Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

    Е, колеги тъй като ВРАНГЛЕРА винаги ми е бил слабост, харесвам го, признавам си, реших да си купя един!!!
    Мисля да внеса от Америка един, TJ модел, 1996-2000г., 2.5 бензин, 125к.с., като ще бъде тунингован там, преди да дойде в България.
    Мисля да му сложа инжекционна газова уредба, може ли?
    Тук мисля да го използвам за всекидневна кола!
    Купих си голяма и луксозна кола, с която да се возя по асфалта, но в нея не се чувствам добре, просто искам джип!!! Знам че е по тромав, харчи повече, друса и т.н., но в него(джипът моя приятел) се чувствам добре, независимо от всички недостатъци!!!
    Положението с контейнера съм го проучил и там няма проблеми.
    Въпросът ми е за какви изненади да се подготвя, при пристигането му в България? Ако някой е правил упражнението и ми каже, ще му бъда безкрайно благодарен!
    Нещото, което знам със сигурност, е че ще платя ДДС, на базата на фактурата от там. Нещо друго дали има, ми е въпросът, че ще го правя за първи път!!!
    После надявам се да ме приете и във вашият клуб, нищо че имам още една голяма любов, която заема, да речем 70% от сърцето ми!!!
    Жената казва, че джипът, е моята любовница и като се замисля, си е абсолютно права!!!

  • #2
    До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

    Успех с покупката
    освен ДДС със сигурност ще платиш и мито...
    газов инжекцион можеш да му сложиш.
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

      Благодаря! Ще почерпа!
      Въпросното мито и ДДС, нали по нищо не се отличава, от тези, които си ги плащахме до миналата година, на внесените коли от Европа?

      Коментар


      • #4
        До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

        Поразпитай как ще стане регистрацията в КАТ, защото може да поискат сертификат за съответствие - европейско типово одобрение. Доколкото си спомням имаше подобна тема във форума.

        Коментар


        • #5
          До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

          Те сега влязох в джаза! В КАТ никога никой нищо не знае, затова се надявам, някой който е минал по пътя, да ми каже. Декларация за съответствие, обикновенно се подписва от официален вносител на нещо в България, и то обикновенно нови неща, за първоначално вграждане или просто продажба!!! Поне в нашият бранш е така.

          Коментар


          • #6
            До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

            Ако автомобилът не е произведен за експлоатация в европейския пазар, официалният вносител няма да се подпише на подобна декларация за съответствие, защото просто не отговаря на европейските директиви. COC се издава от производителя, а не от вносителя. В Европа държавата е упълномощила определени лаборатории за трансформации по автомобилите (фарове, мигачи, катализатори и т.н.), но тук все още няма такива. Хората не могат да се оправят с месеци.....

            Коментар


            • #7
              До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

              По принцип Вранглер се продава в България от официален вносител - Балкан стар. По добре ги попитай тях, ще ти дадат по-компетентен отговор от КАТ, ако имат желание естествено.

              Коментар


              • #8
                До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                Имам доста приятели отвъд океана (живях там няколко години), и знам че от време на време внасят по някоя кола. Ще се поинтересувам как го правят, ако още го правят.
                А иначе идеята ти никак не е лоша, ще взема да се поинтересувам за цените там.

                Коментар


                • #9
                  До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                  Вики и тая работа е умряла! Те за новите коли, които ги внасят не могат да се оправят, а за моя случай.............!
                  Ще разбера, то зор няма!!!
                  Това, за което говори Надя, мисля че не се отнася за колите, втора ръка! Ако става въпрос за СЕ-сертификата за съответствие, който е европейски стандарт за качество!
                  Както се казва, с питане и до Цариград се стига!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                    Вранглер Европа и Вранглер САЩ са два доста различни автомобила от към оборудване, светлини, колани ако щете и тн... Факт е че това не са само козметични промени, аз например забелязвам че изискванията към фаровете за Европа са по-строги и европейската оптика си осветява, докато американската само свети... Та по въпроса за вноса и регистрацията в България най-добре се консултирай с фирма която с това се занимава, например Вашингтон Моторс. И другия вариант е да си внесеш TJ от Германия - там са европейските модели и няма да имаш никакъв роблем да ги регистрираш.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                      Има различия в някои символи от номера на рамата на автомобилите за САЩ и тези за Европа. На хомологационните документи, които се внасят в ППООРП-МВР, тези различия са отбелязани. Официалният вносител внася документи в МВР, че автомобилите, които той продава отговарят на еди кое си типово одобрение за Европейския съюз. В КАТ хващат тези различия.

                      Коментар


                      • #12
                        До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                        Става въпрос за EC CERTIFICATE OF CONFIRMITY For complete vehicle, издаден от Vehicle Engineering Homologation.

                        Коментар


                        • #13
                          До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Вранглер Европа и Вранглер САЩ са два доста различни автомобила от към оборудване, светлини, колани ако щете и тн... Факт е че това не са само козметични промени, аз например забелязвам че изискванията към фаровете за Европа са по-строги и европейската оптика си осветява, докато американската само свети... Та по въпроса за вноса и регистрацията в България най-добре се консултирай с фирма която с това се занимава, например Вашингтон Моторс. И другия вариант е да си внесеш TJ от Германия - там са европейските модели и няма да имаш никакъв роблем да ги регистрираш.
                          Тя стана една! От Германия не искам, поради ред причини! Ако ще Вранглер, ще е от Америка, имам възможност и мисля да се възползвам. Има една камара коли внесени оттам, ще разбера за какво става въпрос, едва ли е толкова тежко положението!!!
                          Верно, че живеем в България................, то това хем "+", хем "-"!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                            Тези ограничения бяха наложени след 01,01,2007.

                            Коментар


                            • #15
                              До: МЕРАК ЗА WRANGLER - ЗАКУПУВАНЕ

                              Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                              Тя стана една! От Германия не искам, поради ред причини! Ако ще Вранглер, ще е от Америка, имам възможност и мисля да се възползвам. Има една камара коли внесени оттам, ще разбера за какво става въпрос, едва ли е толкова тежко положението!!!
                              Верно, че живеем в България................, то това хем "+", хем "-"!!!
                              Абе ако питаш мен ако ще е Вранглер да е YJ ама нейсе
                              Виж вземи едно списание Автопазар или Автооказион и виж там координатите на Вашингтон моторс. Те внасят непрекъснато коли от САЩ, имат и доста Вранглери обикновенно, може направо да си харесаш от тук.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X