Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят WJ 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Моят WJ 2.7 CRD

    Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
    Извинявай, не че искам да оспорвам избора, не. По-скоро споделяме мнения тук...
    Та, аз също съм склонен към Всесезонните гуми (btw, зимата избягвам да препускам с 140-160км/ч по магистралите :-) не че лятото... нали),
    но с тези HTS май ще се пуснеш по цвички тази зима ... Знам ли?! В този "всесезонен случай", Grabber AT или старите АТ2, не са ли по-сполучлив избор?
    Аз лично съм мераклия на това: http://www.firestonetire.com/tires/destination ... Пустия му маркетинг Но избора ми е плод на четене, заклевам се!
    Снимката на showroom-a е съвпадение приятно :-) Anyway, нещо не ги откривам по нашите ширини, което ме натъжава... will see
    Аз също сериозно се бях замислил за АТ гуми, но четейки тук стигнах до извода, че всесезоните гуми са по-удачен избор през зимата.
    Съдейки по протектора и ламелите ми се струва, че грабера е по-зимна гума. Знам ли и аз....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_FirestoneDestinationLE_1311365636.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5521626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:general_grabberHTS.jpg
Прегледи:1
Размер:333.5 КБ
ID:5521627
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #77
      От: Моят WJ 2.7 CRD

      Мисля че си объркал модела. Става въпрос за Destination AT, a не LE, чийто профил си показал
      Която може и да е добра, но си е най-ординарна шосейна гума.
      Това е АТ, Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F Destination AT.png
Прегледи:1
Размер:424.4 КБ
ID:5521628и по всички ревюта (колко са на реални потребители... хм, но все пак) е на мили пред Grabber-a...
      Знам ли?! По-интересни са ми отзивите на потребители от Канада, по разбираеми причини. Нали се опитваме
      да закърпим нещата и за зимата, уви...

      btw, харесва ми гаранцията на Destination AT - 50k мили
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

      Коментар


      • #78
        От: Моят WJ 2.7 CRD

        Не беше упоменал, че става дума за АТ серията. И на линка, който беше дал излизаше голяма картинка на ЛЕ. За това съм решил така явно.
        Предполагам и сравненията, които си чел са сравнявали Firestone AT с General AT. Исках да взимам АТ гуми....но като се замислих и с ръка на сърцето - аз съм си повече за шосейна гума просто. И все пак, не е ли по-добре всесезонна гума за зимата(осбенно със зимни ламели като при грабера) пред АТ гума? AT-то навсякъде го дават 50/50, а всесезонната на грабер е 80/20 on/off. А при мен незнам дали има и 10% offroad.

        Аз също изчетох бая ревюта за Grabber HTS и на ~85% преобладава мнението, че гумата е добра. А за цената си е направо отлична. Естествено на сняг имало какво още да се желае, но то от всяка гума винаги може да се желае още и още. И все пак има шофьори и шофьори, пътища и пътища, зими и зими, джипове и джипове.

        Идеята ми е, че по моите критерии(а аз не съм рацер - километража ми след 130 и е хванал прах, а и сега ако някой види с какви гуми съм....нямат и 1мм протектор на места, почти сликове) дадена гума може да е перфектна и един път да не ме е подхлъзнала, докато за друг може да са трагедия. Така че тези тестове и ревюта са малко...как да кажа - моментни настроения. В такива извадки винаги се махат най-крайните мнения и се гледа средното на средата. Ами в такъв случаи почти всички тестове ще са с минимални отклонения. И излиза че всичко е емоция и фенщина
        Последно редактирано от imarh; 26-09-13, 10:24.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #79
          От: Моят WJ 2.7 CRD

          Знам ли?! Няма универсални решения!
          Финансите са си твои, радоста или тъгата след това също!
          btw, това на което ние с теб му викаме offroad, всъщност не е никакъв такъв. Честно!
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

          Коментар


          • #80
            От: Моят WJ 2.7 CRD

            Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
            Знам ли?! Няма универсални решения!
            Финансите са си твои, радоста или тъгата след това също!
            btw, това на което ние с теб му викаме offroad, всъщност не е никакъв такъв. Честно!
            Аз лично наричам offroad всичко извън асфалта, защото за мен road = републиканска пътна мрежа. И въпреки това, пак рядко карам offroad.
            Значи да разбирам, че за теб зимата е по-добре с AT-ta
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #81
              От: Моят WJ 2.7 CRD

              Малко разводнихме темата, за което - sorry!

              На въпроса ти - не знам, ще разбера тази зима. И то ако са Firestone Destination AT.
              Ако не намеря, ще скачам на зимни гуми., пък ще съм по-кротък извън пътя
              Хе, че то през пролета и лятото аз с едни Grabber UHP си минавам от Чуйпетлово до Ярлово, през "цела" Витоша.
              Ей така, докато пасажерите си дояждат кюфтетата от хоремага в Чуйпетлово Ама това е туризъм, не offroad...

              btw, на една такава разходка, един стар планинар, седнал на задната седалка вика:
              - Брей, това маче мнооо драпа бре!
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
              2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

              Коментар


              • #82
                От: Моят WJ 2.7 CRD

                Относно термостатът.
                При това положение на стрелката:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ud4m.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5521711
                водният радиатор е вече бая топъл, почти горещ нa пипане. Не е нормално предполагам?
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #83
                  От: Моят WJ 2.7 CRD

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  водният радиатор е ...почти горещ .
                  Ела да мерим.....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #84
                    От: Моят WJ 2.7 CRD

                    Здравей Владо,

                    Мислех си направо да мина през вас за мнение....ама пусто му....работя в Дружба, живея Младост.....малкия ме врънка събота/неделя я да ходим за риба, я да се катерим в Коколандия, я нещо друго....и време не остава. Миналия път като идвах при вас си взех отпуска, та може и пак така да стане
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #85
                      От: Моят WJ 2.7 CRD

                      Мисля второто обслужване да го направя малко по-рано на 9к км.
                      До сега карах с Mobil 10W40, но сега си мисля за Тотал Quartz Future 9000 5W40 (MB 229.3, 229.1). Мнения?
                      Маслен филтър? Препоръки?
                      Горивен филтър? Препоръки?
                      Въздушните филтри? Препоръки?
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #86
                        От: Моят WJ 2.7 CRD

                        Аз съм с Castrol Magnatec Diesel 5W40 и съм доволен. Вярно, че е малко по скъпо, но го водят за мерцедесови двигатели, че е добро. Майстора ми кара Е 270 цди, общо взето двигателя е като нашия. И аз от няколко години карам само с такова, но на муссото беше 10/40 , тук сложих 5/40 и съм доволен засега. Филтрите са МАNN и 3те по спомен 110 лв.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Моят WJ 2.7 CRD

                          Аз съм с Castrol Edge 5W30. Карал съм и с Castrol Edge 5W40. И от двете съм доволен - запазват вискозитета си от смяна до смяна, двигателят работи меко и не променя звука си при работа, независимо дали е сменено маслото скоро или има натрупан пробег. До колкото зная, маслата Castrol се произвеждат в Австрия и Белгия и независимо от къде е купено - качеството би трябвало да е едно и също. Колкото до маслата Тотал Quartz, в това число и Total Quartz 9000 в тубите от 4 л.и 1 л., май се произвеждат в Румъния. Останалите масла Total Quartz, които са в туби от 5 л., като Total Quartz 7000-10W40, Total Quartz 9000-5W40 и Total Quartz 5000-15W40 се произвеждат във Франция. Част от маслата ELF, които се препоръчват за френските автомобили Renault и Peugeot също се произвеждат в Румъния. Понеже колата на жена ми е Peugeot 206 - 2000HDI, а от 1999 г. всички предишни автомобили, които съм имал също са били френски /Renault/ дизели, дълго време съм ползвал двете марки ELF и Total. При всяка смяна поведението на двигателите е различно - с едно и също като модел масло, един път всичко е О.К. до следващата смяна, а следващия път нещата са коренно различни. След 3-4000 км. двигателят започва да работи по-шумно, а даже и да гори по малко масло, без преди това да е горил изобщо, особено малко преди достигане на срока за смяна на маслото. При следващата смяна нещата пак са си О.К. - няма разход на масло, шум при работа и т.н. Поради това вече се отказах от тези марки масла - никога не успявам да улуча едно и също качество.
                          Затова за себе си съм се спрял на доверен доставчик и избирам, до колкото това е възможно само проверени марки масла. Затова не бих сменил Mobil или Castrol с Total, особено ако не е много известен произхода им.
                          Поздрави!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Моят WJ 2.7 CRD

                            А 5W40 не е ли много тънко, ще може ли да направи налягане за турбото?
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • #89
                              От: Моят WJ 2.7 CRD

                              Защо реши, че 5W40 е "по-тънко" от 5W30? А в User manual-а препоръчителните масла за 2.8CRD двигателите са точно 5W30 и 5W40 -
                              ENGINE OIL - DIESEL ENGINES: Oils of the SAE 5W-30 grade number are preferred.... 5W-40 are also acceptable...

                              Вече пет години карам тази машина с тези масла и до сега не съм имал проблеми или някакви оплаквания с разход на масло, проблеми с турбото пък още по-малко.
                              Поздрави!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Моят WJ 2.7 CRD

                                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                                Защо реши, че 5W40 е "по-тънко" от 5W30? А в User manual-а препоръчителните масла за 2.8CRD двигателите са точно 5W30 и 5W40 -
                                ENGINE OIL - DIESEL ENGINES: Oils of the SAE 5W-30 grade wsnumber are preferred.... 5W-40 are also acceptable...

                                Вече пет години карам тази машина с тези масла и до сега не съм имал проблеми или някакви оплаквания с разход на масло, проблеми с турбото пък още по-малко.
                                Поздрави!
                                2.8CRD до колкото знам е двигател на VM. A 2.7 CRD, който в във WJ е на MB. (точно пък на теб едва ли има нужда да го казвам )
                                А иначе "по-тънко" имах предвид за 5W40 спрямо 10W40.

                                В сервизната книжка чета:

                                DESCRIPTION - ENGINE OIL - DIESEL
                                ENGINES
                                Use only Diesel Engine Oil meeting standard MIL-
                                2104C or API Classification CD or higher or CCML
                                D4, D5.
                                SAE VISCOSITY GRADE
                                CAUTION: Low viscosity oils must have the proper
                                API quality or the CCMC G5 designation.
                                To assure of properly formulated engine oils, it is
                                recommended that SAE Grade 10W-40 engine oils
                                that meet Chrysler material standard MS-6395, be
                                used in accordance to ACEA B3, B4 specification.
                                European Grade 10W-40 oils are also acceptable.
                                WJ LUBRICATION & MAINTENANCE 0 - 5
                                FLUID TYPES (Continued)Oils of the SAE 5W-40 grade number are preferred
                                when minimum temperatures consistently fall below
                                -15°C

                                За това се и зачудих...
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X