Обява

Свий
Няма добавени обяви.

премахване на виско и монтиране на ел. перка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • премахване на виско и монтиране на ел. перка

    Здравейте колеги искам да питам някои които е правил това как и от каква кола е монрирал перка .
    Джипа е 4.0 99 г.

  • #2
    От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

    Здрсти, интервенцията съм правил на 4.0 само че на Чероки. Използвах вентилатор от морга, като гледах да пасне. Незнам от каква кола е, но стана супер, по първоначални тествое. За Гранда (ако съдя по аватара ти) не мога да кажа, но най-добре е да си вземеш размерите от коша и в моргата.
    * Защо ще сменяш виското ? Аз направих тази грешка. Ел. перките не са много подхудящи за в кал и разни реки, да не говорим, че може да те предадът баш когато не трябва. Ако джипа ти загрява направи теста за работеща виско перка - с навит вестник или картон на студен двигател внимателно подаваш къ перката, ако я спреш добре. После на загрял двигател пак така, ако НЕ я сперш добре. Ако я спираш в сички температурни режими значи е заминало виското. За 100$ можеш да се снабдиш с оригинално.
    Ако виското ти е наред или го замениш с друго ЗАДЪЛЖИТЕЛНО направи :
    - сваляне на термостата и промиване на цялата охладителна система с чиста вода (под налягане) от чешмата с маркуч;
    *да не забравиш да сложиш копчето на парното на най-горещо !
    - слагане на НОВ термостат с по-ниска температура 78-80градуса;
    - наливаш червен (може и по желание) антифриз, но най добре е някой long life от сорта на G12+.
    - сваляш радятора дето е за охлаждането на двигателя и го промиваш на пароструйка, може и вътре да се бръкне с пароструйката, но е важно човек на автомивката да знае какво прави, че може да ти изкриви ламелите Ако полужението е много зле, най - добре нов радятор;
    - Накрая сглобяваш и тестваш. Ако пак загрява проблема не е в охладителната система

    Поздрави !
    п.п. Радиятора на климатика също се промива, но на място

    Коментар


    • #3
      От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

      Колега обмислям тази смяна защото виското го взех преди 3месеца 240лв. Американско ..... Обаче преди седмица блокира незнам по каква причина и сега се върти с оборотите на мотора а от магазина казаха че освен сащото за 116 лв. Др. Опция няма за рекламация а джипа няма проблем с загряване и не не е този от снимката а по новия.... Не се използва за изван пътя ..

      Коментар


      • #4
        От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

        Юли месец 2011-та съм купувал USMW Heavy Duty Fan Clutch: 22151 от Скорпионите за 184 лв.
        Това е виско за WJ.

        Ти откъде си го взимал и каква марка?
        Нещо на дефектно ми замирисва...

        Коментар


        • #5
          От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

          Несам сигурен за марката ще погледна и ще кажа ....

          Коментар


          • #6
            От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

            Първоначално публикуван от manolsss Преглед на мнение
            Здравейте колеги искам да питам някои които е правил това как и от каква кола е монрирал перка .
            Джипа е 4.0 99 г.
            Гранд Чероки WJ 4.0 само с виско?!? Това силно ме изненадва, защото първоначално са ги пускали само с електрически вентилатор, а виското е било като опция в пакета за теглене. След това са започнали да го слагат на всички с 4.0.
            Т.е. само с електрическа перка би трябвало да има, но само с виско ...

            При всички положения, ако при теб вентилаторът по някаква причина липсва, може да си намериш такъв от същия модел. Няма нужда да приспособяваш от друг автомобил. И не бих махнал виското. По-добре си е и с двете. Електрическият вентилатор се управлява от компютъра и при мен обикновено се включва при бавно движение в градски задръствания, когато виското не може да осигури достатъчно дебит.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

              Aaaaa това вече ме притесни защо да го няма вентилатора значи идеята ми е безмислена

              Коментар


              • #8
                От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                Aз мислех, че електрическият вентилатор е за климатика предимно...
                Релето му дефектира на него. То се намира под левия фар, гледано отпред към мотора:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:relaychange2medium.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5469717

                Коментар


                • #9
                  От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                  Аз разреших проблема с два вентилатора SPAL с огромен дебит и в същото време малки по размер и почти безшумни.Тая работа с виското поне за мен е едно недоразумение - кому е нужно и дали е по-производително от електрика .....съмнява ме.Оставям настрана непрекъснатото му въртене от там и нон стоп консумацията на енергия респективно гориво.Тая работа с реките не я разбрах(направи си копче за изключване ако толкова те притеснява) а аз понагазвам в реки.
                  Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                  Коментар


                  • #10
                    От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                    Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                    ... Тая работа с виското поне за мен е едно недоразумение - кому е нужно и дали е по-производително от електрика .....съмнява ме.Оставям настрана непрекъснатото му въртене от там и нон стоп консумацията на енергия респективно гориво.Тая работа с реките не я разбрах(направи си копче за изключване ако толкова те притеснява) а аз понагазвам в реки.
                    E, по някаква причина конструкторите на практически всички по-сериозни производители на джипки са на различно мнение от тебе, ама те какво ли разбират.
                    В т.ч. и на конкретния модел на Jeep първоначално заложеният електрически вентилатор е допълнен с механичен с виско съединител. V8-кът също не е с електрическа перка.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                      Когато се кара офроуд виското е доста по-подходящо от електрическия вентилатор. Аз не бих сменил работещ вискосъединител с електромотор, но случая е друг.

                      Колега, не знам какъв ти е бюджета, ама що не пробваш с оригинално виско, доставено по възможност от САЩ.
                      На нашите магазини им нямам вяра какво продават...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                        Радвам се за конструкторите и техните безпогрешни решения.
                        Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                        Коментар


                        • #13
                          От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Когато се кара офроуд виското е доста по-подходящо от електрическия вентилатор.
                          само и единствено когато въртилатора е взет от моргата или изровен в гаража щото такъв имало.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                            Не е така, ама сега не ми се спори и обяснява защо.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: премахване на виско и монтиране на ел. перка

                              Айде кажи де Не се срамувай
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X