Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми за Гранд WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

    "Човек се учи докато е жив"! Благодаря за урока.Джантите са лети, добро металче, все ще ги вземе някой?!

    П.С. За огледалата - идва март месец.

    Коментар


    • #47
      До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

      Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
      "Човек се учи докато е жив"! Благодаря за урока.Джантите са лети, добро металче, все ще ги вземе някой?!

      П.С. За огледалата - идва март месец.
      Ще ги продаваш, или ще ги заменяш? Ако са 5х114,3 и си склонен на замяна, мога да ги взема в замяна на едни 5х127 оригинални алуминиеви от Grand Cherokee. Взех ги от kinex-а заедно с преходни фланци, с идеята да си направя втори комплект. Не ми хареса идеята да карам с фланци и затова си търся добри алуминиеви джанти за Cerokee.
      Става въпрос за ето тези джанти.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #48
        До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

        Съжалявам, имам два комплекта за Гранда.Ако те интересуват за продажба, ще се разберем.По принцип съм ги пуснал в mobile, но офертите са много куци.

        Коментар


        • #49
          До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Проблема няма да е толкова от тегловния индекс (гранда хич не е тежък), колкото от малкото гума между джантата и пътя.
          Слагай 265/65R17 и газ. 265/70R16 е по-добре, ама като няма джанти ...
          265/65/17 в зависимост от грайфера може и да опира без малко рязане или лифт. BFG АТ на този размер при мен опираха в подкалника при завой.

          Коментар


          • #50
            До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

            Верно е. Различни модели гуми с еднакъв размер написан на борда, могат да имат реално различен диаметър и то доста.
            Реален диаметър 77см не трябва да опира. В калниците има място за толкова големи гуми.

            Ако окачването е по-ниско(какъвто не е случая при дизеловите), или тампоните на долните носачите (най-вече елипсовидния) са грохнали, гуми 77см могат да опират в предната броня под халогена, но това не е страшно и с малко изрязване ще се излекува без дори да личи.

            Коментар


            • #51
              До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

              Аз в момента карам 235/65/17 и нямам проблеми, не опират никъде, но ми предлагаха нови 235/60/17 на добра цена и за това питах, ще има ли проблем да ги взема.Все пак благодаря за мнението.

              Коментар


              • #52
                До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                Нормално е по-малките гуми да са и по-евтини.

                Препоръчвам на всички да карат с по-високи гуми защото комфорта, проходимоста, пътното поведение по родните дупки и разхода на гориво(колкото и нелогично да ви звучи) са в пъти по-добре.
                Просто друга кола караш.

                Коментар


                • #53
                  До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                  Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                  Аз в момента карам 235/65/17 и нямам проблеми, не опират никъде, но ми предлагаха нови 235/60/17 на добра цена и за това питах, ще има ли проблем да ги взема.Все пак благодаря за мнението.
                  Проблем няма да има.
                  Не на последно място обаче имай предвид, че тези гуми ще изглеждат малки на Джипа.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                    Така или иначе гумите не ги взех, но ми бе полезно да чуя мнението на сарите фенове на JEEP.Все пак ще дойде време да купувам нови гуми.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                      Колеги някои слагал ли е 255/70/16.Ще има ли проблем с големината.По Джипа нищо не е преправяно.Благодаря предварително.
                      Mitsubishi Outlander

                      Коментар


                      • #56
                        До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                        Първоначално публикуван от dino81 Преглед на мнение
                        Колеги някои слагал ли е 255/70/16.Ще има ли проблем с големината.По Джипа нищо не е преправяно.Благодаря предварително.
                        Направи ли си труда поне да прегледаш темата??

                        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                        ...За това аз се спрях на 255х70х16.Отвсякъде има по 3-5 см,просвети и аз лично се чувствам по спокоен с тях....
                        Това пише АВТОРА НА ТЕМАТА !!!!
                        Грандоман WJ 3.1 QD

                        Коментар


                        • #57
                          До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                          Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                          Направи ли си труда поне да прегледаш темата??


                          Това пише АВТОРА НА ТЕМАТА !!!!
                          Колега ако не си бях направил труда нямаше да изровя тема от 2007г. просто съм пропуснал цитата това е.Мисля че съм достатъчно време в този форум за да знам правилата.Ако съм обидил някого се ивинявам.
                          Mitsubishi Outlander

                          Коментар


                          • #58
                            До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                            Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                            Направи ли си труда поне да прегледаш темата??


                            Това пише АВТОРА НА ТЕМАТА !!!!
                            Иначе благодаря за отговора.Помогна ми.
                            Mitsubishi Outlander

                            Коментар


                            • #59
                              До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                              Първоначално публикуван от dino81 Преглед на мнение
                              Колега ако не си бях направил труда нямаше да изровя тема от 2007г. просто съм пропуснал цитата това е.Мисля че съм достатъчно време в този форум за да знам правилата.Ако съм обидил някого се ивинявам.
                              Не съм искал да те обидя колега ...
                              Грандоман WJ 3.1 QD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                                Да посъживим малко темата
                                Моята Джипка е WG 2.7 CRD 2002 г.
                                Някой има ли представа дали може да се сложат джанти 15-ки?
                                Всъщност някой може ли да обясни какво означават размерите и какви са те за нашите джипки?
                                Имам предвид - междуболтово разстояние, централен отвор (може би и т.н.)?
                                Ако оставим настрани 15-ките - може ли да направим списък на размерите, които са подгодящи за Грандовете 1999-2003?
                                Например моите (оригинално) са
                                235/65/17
                                въпреки, че май навсякъде по книгите за този модел и година дават
                                225/70/16
                                Suzuki GSXR
                                VW Touareg
                                Mitsubishi Pajero II

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X