Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газова уредба за Jeep Grand Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

    Да си кажа и аз.

    4.0-литровият ми черок го купих с монтиран газов инжекцион BRC.

    Моделът е Plug & Drive или нещо подобно. 2300лв (6 цилиндров) е струвал през 2008-ма година, когато е монтиран.Сега пак толкова струва или пък 2400лв. Еквивалентът за 8 цилиндъра в момента е 3100лв.
    Черока го купих 2010-та.
    Сега сме 2013-та, а по газовата досега съм сменял само филтри (15-20лв на смяна на около 7000км) и преди два месеца за първи път мембрана на изпарител (130лв).
    Работи много добре, като единственото ми оплакване е, че когато е студено понякога прехвърля автоматично на бензин над 3000-3500 оборота и трябва да го върна ръчно.

    При студен старт, на топло време минава на газ за 2-3 минути , при студено за 10минути

    На бензин върви малко по-добре, което ме кефи, защото често си го разтривам.

    Разхода (когато джипът бе във фабричен вид) на газ: 14-15л извънградско и 20 градско.
    Сега в момента (след промените - 4,5 инча лифт + 33x12,5 гуми + офроуд аксесоари): 16-17 извънградско и около 22 градско.
    В планината ми харчи между 25 и 35 литра, но това е + моточасовете от работа на място за деня (около 7-8 часа)
    Засичал съм ги по метода: пълно-пълно

    Няма как да не съм доволен. Това ми е първа газова уредба. Промених си виждането за тях. Не им харесвам само хардуердната част. Претрупват ми мотора, бутилката ме дразни и все в този ред на мисли.
    Все пак излиза доста прилично като разход за гориво, особено в тези скъпи времена.
    В момента: 50лв = 36 литра.
    Лятото бе: 50лв = 46литра.


    На гранда за пример бензинчето струва: 50лв = 18 литра


    Заради тези цифри газовата си заслужава
    Последно редактирано от verter; 05-02-13, 18:28.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

    Коментар


    • #92
      От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

      Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
      Да си кажа и аз.

      4.0-литровият ми черок го купих с монтиран газов инжекцион BRC.

      Моделът е Plug & Drive или нещо подобно. 2300лв (6 цилиндров) е струвал през 2008-ма година, когато е монтиран. Моделът за 8 цилиндъра в момента струва 3100лв.
      Черокът го купих 2010-та.
      Сега сме 2013-та, а по газовата досега съм сменял само филтри (15-20лв на смяна на около 7000км) и преди два месеца за първи път мембрана (130лв).
      Работи много добре, като единственото ми оплакване е, че когато е студено понякога прехвърля автоматично на бензин над 3000-3500 оборота и трябва да го върна ръчно.

      При студен старт, на топло време минава на газ за 2-3 минути , при студено за 10минути

      На бензин върви малко по-добре, което ме кефи, защото често си го разтривам.

      Разхода (когато джипът бе във фабричен вид) на газ: 14-15л извънградско и 20 градско.
      Сега в момента (след промените - 4,5 инча лифт + 33x12,5 гуми + офроуд аксесоари): 16-17 извънградско и около 22 градско.
      В планината ми харчи между 25 и 35 литра, но това е + моточасовете от работа на място за деня (около 7-8 часа)
      Засичал съм ги по метода: пълно-пълно

      Няма как да не съм доволен. Това ми е първа газова уредба. Промених си виждането за тях. Не им харесвам само хардуерната част. Претрупват ми мотора, бутилката ме дразни и все такива неща.
      Все пак излиза доста прилично като разход за гориво, особено в тези скъпи времена.
      В момента: 50лв = 36 литра.
      Лятото бе: 50лв = 46литра.


      На гранда за пример бензинчето струва: 50лв = 18 литра


      Заради тези цифри газовата си заслужава
      Няма никакъв спор, стига да не те издъни майстора. Смятал съм го при 17-18 среден разход се изплаща за 10 000 км. - ГИ висок клас. При каране по-често в планина разхода е по-висок и ще се изплати по скоро.
      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

      0885372997 - Дани

      Коментар


      • #93
        От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

        Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
        Ако някой може да ми гарантира разход 20 градско с ГИ веднага го монтирам, но гаранция, правия я карам 3 бутилки и ако е 20 и надолу му я плащам ако ще и 2000лв да е.
        Аз живея в малак град и сам от стоп на стоп, като от всеки стоп се тръгва с тежък крак, което мисля че компенсира светофарите в София.
        Гарантирам, че моя няма начин да изгори 30/100 при каквито и да е условия.
        Jeep Cherokee XJ 4,0
        0878 97 36 19

        Коментар


        • #94
          От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

          Аз да попитам за бутилките......
          Как може да газифицира WJ, така че в багажника да не се търкаля резервна гума или газова бутилка? С две думи искам багажника да си остане използваем или поне да е едвам различим от заводския си вид. Като минимум бутилка, нека да сложим 100км в София и 200км по магистрала в ограниченията.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #95
            От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
            Аз да попитам за бутилките......
            Как може да газифицира WJ, така че в багажника да не се търкаля резервна гума или газова бутилка? С две думи искам багажника да си остане използваем или поне да е едвам различим от заводския си вид. Като минимум бутилка, нека да сложим 100км в София и 200км по магистрала в ограниченията.
            Опасявам се, че единственият начин ще е да останеш без резервна гума, а бутилката да влезе на нейно място.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

              Или слагаш една 90 литрова диаметър 360 мм. зад седалките монтирана върху телескопи, ако се направи грамотно няма да пречи на кората на гумата и на щората ( остава по сантиметър от двете страни), или избираш резервна гума, моята резервна гума е уникална, тип леща с общ обем цели 90 литра ( възможно най-голямата ), зарежда чисти 80 литра газ, надига само няколко сантиметра над пода, за съжаление такава бутилка не съм виждал да се продава никъде в БГ, моята си дойде така монтирана от BRC в Италия.
              Последно редактирано от TOYO; 06-02-13, 21:39.
              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

              Коментар


              • #97
                От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                Някой знае ли колко е най голямата възможна тороидална бутилка, която да се вмести в глездо за гума 245/65 R17?
                Резервната гума ще бъде отвън на стойка, така или иначе под багажника 33 или по голяма няма да се събере.
                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                0885372997 - Дани

                Коментар


                • #98
                  От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                  Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                  Или слагаш една 90 литрова диаметър 360 мм. зад седалките монтирана върху телескопи, ако се направи грамотно няма да пречи на кората на гумата и на щората ( остава по сантиметър от двете страни), или избираш резервна гума, моята резервна гума е уникална, тип леща с общ обем цели 90 литра ( възможно най-голямата ), зарежда чисти 80 литра газ, надига само няколко сантиметра над пода, за съжаление такава бутилка не съм виждал да се продава никъде в БГ, моята си дойде така монтирана от BRC в Италия.
                  А резервната в багажника ли ти се търкаля?

                  Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                  Някой знае ли колко е най голямата възможна тороидална бутилка, която да се вмести в глездо за гума 245/65 R17?
                  Резервната гума ще бъде отвън на стойка, така или иначе под багажника 33 или по голяма няма да се събере.
                  Някакво чертежче/снимка на стойка хваната за джипът може ли? А стоковата резервана дали може да се хване под багажника, така че не изяжда много просвета?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #99
                    От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                    ... А стоковата резервана дали може да се хване под багажника, така че не изяжда много просвета?
                    Ако махнеш резервоара ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                      примерно нещо такова:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:201073055160.jpg
Прегледи:1
Размер:22.1 КБ
ID:5452085
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                        Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                        Някой знае ли колко е най голямата възможна тороидална бутилка, която да се вмести в глездо за гума 245/65 R17?
                        Резервната гума ще бъде отвън на стойка, така или иначе под багажника 33 или по голяма няма да се събере.
                        Аз не съм виждал ГЧ с гума на задната врата. Би било много удобно. Освен това четох някъде че вече се монтират пластмасови/полимерни/ бутилки за газ и били много леки и удобни.
                        в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                        Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                        Коментар


                        • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Ако махнеш резервоара ...
                          А може ли при този вариант лесно и безпроблемно да се смени резервоара с малък такъв от ~15литра?

                          Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                          примерно нещо такова:

                          [ATTACH=CONFIG]545725[/ATTACH]
                          Това има ли кой да го изработи и монтира или е "направи си сам"?
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                            Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                            Аз не съм виждал ГЧ с гума на задната врата. Би било много удобно. Освен това четох някъде че вече се монтират пластмасови/полимерни/ бутилки за газ и били много леки и удобни.
                            Доста практично ми изглежда, особено ако се слага газова.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wj_rr_bumper.jpg
Прегледи:1
Размер:18.2 КБ
ID:5452093

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:38192178557797857090721.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5452094

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:649501913361f95834dfz.jpg
Прегледи:1
Размер:258.2 КБ
ID:5452095

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4993.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5452096
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                              Не е най красивото, но за сметка на това удобно. Ама като гледам май ще е 1000 доларес+ парктроник+нищо не виждаш през задното огледало, ама то кой ли го гледа.......
                              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                              Коментар


                              • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                                Доста практично ми изглежда, особено ако се слага газова.
                                Само разходът за закупуване/изработване и монтаж на тунингова задна броня да не изяде икономията от газифицирането ...

                                П.П. А за удобството малко се съмнявам. При всяко отваряне на багажника ще трябва да се лашка насам-натам носачът с резервната гума.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X