин

    Расход топлива: 8.3 л/100 км

    Вес двигателя - 208 кг

    Применяется также в автомобилях марки Мерседес: C320 CDI. CLK320 CDI. E320 CDI. ML320 CDI. CLS320CDI

    Това излиза в Енциклопедията
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

      Krelion - благодаря!


      Въпрос №1 и №2 - напълно изяснени.

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

        Гранда по мое мнение отстъпва на Туарега и Х5 единствено като динамика на пътя.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Гранда по мое мнение отстъпва на Туарега и Х5 единствено като динамика на пътя.
          а, и по данъци и застраховки е по средата
          годишно с каско (тая вече я играхме - няма как)
          Туарега е - 1356 E
          Х5 - 2600 Е
          Granda - 1810 E
          TLC - 2094 Е с V8 и 286 коня
          a, кал така или иначе няма тук...
          Последно редактирано от ivied; 30-12-13, 13:28. Причина: кал няма

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

            Благодаря за отговорите!

            Относно динамиката, Черокито, сравнено с Туaрег 3.2 бензин и BMW X5 3.0D:

            Туарега е с близо секунда по-бавен в ускорението от 0/100 км/ч - 9.9 с., максималната скорост е с 9км/ч по-ниска - 201км/ч.
            С BMW Х5, разликата в ускорението от 0-100 км/ч е 0.2 секунди в полза на БМВ-то, максималната скорост е еднаква - 210км/ч.
            Може да се каже, че с БМВ-то са идентични, поне на цифри.

            Относно разходите за данък, застраховки и т.н., доста ми се струват 1810 Е:

            Данък МПС в София (218к.с.) - 370лв.
            Каско (16000лв застр. стойност) - 750лв.
            ГО - 230лв.

            Общо - 1350лв.
            Последно редактирано от pifakiz; 30-12-13, 18:54.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

              Много са - цените са за Германия. Х5-та е рисков автомобил - кражба - за това и каското му е х2.
              Динамиката на 3.0 CRD e превъзходна, с добър автоматик и разхода беше повече от приемлив 10-12 л. на 100 км.
              Безшумен е, след по-старите дизели, ми изглеждаше като бензин
              Проблема с качествата на дизела тук го няма. Не знам как ще е в БГ.
              Версията Overland е с всички екстри. Много приятно и качествено изпълнение.
              Не знам сега, след като Jeep вече е към Fiat, кво ще става...

              Първоначално публикуван от pifakiz Преглед на мнение
              4.Надеждна ли е системата "Quadra drive II", или често създава проблеми?Пишат, че е доста добра и джипа е много проходим.Така ли е в действителност?

              5.Скъп ли е за обслужване? (визирам масло за двигател, ремъци, ролки, масла за диференциали, масло за скорости и т.н.Приблизително каква цена излиза всичко това?Доколкото разбрах, двигателя е с ангренажна верига.)

              6.Сравнен с друг джип от този клас (например Туарег, Х5, Мурано - не съм сигурен дали са в същия клас обаче ), предлага ли добър комфорт, возия, шумоизолация, добра проходимост и т.н.?
              4. Имаше я, но никога не ми се е налагало да я използвам извън пътя. Бях и със асфалтови всесезонни гуми Continental CrossContact LX Sport - препоръчвам ги м/у другото .

              5. Влязох за инспекция на 120 000 км - взех я на 116 000 км - и преди това всички инспекции си бяха правени редовно и отразени в сервизната книжка в същия сервиз. Цената беше към 400 Е.

              6. В сравнение с Х5-та - с нея мога да сравня- идентични като години - 2007-а/ намирам достатъчно +ве/ особено 2-ти по-ниската цена...
              На лед, при потегляне особено, не съм имал проблеми за разлика от Х5-та...
              С над 210 - не съм го карал - признавам си... (не пробвайте това с гуми АТ, но 200 не бяха проблем)
              Последно редактирано от ivied; 30-12-13, 19:05. Причина: на лед и над 210

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                ivied - Благодаря за отговорите!

                П.п.Не обърнах внимание, че цените, които си дал се отнасят за Германия.

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                  Здравей братле аз имам такъв от 3 години на мен ми допада и е спо евтина подръжка от пежо 206 комби на много части има някой неща като масло смана 10 к - за 400 лева двигателят е дпф частици застраховки 1500 лева разход без да се съобразяваш нормално каране градско 14-15 / 100 извън градско с скорост 120, 10.7 / 100 с скорост над 150, 16/ 100 това е ориентировъчно всеки кара различно но имаш идея моят е на 60 000 км. Взех го на 10 000 ми правил сън някой неща проблем има ако не смениш маслото на време изхвърля го през турбото винтилите на гумите внимавай при смяна на горивен филтър има статия в форума аз съм го карал и не съм правил много неща късат се и маркучите на излишната нафта и слабо място е предни амортисьори но са евтини 260 лв пазаря от всякъде масла от щатите амортисьори от Франция а и всички части ги има в бг но са малко по скъпи ако имаш въпроси питай не съм специалист но това което съм преживял ще го кажа

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                    nikocc - благодаря ти за мнението!

                    А можеш ли да ми отговориш и на въпрос №6:

                    6.Сравнен с друг джип от този клас (например Туарег, Х5, Мурано - не съм сигурен дали са в същия клас обаче ), предлага ли добър комфорт, возия, шумоизолация, добра проходимост и т.н.?

                    Ако нямаш наблюдения върху въпросните джипове, кажи според теб, Черокито предлага ли добър комфорт, просторен салон, добра возия, шумоизолация и т.н.

                    За проходимостта не питам вече.
                    След като изгледах няколко клива в интернет, мисля, че е повече от отлична!

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                      :-) Проходимоста е в прогресия от степента на оборудване.
                      Виждал съм Touareg, в експедиционно оборудване - достоен за уважение. Ма тези "пред блока"
                      не ме палят, ама никак!

                      btw, няма лошо да си питаш наляво и надясно, но качи ли се поне за малко на тази машина WK-a?
                      За другото - слушай droba, той знае!
                      Успешна година!
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                        Здравей pifakiz.
                        По въпросът ти за сравнение на няколко марки джипки аз не съм сигурен дали ще ти отговоря правилно но мога да опитам.
                        Моят приятел има ТОАРЕГ и не е много доволен, продава го. Моето мнение за неговият джип е, че е далеч по бавен от Гранд черокето не може да се сравнява с проходимоста и много други, е можем да кажем че харчи по малко но и това е относително. Не съм карал x5 и не искам да говоря напразно ако е м/у тоарег и гранд чероке аз избирам гранда.
                        Салонът е супер за пътуване има достатъчно място за ......... Аз съм 135 кг. и ми е добре даже много добре. Има по малък багажни за сметка на пространството в купето.
                        за возията супер, за шумоизолация има малък шум при пълна газ при високи обороти но при нормални обороти е ОК.
                        Комфорт въпрос на гледна точка ако търся косури има много пример кожата не е високо качество пързаля се повече от колкото трябва, таблото е пластмаса скъпа но пластмаса може да е кожа, ако говоря за удобство да има и то много измислили са го. Аз питах като теб преди време в чуждите сайтове пишеше че е сигурна кола. Ами да съгласявам се с тях, но ако я взимаш само за разходка малко е скъпа за .......... И това е въпрос на гледна точка.
                        ако не питаш за повече информация късмет при избора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                          Привет и от мен pifakiz,
                          Подкрепям напълно гореизброените мнения от колеги.
                          Мога да споделя моите впечатления за същата машина,изпълнение Limited.Имам я от 3 месеца, купих я на 150 000км,като цяло досега съм изключително доволен.Подобно на теб разглеждах Х5ци,Туарези,Муранота,Волво ХС90 и прочие,докато не проучих информация за този модел на Jeep. Ще споделя приблизителни разходи по него досега- каско,гражданска и данък- 1400лв, гуми Vredestein Wintrack 4Еxtremе от Диана - около 1100 лв( ползвах отстъпка). Смяна на масло на двигателя- 9-10л по 40лв=400лв, смяна масло на скорости и раздатка-около 200лв(не помня точно), смяна на филтри- маслен,горивен,въздушен,(общо беше някъде около 200лв май), филтър купе 50лв.Наложи се смяна на отдушник картерни газове 70лв,пистов ремък 60лв и лостче за превключване на фаровете- 300лв,както и перо за задната чистачка,което се оказа специално и го поръчвах- 50лв.Смених и антифриза- 9-10 л по 10лв литъра,някакъв на Кастрол.
                          Относно разхода- 14 средно градско, 10-11 извънградско при скорост 100-120. Не съм го пробвал сериозно извън пътя и засега не съм ползвал Quadra Drive II системата.Вкарах го обаче в гората на 20 см сняг и справи без проблем с изкачването на една писта за ски. На пътя съм впечатлен от динамиката!Вярно-нямам опит с Х5ца например но е наистина много пъргав и разполага с достатъчно мощност по мое мнение. Вътре е комфортно, кожата на седалките ми харесва и има всичките ми необходими екстри.Нивото на шума до 140 км е приемливо, с по-висока скорост засега не съм го карал и не мога да дам мнение. Мога също така да споделя че за размерите си и габаритите е с добра маневреност- сравнявам го Волво С60 каквото също карам понякога и мога да кажа че джипа се справя дори по-добре. Седалките са големи и комфортни ( аз съм 110кг) и се чувствам много добре.Задните седалки също са удобни и 3 човека се возят спокойно.Багажникът е достатъчно голям.Возията е комфортна,но предполагам зависи и от амортисьорите.В завои не съм наблюдавал сериозно накланяне,въпреки това поради високия център на тежестта гледам да внимавам и да не влизам с висока скорост.Засега това са ми впечатленията,надявам се да съм полезен,за по-конкретни въпроси- питай.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                            за завоите имаше един клип с "лосов тест"
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Grand Cherokee 3.0 V6L CRD 2006г. - въпроси

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              за завоите имаше един клип с "лосов тест"
                              ...който беше за един друг модел от една друга година
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X