Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

    Здравейте ,
    днес сменях масла и филтри WJ 4.7 `99, но този на климатика нещо не ме радва...
    Ако правилно съм прочел се намира в дясно ( страната на пасажера ) под пластмасовата решетка на чистачките и пръскалките...
    Добре но там имам решетка която е с видимата форма на филтъра. Ако обаче закрепя филтъра с кабелни връзки за нея,
    се притеснявам че от водата която ще го облива бързо ще загуби свойствата си, дори и към по зле с него..
    Как сте го постъпили ? Имате ли филтър?
    Последно редактирано от radones; 07-07-12, 21:27.

  • #2
    От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

    Колега разтърси се в темите имаше доста писано, мисля че трябва отделно да си купиш филтърна кутия, понеже оригинално е без филтър. Моя също е без филтърна кутия и нямаше филтър и си направих сам крепежи за филтъра към решетката, ама нещо не ме кефят и май ще търся оригинален. Чел съм някъде тук, че филтъра в комплект филтърна кутия е над 100 лв.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

      http://www.wjjeeps.com/cabinair.htm
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

        Добре колега , дори и с този Filter Housing когато си на автомивка или при силен дъжд пак ще има вода? Според мен тя ще породи бактерии в филтъра, които пък ще бъдат вкарани в купето.... ??? Недомислица !?

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

          Не си спомням точно как сложих моя, говоря само по бегли спомени, но филтъра не е ли перпендикулярен на предния капак?
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

            Само шнорхел му е майката!Иначе ша има и жабиНикакъФ филтър,още по-малко автомивка,нали.Ма ти верно ли сериозно
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

              Първоначално публикуван от radones Преглед на мнение
              Добре колега , дори и с този Filter Housing когато си на автомивка или при силен дъжд пак ще има вода? Според мен тя ще породи бактерии в филтъра, които пък ще бъдат вкарани в купето.... ??? Недомислица !?
              Ти си решаваш дали да слагаш или не. Както и да го въртиш, няма лесен начин да предпазиш филтъра от влага.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

                Колеги по принцип и аз до колкото знам филтъра се намира под пластмасовата решетка под чистачките, но той е точно под предното стъкло и както е споменал колегата по-горе е перпендикулярен на предния капак. Мисля че доста трябва да се постарае човек за да вкара вода там . Иначе да върви с кутия, която и аз нямам, a цената е около 50$ долара за двете.

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

                  Филтърът на климатика (ако го има, защото масово WJ/WG грандовете са без) се намира под решетката, която е в основата на чистачките. За да се стигне до него трябва да се махнат пластмасовите тапи/винтове и дясната чистачка. Аз го сменявах без да махам чистачката - малко на магия става, но става. По спомен - в Балкан стар на времето продаваха филтъра само с кутията. Може и да бъркам. Цената май беше около 80 лв. Купувал съм. За инсталирането й със сигурност ще се мине през махане на чистачката.

                  Иначе - ако е сложена грамотно и затворена добре не се мокри и не виреят земноводни във вентилационната система. Филтрите на купето си ги сменявам поне 2 пъти в годината и проблеми - никакви.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee WJ филтър за климатика как се поставя?

                    Ще взема да използвам някакъв рабат и да взема 3 филтъра в едно (маслен, въздушен и купе).
                    Па после ще видя как мога да го сложа под чистачката...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X