Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Знам ли , чак толкова не съм заглеждал . Утре ще видя , но аз съм с 2.7 мотора . Тия перки не са ли само на V образните ?

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
      Знам ли , чак толкова не съм заглеждал . Утре ще видя , но аз съм с 2.7 мотора . Тия перки не са ли само на V образните ?
      Между другото , това ли масло за СК на Мерцедес е най-най . Гледам го по 16.50лв. литъра , а мопарското АТФ4+ идва към 22 лв. литъра , но то предполагам е за кутиите на бензиновите ? Чудех се за Мотул , то е към 24лв. литъра ама не знам има ли смисъл след като кутията е Мерцедес да си правя експерименти . По принцип по агрегатите на колата СК,ДВГ,Диф и раздатка ще гледам да слагам всичко най-най щото механично искам колата да е на 6+ . И ако това мерцедесовото е най-добро т.е препоръчаното за тая кутия , то да слагам ли мерцедесово MB229.3 и на двигателя ?
      Последно редактирано от bmwww; 03-10-20, 10:10.

      Коментар


      • #63
        Ами по въпроса са се водили епични битки тук във форума.

        Да, кутията е произведена от Мерцедес и толкова.
        Монтирана е на Jeep, софтуера е на Jeep, и маслото по препоръки на Jeep е Mopar ATF+4 MS-9602 или алтернативно със същата спецификация.

        Ключа за палатката е в софтуера, при Jeep се управляват по различен начин пакетите, скорост на запълване, налягане, температури, обороти на превключване, коренно различен е начина на управление на съединителя в хидротрансформатора и още дваисетина параметъра.

        Разбира се е важно и колко се впрягаш на такива щуротии - има масла отговарящи и на двата стандарта, MS9602 и MB 236.14

        Сега разбира се ще излязат сто човека да обеснят как и защо не съм прав....
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • #64
          Между другото имам 5 литра от това масло ''Shell Spirax S2G 80w90'' мога ли да го ползвам за някъде ?

          Коментар


          • bmwww
            bmwww коментира
            Редактиране на коментар
            Сега видях че това на Кастрол 75/140 го дават да се сменя на 60 месеца или 300 000км . Това реално ли е ?

        • #65
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Не знам изп. директор Алексей Эльбе от кой град... в Казахстан най-вероятно са му родителите, ако не е раждан и той там.
          Виж на фактурите им какво пише. Или беше на самите сайтове - имаше надлежно посочена регистрация на дружеството-оператор.
          Па и рускини винаги се обаждат по телефона, ако трябва нещо да се уточни с поръчката. Отделно в руския "маслен" форум имаше коментар какви са и що са.
          Гагич, или говорим на различни езици или за различни сайтове. КОлкото и пъти да съм звъннал на телефона им, само германци са вдигали телефона. Кьорав руснак няма там. Ама не искам да се излагам и да ги питам директно или да почна директно на руски,че току виж са ме зачеркнали от списъка си с клиенти.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Не когато ти им звъниш, а когато те те търсят за уточнения по направена от България поръчка. Също така и мейлите, които пращат са от примерно: оксана@ато24... светлана@ато24, маруся@ато и так далее

        • #66
          Гагич, признавам ти, по-напред си с материала тогава, щом рускини ти пишат
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X