Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предния мост Jeep Cherokee XJ 2.1 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с предния мост Jeep Cherokee XJ 2.1 TD

    Здравейте приятели !
    Накратко и по същество. Отказа ми предния мост, бавните скорости си ги има, но не ми помогнаха в ситуацията . От това което съм прочел във форума, първото което проверих бяха вакумите . На пръв поглед всичко е нормално с тях , сега в събота ще ги огледам по старателно . И все пак да ме насочите към нещо друго възможно за появата на проблема !
    И още един въпрос , предстой ми смяна на семеринги и лагери на задния мост, да ми нещо особено за което да внимавам ?
    Благодаря ви !

  • #2
    От: Проблем с предния мост Jeep Cherokee XJ 2.1 TD

    Дисконектора на предния мост (муфата която се управлява от въпросните вакуми. намира се близо до предна дясна гума от задната страна на моста. Няма как да не я видиш. Разглоби там и провери всичко ли е на ред.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с предния мост Jeep Cherokee XJ 2.1 TD

      здравей колега,предишното ми cherokeе беше такова и то имаше такъв проблем,но при мен се беше извадил маркуча от диференциала който играе роля на отдушник,беше влязъл боклук и не позволяваше на тази вакумна муфа да заключи моста.Разглобих,изчистих,сложих ново масло и тръгна.И ти ще успееш
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
      Toyota Hilux III

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с предния мост Jeep Cherokee XJ 2.1 TD

        Колеги проблема е решен.
        Но по интересни ми е как се е случило. Има три тръбички който слизат долу до диференциала ,една от тях се бе запушила и то доста качествено . Наложи се да я надувам на 10 бара за да се отпуши.
        И сега ако някой ми каже и как да си сменя на задния диференциал лагерите и семерингите или по точно как да извадя полуските , ще съм ви много благодарен .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X