Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

    Това е маслото което ползвам в момента, излезе ми 16 или 18 за 2 литра. Склонен съм да дам до 50-60 и за оригинално, но не и повече! Все пак е масло и най-важното му качество е да го има.

    Коментар


    • #47
      От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

      Има лека разлика във вискозитета на този кастрол и тутелата, която препоръчват крайслер. По-голямата разлика е, че при 40гр е по-рядък кастрола, при 100 разликата е почти нищожна.

      Ето къде ги има данните за тутелата, ако на някой му е интересно:

      https://www.pli-petronas.com/uk/prod...on-powergear-4
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #48
        Някой знае ли какво е маслото за диференциалите и колко побират ? Гранд Чероки 2.7crd 2003 . Също така и това на ск.кутия ? На хидравликата сипах някакъв червен ATF май на Шел , раздатката и нея я глася за него . Останаха само диф-вете и ск.кут .

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
          Някой знае ли какво е маслото за диференциалите и колко побират ? Гранд Чероки 2.7crd 2003 . Също така и това на ск.кутия ? На хидравликата сипах някакъв червен ATF май на Шел , раздатката и нея я глася за него . Останаха само диф-вете и ск.кут .
          - За диференциалите си приготви 2x2 литра 75W140 с добавка за всеки случай.


          - За скоростите.....ей сега ще стане страшно......5 литра MB 236.14, филтър, букса и гарнитура.


          - За раздатката NV247 ако намериш. Ако ли не:


          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • bmwww
            bmwww коментира
            Редактиране на коментар
            Че то това за скоростите е най-евтиното 16лв./л , онова Мопарското ме притеснява

        • #50
          Castrol изхвърлих преди година. След 2 месеца LSD-то на дифа ми започна да стърже. Замених го със син (маслото е синьо) MOTUL 74W140 + флакон добавка за LSD на MOPAR.

          Явно са го развалили, защото на другото ми возило карах 5-6 години с такова безгрижно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #51
            Екстра , супер .

            Коментар


            • #52
              Ето Ви и от мен един супер сайт за масла в Германия, които пращат и до България срещу 10 Евро , а ако генерирате оборот от над 200 Евро пратката до България е безплатна. Там има и на Амсойл маслата: www.ato24.de и в частност ето линк към търсеното масло с цената му: https://www.ato24.de/de/mopar-vertei...9-0-946-l.html
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #53
                И поркуа?

                Маслото, дето изхвърлих, беше докарано точно от Германия. Всяка седмица имат по 2-3 буса от там и пазарувам от тях от много години. AMSOIL-а също го има тук, добавката също. Днес поръчваш, утре е при теб.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #54
                  "Auto Teile Online (ATO) 24" и производните avtochastionline 24. bg и много други, са р.у.с.к.и. онлайн-магазини, базирани в Германия. Покрай качествените неща има и много долнопробна стока, често не уцелват частите, въпреки, че пишат "пратете VIN, наши експерти да кажат дали поръчаната част става"...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • ivaningbg
                    ivaningbg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Гагич, голям виц каза и ме разсмя доста...ато24 били едва ли не руснаци...Искаш ли да те свържа с тях и да ги питаш,аджеба от кой сибирски град са?

                • #55
                  Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                  .... На хидравликата сипах някакъв червен ATF май на Шел...

                  ?!?
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • bmwww
                    bmwww коментира
                    Редактиране на коментар
                    м? ами такова имах , такова сложих , кой да ми каже , че ако не развивам капачката докато сменям О-пръстена на тръбичката за високо налягане , няма да тече масло аз я развих и изтече всичко ...

                • #56
                  Маслото на хидравликата върти и перката на радиатора. Затова се слага друг тип масло, не АТФ.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • bmwww
                    bmwww коментира
                    Редактиране на коментар
                    Между другото тая перка ми се върти постоянно . Това нормално ли е ? Гледам , че масата и е пусната с едно кабелче към купето и не ми изглежда много заводско изпълнение . Даже правих тестове да гася климатика и тя пак си се върти , а знам , че трябва да се върти само когато е пуснат компресора на климатика или загрее колата .

                • #57
                  Дай от начало - перката на радиатора не е ли хидравлична?
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #58
                    Ами с 2.7 съм , направо си е на ток , поне до колкото я гледах . Малко се съмнявам да е хидравлична .

                    Коментар


                    • #59
                      ivaningbg коментира
                      Днес, 10:19
                      Гагич, голям виц каза и ме разсмя доста...ато24 били едва ли не руснаци...Искаш ли да те свържа с тях и да ги питаш,аджеба от кой сибирски град са?
                      Не знам изп. директор Алексей Эльбе от кой град... в Казахстан най-вероятно са му родителите, ако не е раждан и той там.
                      Виж на фактурите им какво пише. Или беше на самите сайтове - имаше надлежно посочена регистрация на дружеството-оператор.
                      Па и рускини винаги се обаждат по телефона, ако трябва нещо да се уточни с поръчката. Отделно в руския "маслен" форум имаше коментар какви са и що са.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #60
                        Е, такова чудо нямаш ли между радиатора и мотора?

                        https://deadjeep.com/products/01-04-...lin-fan-4-7-v8
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X