Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

    Притежавам гранд чероки 95 г. 5,2, и ми се върти една безумна идея:
    Да махна резервоара за бензин, и да сложа на негово място газово.Бензина за палене, само едно малко резервоарче скатано някаде, а резервната гума изнесена отвън, както е при мерцедесите МЛ(на задната броня.

    Каква спалня ще се отвори....
    Комбинирано и с готините метални брони на Явор от Вромос, мисля, че ще стане убиец! а?
    Дали е възможно да се слу4и?

  • #2
    До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

    Не само че е възможно, но е и правено многократно. Най-пресния пример е колата на IvanIvanovi която беше преработена така докато беше собственост на disem преди
    А носач за резервната гума отвън е много правилна идея.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

      Първоначално публикуван от angelov Преглед на мнение
      Да махна резервоара за бензин, и да сложа на негово място газово.Бензина за палене, само едно малко резервоарче скатано някаде, а резервната гума изнесена отвън, както е при мерцедесите МЛ(на задната броня.
      аз точно над тези 2 проекта работя през свободното си време
      след седмица 2 ще видиш моят вариант
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

        Да пуснеш снимки, ако ми хареса ще я правя и аз! Сподели и колко ти излиза кефа, 4е след парктрониците, антирадарите, ГПСа, ДВД то и ТВ то, нещо утанях....А ме чака и смяна на предна метална броня и лебедка от Явор, и др глезотии....
        Мисля, че става голям ***** отзад а?
        Може6 ли да пратиш снимки от междинните ти тестове?
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-08-07, 22:23.

        Коментар


        • #5
          До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

          Първоначално публикуван от angelov Преглед на мнение
          Мисля, че става голям **** отзад а?



          Колкото повече чанч толкова повече калории горите
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-08-07, 22:23.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

            добре е за здравето! спорт сред природа....

            Коментар


            • #7
              До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

              дайте идея от каде да започна? кое се прави първо?

              Коментар


              • #8
                До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                Първоначално публикуван от angelov Преглед на мнение
                дайте идея от каде да започна? кое се прави първо?
                Първо сваляш резервоара оглеждаш мястото и преценяваш каква г. бутилка ще влезне и колко ще си оставиш за бензин. Аз избрах 50 л. газ от които реални 43 - 45 л. и останалото за бензин, което не мога да преценя колко литров ще е на око около 20 - 30 л.
                резервоара го правя от 2 мм. черна ламарина и дизайна си е мой. ( Като видите снимките обещайте, че няма да се смеете. ) Още не е готов и нямам снимки.
                Стойката за задната гума е от дълга фронтера и я чакат редица преработки, едновременно ще монтирам и теглич. Железата са приблизително около 50 кг. и се надявам, че колата няма да клекне, като се има в предвид, че ще съм с 3.5 инча кит. Това трябва да компенсира.
                Снимки и подробно описание ще пусна в моята тема за гранда
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                  Както каза куадра правено е многократно и резултата е повече от задоволителен. аз лично съм правил 2 черокита по този начин. реда на работа е горе долу следния - сваляш резервоара, мериш мястото и преценяваш. по принцип се побира 55 л. бутилка (или нещо подобно, позабравям вече) и остава резервоар около 25-30 л. вариантите за бензиновия резервоар са 2 - правиш си нов или преправяш оригиналния. и двата имат предимства и недостатъци и вече по лично осмотрение си избираш как да подходиш. най добре е от неръждавейка, ако може да се намери, ако ли не - черна ламарина. добрия заварчик е много важно условие в уравнението - при един от моите проекти заварчика се по....ака леко та после трябваше да му забърсвам...

                  изнасянето на резервната гума отзад също има своите предимства и недостатъци. предимствата са горе-долу ясни та затова се спирам само на недостатъците - променяш доста развесовката; намалява се видимостта; обричаш гумата на вечна мръсотия и рискове от посегателства; при по сериозен оффроуд винаги има рискове от откъсвания или изкривявания. аз лично на блейзъра на жена ми резервната гума отдавна я свалих от отзад и я монтирах в...гаража. обмислям вариант за подобен ъпгрейд и за резервната гума на Г-то.
                  Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                  http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                  http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                  Коментар


                  • #10
                    До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                    Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                    - променяш доста развесовката
                    Мите какво значи развесовка
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                      Съотношението на теглата върху предния и задния мост, в случая дори доста зад задния мост. Ако преди теглото на гумата е падало директно върху моста, като я изнесеш отзад вече пада доста по-назад и сиреч работи през рамо - лост от първи род Ама за задачите заради които се прави май няма значение.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                        Митко, кажи ми една цена и да идвам при теб да го правя!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                          Ще трябва да поотидеш до Канада за да ти го направи Митко

                          Коментар


                          • #14
                            До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                            пак нямам късмет! то е като при ххххххх - или няма да имаш пари, или ще е далече, или ще е в хххххх!
                            Последно редактирано от kinex; 12-08-07, 21:39. Причина: Извън темата и много цинично.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Резервоар за газ на мястото на резервоара за бензин?

                              тя сестра ми и зет ми са там. Да си поръчам направо на него тия сенници и мухобойки, а тя да ги прати? в кой град е?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X