Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

    Здравейте колеги, ще правя задължителните операции по поддръжката на джипката, понеже малко съм притеснен да не объркам нещо и да си отворя беля на главата викам първо да напиша какво препоръча майстора които съм избрал, в какво се съмнявам че тогава да действам:
    Джипката : Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002
    Пиша какво ще сменям, директно пиша и майстора какво каза и като пари и като материал:
    1. Двигател:
    - Масло BMV 10/40 - каза че мотора не е капризен това щяло да свърши перфектна работа за този мотор. Цена със смяната 7*13лв = 91
    - Горивен филтър 40лв
    - Филтър масло 18лв.
    - Въздушен 30лв (тука се чудя понеже моят е KM някакъв си беше които се почиства с някаква течност и готово, метален е може би да го изчистя ли не съм решил)

    2. Автоматична скоростна кутия
    - Масло: сега тука майстора каза, че скоростната кутия е мерцедес и ще сложи масло на мерцедес каквото си е по документи за тази кутия, каа и че ще източи 4,5 литра защото повече не можело и толкова се точило. Цена 4,5*30лв= 135лв.
    - Гарнитура + филтър 30лв
    - Някаква букса се сменяла (било добре да се смени) 17лв
    - Труд 40лв.

    3. Раздатка:
    - Малсо, тука не може да ми даде отговор какво трябва да е маслото и колко се сипва и има ли нещо още за смяна, каза само туда че ще ми вземе около 20лв.
    - Четох в форума, обаче не ми стана 100% какво масло трябва да взема, разбрах само че два литра събира, от тази тема разбрах че е по 2*35лв обаче не разбрах марка и прочие. От тук обаче неможах да разбера за моята джипка става ли... освен това малко ми се види скъпо даже доста. С една дума тука ми трябва малко помощ какво точно да масло да взема, също дали още нещо има за смяна филтър .. друго като добавки ако трябват и прочие
    Цена 20лв труд + вашата помощ

    4. Диференциали:
    - Добавката правилната съм я взел вече понеже имах път към софия (скорпион-13) и дядо владо след като си позволих да го притесня по телефона за което пак му се извинявам, Трябва да се налеят 1/3 в предният и 2/3 в задният диференциал - 35 лв беше мисля
    - Масло, пак тука до колкото прочетох (Castrol SAF-XJ 75W-140 е за limited slip differentials) сега до колкото разбрах е с добавка НО не пречи да си сложа и тази която съм купил нали така или трябва да не я слагам добавката ? Също когато чета много често колегите които са по наясно споменават това масло по простичко "Кастрол 75W140 за LSD" предполагам че това е точно като това което съм цитирал горе.
    - За диференциалите също прочетох че предният събира около 1,7 а задният 2,3 (но колата трябвало да се наклони, обаче не мога да намеря темата коя е) ако може някои да каже и как точно да се наклони напред назад или няма значение ... сори
    - Труд не ми каза.

    Маслото на диференциалите реших да го сменя защото когато завивам с бавна скорост на твърда настилка се чува едно бучене отзад и имам чувството че се включва нещо предполагам че е от бколажите и може би с ново масло и добавката ще е по добре и няма да бучи и да се включва понеже няма за какво на асвалта да го прави

    За сега ясна калкулация не мога да направя, а трябва защото обична да съм подготвен и да знам колко пари точно трябва да имам за да започна и да сменя всичко.
    Може да ме посъветвате още нещо ако трябва да сменя, някъде по колата и е добре да го направя.
    Ремъкът го гледаха казаха че няма нужда да го барам, ролките и прочие е сменил човека когато го купил градски мие вярвам му.
    Още нещо което може би е важно, колата има сервизна история и в нея пише че всичко е сменяно сега е дошло времето на скоростната кутия и така ако в старият сервиз са слоили в автоматичната кутия НЕ правилно масло и аз сложа друго при положение че не може да се източи нацяло дали няма да се смесят нещо и да се прецака ...? Диференциалите там са ги доливали също пише в книжката..
    Мога да ида в сервиза да попитам, но не ми се иска много защото ходя вече за три проблема аербег за които писах тука и още два по електрониката но там хората не се занимават такива неща, а искам да ходя само на едно място не на няколко... Този новият майстор ми върши всеки път работа за всичко.

    Ми това е колеги дайте едно рамо да видим накрая какво ще се получи.

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

    Пиши от къде си. Скоростната кутия на мерцедес си има чалъм за смяна на цялото масло. Защо не отиде при Дядо Владо да ти ги свърши всичките тези неща? Не бих се доверил на майстор, които не знае какво масло да ми сипе...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

      Здрасти ето една тема в която пишем кой каво масло иска и си поръчваме от щатите на 4-5 месеца. : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126639
      В момента има останало NV247 за раздатката Мопарско - 50лв литъра.
      Ако искаш ми се обади да ти пратя .
      Поздрави ,
      Жоро
      Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

      тел. 0897818449

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

        -Вече ВИ подсказаха че,-"тясното" място в обслужването е маслото за автомата...Сменя се цялото количество(ако искаш да я караш тази кола) чрез проточния принцип на "Руската система". Станцията едновременно ще източи и зареди маслото в кутията.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

          Първоначално публикуван от webfusion Преглед на мнение

          2. Автоматична скоростна кутия
          - Масло: сега тука майстора каза, че скоростната кутия е мерцедес и ще сложи масло на мерцедес каквото си е по документи за тази кутия, каа и че ще източи 4,5 литра защото повече не можело и толкова се точило. Цена 4,5*30лв= 135лв.
          - Гарнитура + филтър 30лв
          -.
          Да,в Бс цената на правилното масло е 31-33лв.Гарнитура не ти трябва,не се сменява ,освем ако не е скъсана.Филтъра е някъде към 42лв,а буксата се сменя само ако е омаслила.
          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

            Колеги мерси за отговорите... съжалявам че нямам много време за писане, два дена на работа е ... грамофон свири майка плаче.
            Ще отговоря на въпросите ви малко по подробно по късно.
            Само да попитам ако може да ми кажете правилните масла ... никои не ги е написал, споделете за тези които ме интересуват моля

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

              Пак с огромни благодарности на дядо владо , звъннах му обясни ми подробно всичко... като за неразбиращ като мен.
              Много благодаря

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002 автоматик, малко помощ ми е нужна за поддръжка

                5,38€/l Fuchs Titan ATF 4134 20 Ltr Automatikgetriebe

                Отлична разфасовка за 2 автомобила / джипа
                GRAND CHEROKEE 4.7
                Добромир Добрев
                O898633718

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X