Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

    Здравейте колеги,
    Имам следният въпрос. Някой дали знае за какво е малкия кран, който е отгоре на радиатора?
    Пробвах да го завъртя и се върти само на 45 градуса и обратно. Ето и малко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5997994Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5997995Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5997996Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5997997
    На кутията, на която е сложен има две скали - от 1 до 12 и от 1 до 30 с инструкции в каква посока да е.
    Това месеци и температури ли са?
    На самият кран има следния номер: 4644269. Проверих го в каталога с части и ми дава, че е за източване на антифриза, а не вярвам да е за това.
    Не знам дали това оказва влияние, но откакто застудя парното духа хладно, а не топло и температурата на двигателя едвам отлепя от 0.
    Благодаря за помощта.
    Ани

  • #2
    От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

    Служи за обезвъздушаване на системата....например като наливате нов антифриз отваряте врътката (въртите и след това дърпате нагоре) и сипвате (от разширителния съд) докато протече. След това затваряте.
    Относно температурата-проверете термостата, нивото на антифриза и накрая-виското на перката.
    Последно редактирано от Todor_Ninov; 06-01-13, 17:22. Причина: Допълнение
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

      Колкото до:
      На кутията, на която е сложен има две скали - от 1 до 12 и от 1 до 30 с инструкции в каква посока да е.
      Това месеци и температури ли са?
      - това са месец и дата на производство на детайла и нямат друго значение за експлоатацията на автомобила. Кранът трябва да е завъртян надясно - по посока на часовниковата стрелка, защото в обратна посока е отключен може да се издърпа нагоре. А това може да доведе до изтичане на антифриз. Нивото трябва да се следи горе на разширителния съд:

      Има две нива - при студен двигател - COLD, и при топъл - HOT.
      За да не загрява двигателят изобщо, термостатът трябва да е блокирал в отворено състояние.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

        Първоначално публикуван от anniepomakova Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        но откакто застудя парното духа хладно, а не топло и температурата на двигателя едвам отлепя от 0. Благодаря за помощта.
        Ани
        Откакто застудя сте разбрали че имате проблем с охладителната система и няма общо с тая врътка.
        Ако системата не е обезвъздушена, двигателя ще загрява доста бързо и ще прегрее дори. При отворен термостат, както казва колегата ще загрява бавно но все някога ще загрее, след това проверете и парното дали започва да духа топло. Обяснете с подробности, какво се случва при Вас? Не вярвам хем двигателя да има проблем - не загрява, че и парното да е повредено - не топли. Причината е една!
        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
        O8867З7I78

        Коментар


        • #5
          От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

          При мен миналата зима термостата беше забил в отворено положение и нямаше никакъв шанс да загрее "все някога". Дори чистачките замръзваха поради липса на парно.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

            Да не навлизаме в спорове, може и Вие да имате право, но не вярвам работещ двигател със затворена охладителна система под налягане, било то и с блокирал термостат за втория кръг да не загрее "все някога". Искате да кажете че поддържа ниска работна температура и поради факта че е зима и температурите навън са минусови. А колко литра е антифриза в охладителната система?
            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
            O8867З7I78

            Коментар


            • #7
              От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

              Не е до спора а до опита със същия Jeep. Случи ми се преди 2 години точно след новогодишните празници. Прибирах се от Перник за София ..... запалих и минаха около 10 мин преди да потегля (чистене на сняг и т.н.). Още тогава ми направи впечатление, че стрелката на температурата едва беше мръднала (по принцип при минусови температури на място много трудно...да не кажа и никога не загрява до работна температура но отива на около 2/3 от нормалната работна). В движение стрелката си забиваше на 0, на светофар съвсем леко се покачваше и при потегляне пак отиваше на 0.
              В тази връзка за мен е термостат. При повечето модели човек би въздъхнал с облекчение, но тук оригиналния в БС е над 400 лева а аналозите са около 220-280 лева. Разбира се има някакви решения, които и аз и Алекс сме ги описвали из теми във форума.
              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

                За смяна на термостат може да разгледате и тук. Има и "бюджетно" решение, но трябва да се разкапсулова корпуса и да се смени самия термостат вътре ( + един "О"-пръстен за херметизирането на корпуса). Това са размерите му:
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #9
                  От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

                  Здравейте колеги.
                  Симптомите, които са при мен са идентични с описаното от Todor_Ninov. Сега докато изчистя снега едвам отлепя, а после в движение пак пада на 0.
                  По принцип карам извънградско и по магистралата си е почти винаги на 0 от вятъра. По светофарите с много мъки отлепя на 1/6 от скалата на разделенията и чак тогава започва и да духа по-топло парното.
                  Ще се търси майстор за смяна на термостата. Някой би ли препоръчал добър сервиз. Изключвам БС.
                  Ани

                  Коментар


                  • #10
                    От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

                    термостат

                    Коментар


                    • #11
                      От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

                      За кой регион на света търсиш сервиз? Това общо взето е рутинна операция и навсякъде биха го сменили за минути. По-важното е откъде ще го купиш. Ако парите са проблем би ли тръгнала към алтернативно решение като описаното от Алекс например....или това, което аз описвах в друга тема-поставяне на 2-ри термостат в маркуча а стария си остава като обикновен тройник.
                      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

                        И двата варианта на смяна на термостата - целия, заедно с корпуса или само на вложката вътре, като се разкапсулова, не са кой знае колко сложни и са във възможностите на всеки що годе сръчен човек, който има малко опит в подобни занимания. Вариантът с разкапсуловането е по-вероятно да се случи при някой, като Дядо Владо например, отколкото в някакъв натруфен автосервиз, където основното им занимание е да пресмятат колко лева на час им струва труда при всеки ремонт. Там не биха се наели с подобни занимания - нямат време и желание и не им се изплаща. Затова си струва в случая да потърсите някой от доказалите се тук майстори - хем ще свършат работата, хем няма да свалят три кожи от клиента.
                        Успех!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

                          От София съм и ще търся майстор тук.
                          Иначе мисля да мина на варианта за термостат с корпуса заедно, но нещо не ми допадат цените на БС, а в няколкото други магазина, които попитах нямаха наличен.
                          Сега гледам в ebay-a, че има по 60-70 паунда комплекта и май ще се насоча натам. След това ще мисля и къде да го сменя.
                          Благодаря за съветите.
                          Ани

                          Коментар


                          • #14
                            От: Клапан/кран на радиатора на Cherokee 2003 2.8CRD

                            Няма проблем. Само обърни внимание да закупиш правилния термостат. Нещо с изглед от рода на http://www.ebay.co.uk/itm/MOPAR-THER...item3f204aae45. Идеята за ebay е най-добра според мен.
                            Относно сервизите в София бих ти препоръчал такива на колеги от форума - Дядо Владо + Димата, Vladi333, Андро и т.н.
                            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X