Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

    Здравейте колеги!Подгонил ме е страшен карък напоследък.От месец и половина съм собственик на въпросния джип и за едната седмицата в която беше здрав бях адски доволен.Джипката е 2000г,куадра драйв,като цяло доста стегната.Като го взех мислех да пусна тема да се похваля,а то какво стана.

    Черокът изтропа 1 основен и 2 биелни лагера по незнайна причина.Набързо изпих една студена чаша вода и започнах да звъня за части.В балканстар не предлагат ремонтен размер лагери Не можах да си харесам колянов вал втора употреба.Има щети и по две от биелите...ще се сменят.

    Намерих ремонтни лагери на фирмата ACL и съм пуснал запитване,но дори да имат трябва да пътуват от Австралия,а нещо не ми се чака толкова.
    Общо темата е отворена дискусия и най-вече търся съвети откъде да намеря лагери,информация.

    От балканстар засега съм набелязал маслена помпа(превантивно),комплект гарнитури,болтове за главите.Цените не са никак приятни и ремонта ще излезе 3-4000 лв. като абсолютен минимум.

    Ангренажния комплект е добре на око,но счупихме долния оптегач и се чудя дали да не взема да сменя всичко,като видях колко лесно се строши.

    Купих си и един комплект оригинални стандартни биелни лагери,ако на някой му потрябват.

    Черпя стабилно...за хора които не са от София пускам уискито по Еконт.

    Поздрави!

  • #2
    От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

    От Австалия части!? Няма ли кой да достави части от щатите за двигателя на тоя джип?

    Коментар


    • #3
      От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

      За части погледни на Рокауто в Щатите. Да поръчваш части за Jeep от Австралия звучи малко нещо странно ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

        Части от "Рокауто", идват за 5-10 работни дни.....
        п.п. С Чавдар сме писали едновременно
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

          Първоначално публикуван от n.netsov Преглед на мнение
          От балканстар засега съм набелязал маслена помпа(превантивно),комплект гарнитури,болтове за главите.Цените не са никак приятни и ремонта ще излезе 3-4000 лв. като абсолютен минимум.
          е, за толкова ще докараш цял джип от Англия
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

            Търси ли във магазините в София? Аз пазарувам от Американ партс и ако нещо го няма - от Скорпионите. Е, най-ниската цена си е Рокауто.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

              Много пари са това..защо не потърсиш цял мотор от някой ударен WJ или както казва Иван по-горе да вкараш Англичанин, а после ще си имаш и скорости и други части?
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                А защо не се обадиш на тоя от който си го взел да ти върне парите, ако е автокъща да ти го оправи гаранционно, защото това ми звучи на скрит проблем, явно с някоя сериозна добавка. От къде е джипа? Идеята за взимане на джип от Англия не е лоша, като слушам какви пари си приготвил за ремонт...
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #9
                  От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                  Нещата ми се струва, че са породени от Италианско масло на 5-6 години и 100-ина хиляди километра..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                    Лошо Седларов....иначе лагерите АЦЛ не са лоши и правят за всичко. Идеята за втори джип от Англия обаче, хем добра, хем те прави зорлем автоджанбазин.

                    Коментар


                    • #11
                      От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                      King Bearing CR8002SI -това е каталожния номер на биелните има и ремонтни

                      MB 5284Si на основните.
                      Това е по информация от брат ми ,той се занимава с такива чарколаци ,но не можел да достави. Доколкото ги пуснах с търсачката -има ги в Амазон.

                      Коментар


                      • #12
                        От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                        Абсолютно подкрепям мнението на колегите по-горе за покупка или на цял джип от Англия, с цел донорство или поне на цял работещ двигател от морга.
                        3-4000лв за ремонт на джип, струващ 7000лв според мен са неоправдано много.
                        Каквото и да решиш, пожелавам ти успех.
                        Последно редактирано от АлКБ; 16-10-13, 14:29.
                        Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                        Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                        Коментар


                        • #13
                          От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                          От рокауто , основни лагери + биелни (комплект) има всичките ремонтни размери , излизат окоо 250лв.
                          DNJ е марката за доста джипки сме поръчали такива.
                          Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                          тел. 0897818449

                          Коментар


                          • #14
                            От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                            Колеги пропуснах да спомена,че странично от основната ми работа се занимавам с продажба на коли на части.Знам колко рядко пристигат коли,чиито двигатели бих си сложил на моя кола.Отделно трябва да се занимавам с търсене на кола,внос,разглабяне,документите и ще стане много дълга и тежка история.Предпочитам да дам сериозна сума и да го направя безкомпромисно,а през спестеното време ще изкарвам пари и ще се компенсират нещата.

                            Другата причина да държа на този двигател е защото джипа е поддържан само в Балканстар.Отидох и любезните хора ми изкараха справка за всички ремонти.Преди 3 години джипа е прегрят и главите са сменени с чисто нови(луди хора).Досега не е имала газ(няма да е за дълго...само да го подкарам и да изпаднат парички).Изхарчи ми 16,5л/100 за 400км(пълно-пълно на бензиностанцията).По-доволен не мога да бъда.

                            Свързах се с Жоро(цска) и чакам да ми изпрати оферта.Благодаря на всички за съветите.

                            Сагата продължава...

                            Коментар


                            • #15
                              От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                              Ти направо ме разби с това " джипа е поддържан само в Балканстар " в момента доста колеги сигурно се радват че не си поддържат джипките там. Дано нямаш повече изненади и само да те кефи .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X