Обява

Свий
Няма добавени обяви.

след обслужване - загуба на мощност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • след обслужване - загуба на мощност.

    Здравейте, Колеги, Гранд Чероки 2.5 ТД ВМ двигател 1997 година .
    днес в сервиз ( за да не си помислите че аз съм го правил сам ) ми смениха маслото както и 3те филтъра, горивен, въздушен и маслен.
    след като си взех колата от сервиза , отидох да покарам малко навън, понеже ми направи впечатление че двигателя работи по по-особен начин.
    принципно преди, на 2000 оборота ми се включваше турбо компресора и машинката почваше да набира брутално добре.
    сега обаче, точно в момента в който стрелката мине 2000 оборота, колата губи мощност и сякаш съм отпуснал газта, независимо дали подавам газ или съм настъпил в дъно.
    върнах се веднага в сервиза, и качих един от майсторите да го повозя да му демонстрирам за какво иде реч. и той също се изказа, че колата не набира нормално. утре в 9.00 пак съм при него.
    така ,той "провери" маркучите които от турбото отиват към двигателя, и каза че при подаване на газ "надуването" е абсолютно нормално и проблема не е в турбото. изказа мнение също така, че може да става въпрос за дефектен горивен филтър.
    моля ако някой има какъвто и да е опит с подобен проблем, да сподели, как го е решил ???

    благодаря предварително.
    с уважение,
    Светослав Панайотов.

  • #2
    От: след обслужване - загуба на мощност.

    Не съм запознат с филтъра,дали е елемент или външен,но ако е външен виж дали е сложен в правилната посока

    Коментар


    • #3
      От: след обслужване - загуба на мощност.

      Освен ако не са бутали нещо друго освен филтрите, би трябвало от тях да е проблема. Провери ги всичките как са сложени.
      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
      0886/872-646

      Коментар


      • #4
        От: след обслужване - загуба на мощност.

        На пръв поглед имаш необезвъздушен горивен филтър. Напълниха ли го с нафта преди да го монтират?
        Друга възможност е запушен/повреден дебитомер (ако този двигател има такъв - не съм запознат).
        Последно редактирано от danvan_; 13-12-12, 17:23. Причина: кривопис
        Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
        Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

        0885372997 - Дани

        Коментар


        • #5
          От: след обслужване - загуба на мощност.

          Тамън си мислех да не са разкачали буксата на дебитомера и да са забравили да я закачат.

          Коментар


          • #6
            От: след обслужване - загуба на мощност.

            И аз като колегата по-горе залагам на монтиран наопаки горивен филтър.

            На филтъра има стрелка с посока на монтаж. Или поне трябва да има. Ако не е спазена - горивото бута алвеолите ли ще са, диафрагмите ли ще са - абе каквито там хартиени или екзотични ламели на филтриращия елемент вътре във филтъра към затваряне, не към отваряне.

            При ниски обороти горивото е достатъчно, но не стига за високи.

            Това - ако е от тези филтри които се монтират на горивопровода де. Ако е нещо на стойка - пак гласувам за такова, но там все пак би трябвало филтъра въобще да не може да се монтира наопаки. При всички положения - горивен проблем, в деня на смяната на горивния филтър - бая съвпадение ще е за да е нещо друго.

            PS: Писали сме едновременно с Андро, неговото винаги минава с превес Провери дебитомера значи.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: след обслужване - загуба на мощност.

              Какъв е филтърът точно - означението, за да може да се каже кои са възможните грешки. Ако ще говорим за филтър - някоя гумичка е накриво и смуче въздух, при форсиране повече. Ако е друго... диагностика.
              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
              На пръв поглед имаш необезвъздушен горивен филтър. Напълниха ли го с нафта преди да го монтират?
              Друга възможност е запушен/повреден дебитомер (ако този двигател има такъв - не съм запознат).
              Като е необезвъздушен, ще се обезвъздуши за няколко секунди при първото форсиране.

              Коментар


              • #8
                От: след обслужване - загуба на мощност.

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                ...

                PS: Писали сме едновременно с Андро, неговото винаги минава с превес Провери дебитомера значи.
                Тенкс.
                Ама чакай, че може и да няма такъв чарк - едни имат, други нямат ...
                А като нищо може и някой заплес да е обърнал филтъра.

                Коментар


                • #9
                  От: след обслужване - загуба на мощност.

                  Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                  На пръв поглед имаш необезвъздушен горивен филтър. Напълниха ли го с нафта преди да го монтират?
                  Друга възможност е запушен/повреден дебитомер (ако този двигател има такъв - не съм запознат).


                  благодаря на всички за бързата реакция, оказа се фалшива тревога, бяха го напълнили с нафта да, но явно все пак е имало останал и въздух, който не знайно поне за мен как сега е изчезнал , но
                  5 часа по-късно просто запалих двигателя и всичко беше както преди. тоест пак си ускорява нормално.
                  не съм запознат, но явно има обезвъздушаваща система някаква .
                  филтъра които беше използван е >
                  Japanparts каталожен номер : FC997S
                  в магазина откъдето го купих беше единствения вариант за модела. това което ме учуди наистина беше ниската цена : 12.80 лв без ддс.

                  сега в момента джипката си мърка точно както преди и набира нормално.

                  благодаря още веднъж,
                  модераторите може да затворят темата

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X