Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

    Здравейте,въпросът ми е как се предава движението на компресора на климатика на този мотор 2.5тд. незнам дали изобщо е работел защото скоро го купих(джипа) и когато намалям градусите от копчето,кранчето не се затваря и постоянно духа топло,каква е причината и решението ще сам ви благодарен ако имате снимки на задвижването на компресора

  • #2
    От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

    Фреон има ли? Компресора включва ли въобще? Първо най-добре е да измериш налягането на фреона, ако има фреон по манометрите при работещ двигател и вкл и изкл на климатика можеш да разбереш дали работи компресора.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #3
      От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Фреон има ли? Компресора включва ли въобще? Първо най-добре е да измериш налягането на фреона, ако има фреон по манометрите при работещ двигател и вкл и изкл на климатика можеш да разбереш дали работи компресора.
      Не това ми е въпроса,ремъчните шайби са по напред от компресора с около 20см. и няма какво да го варти.Мотора е като на алфа,роувър.....днеска ако имам време ще го снимам

      Коментар


      • #4
        От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

        Здравей тишо.Компресора на климатика на този мотор е хванат за скоростната кутия намира се под краката на водача и се задвижва с карданче.

        Коментар


        • nikolainik86
          nikolainik86 коментира
          Редактиране на коментар
          Здравейте, купих същия джип grand cherokee 2.5 td 1997г. Въпроса ми е каде да търся компресора, ако може снимка

      • #5
        От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

        Първоначално публикуван от petar_pld Преглед на мнение
        Здравей тишо.Компресора на климатика на този мотор е хванат за скоростната кутия намира се под краката на водача и се задвижва с карданче.
        Благодаря за отговора а от каде мога да го намеря това карданче? И как да спра това парно че постоянно духа топло

        Коментар


        • #6
          От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

          Виж първо имаш ли компресор.Карданчето може да го намериш по моргите или от някой който се разпродава на части.За останалата част от въпроса не мога да ти помогна.

          Коментар


          • #7
            От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0139.jpg
Прегледи:1
Размер:213.0 КБ
ID:5390141
            Първоначално публикуван от petar_pld Преглед на мнение
            Виж първо имаш ли компресор.Карданчето може да го намериш по моргите или от някой който се разпродава на части.За останалата част от въпроса не мога да ти помогна.
            има компресор,ще търся карданче да видим дали ще проработи,че май ще трябва и него да смъквам...

            Коментар


            • #8
              От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

              Здравей,
              отговарям ти тук а не на лични, защото може да е полезно и на други.
              Когато аз търсех карданчето имах голям късмет и колега от форума ми го подари.
              Проблема се оказа в пакета от метални ламели, които са между хидравличната помпа/кардана/пакет ламели/компресор климатик. Изработени са от някаква много кофти като дебелина и гъвкавост стомана и къде ли не търсех, така и не успях да намеря същата стомана. Ако се сложи друг вид, ще се посучат за норматив.
              Карданчето го дадох на новия собственик на черокан, ако иска да си го оправя.
              Като търсиш по моргите, гледай двата пакета ламелки да са здрави, че иначе хич не си давай парите!
              Успех!

              п.с.
              Първо иди при майстор на климатици, да ти надуе системата и да провери за течове. Накарай го да види и лагера на компресора, защото щом ти липсва карданчето, най-вероятно лагера е за смяна. Питай колко ще ти струва всичко, намери карданче, удряш чертата и решаваш дали си струва...
              Последно редактирано от Y.Stoqnov; 12-07-12, 08:29.

              Коментар


              • #9
                От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                Здравей,
                отговарям ти тук а не на лични, защото може да е полезно и на други.
                Когато аз търсех карданчето имах голям късмет и колега от форума ми го подари.
                Проблема се оказа в пакета от метални ламели, които са между хидравличната помпа/кардана/пакет ламели/компресор климатик. Изработени са от някаква много кофти като дебелина и гъвкавост стомана и къде ли не търсех, така и не успях да намеря същата стомана. Ако се сложи друг вид, ще се посучат за норматив.
                Карданчето го дадох на новия собственик на черокан, ако иска да си го оправя.
                Като търсиш по моргите, гледай двата пакета ламелки да са здрави, че иначе хич не си давай парите!
                Успех!

                п.с.
                Първо иди при майстор на климатици, да ти надуе системата и да провери за течове. Накарай го да види и лагера на компресора, защото щом ти липсва карданчето, най-вероятно лагера е за смяна. Питай колко ще ти струва всичко, намери карданче, удряш чертата и решаваш дали си струва...
                благодаря ти за отговора колега мисля да те послушам и да видя първо майстор...ако има напредък ще пиша

                Коментар


                • #10
                  От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

                  Здравей колега.Какво стана с климатика?Намери ли си карданче?На мен ми казаха че в авто морга в Стара Загора имало но за съжаление не запомних името на моргата.Моето карданче нещо започна на трака много неприятно.През почивните дни ще погледна да вида на какво се дължи това.

                  Коментар


                  • #11
                    От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

                    Първоначално публикуван от petar_pld Преглед на мнение
                    Здравей колега.Какво стана с климатика?Намери ли си карданче?На мен ми казаха че в авто морга в Стара Загора имало но за съжаление не запомних името на моргата.Моето карданче нещо започна на трака много неприятно.През почивните дни ще погледна да вида на какво се дължи това.
                    Колега немога да го намеря все още това прословуто карданче,обиколих всички автоморги в русе и региона но нямат,питах и във ''вестауто''(софия) и там същата история...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0145.jpg
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5394913

                    Коментар


                    • #12
                      От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

                      Смених му каретата и предните дискове,само това карданче остана,дано да е само то

                      Коментар


                      • #13
                        От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

                        Първоначално публикуван от tisho212 Преглед на мнение
                        питах и във ''вестауто''(софия) и там същата история...
                        оо там го има, но цената му с доставката надминаваше 600лв...

                        Коментар


                        • #14
                          От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

                          Това на снимката от твоя джип ли е?Ако е от него пластините които играят ролята на карета си стоят/поне предните/на шаибата на компресора има ли такива пластинки?ако има карданчето може да си го направиш сам.Аз си купих моето от колега от форума.За да добиеш представа как изглежда цялото карданче намери темата там го има на снимка.

                          Коментар


                          • #15
                            От: Климатик Jeep Grand Cherokee 2.5td.- 96 г.

                            Темата е на 2 страница в този форум.Мисля си че добър майстор може да го направи.Аз ще си търся пластините защото моите са спукани и тропа много дразнещо.Желая ти успех.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X