Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

    Мене ме интересува точният разход, за да знам как работи газовата и ако някой ден разходът се повиши, да го усетя и намеря проблема.
    Иначе въобще не ме интересува колко харчи, никога не съм бил фен на икономичните двигатели, вълнуват ме само мощните. Ако има гранд 8.0 кубика и мога да си го купя веднага ще е мой.

    В упътването на газовата пише, че за точен разход трябва да се изчерпа газта в бутилката, да се сипе определено количество газ и да се кара до свършването й, след което според изминатите километри да се пресметне разхода. Методът пълно-пълно не е точен.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

    Коментар


    • #92
      От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

      така де, с две думи: не разчитай на показанията на дисплея!
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #93
        От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Разбира се гледам щатния термометър.

        Интересно дали на газ ще е същото животно? Аз не искам газ принципно, но започнах да се замислям...За колко ли км ще се изплати?
        Щом доживях да прочета това от теб, отивам да си търся билет...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #94
          От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

          FuelLog for Android за тези които искат да водят точни сметки - https://play.google.com/store/apps/d....fuellog&hl=bg

          Иначе е това е най-разумно:

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          .....в началото засичам ориентировъчно разхода /пълно-пълно/ за да знам колко пробег имам с едно зареждане и после не гледам и не смятам
          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

          UaZ 469B

          Коментар


          • #95
            От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Тъй като си търся Гранд 5,9 за да се влея в редиците на истинските офроудъри искам да ви споделя, ако някой си търси такъв автомобил да не си прави труда да ходи до Варна или Дупница за огледи, където сега са обявени два такива. И двата са зле. За който го интересува мога да дам подробности.
            Здравей, Руси, какво му е на Гранда, който се предлагаше във Варна Има проблеми с окачването, но това едва ли е проблем при покупка на 15 годишна кола, т.к. и без това се подменя изцяло.Изстрелва се уникално, върви супер и даде разход 20/100 газ Варна - Ст. Загора при средна скорост(повтарям средна) 103km/h Няма да коментирам цената с монтиран газов инжекцион с два изпарителя, просто е без пари за подобна "бегачка". Не искам да си представя каква машина за Cross Coutry ще се получи Честито !
            "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
            „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

            Коментар


            • #96
              От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

              Основното беше, че течеше масло от кутията и пушеше много.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #97
                От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                ...За колко ли км ще се изплати?
                При сегашната разлика между бензин и газ все едно вече се е изплатил.

                Минималния разход, който съм засичал 18.5, а максималния 35л/100км. Общо взето надминава психологичната граница.

                Иначе аз съм с 4.7 wj и разлика във вървенето поне при мен се усеща в ниските обороти и ниските скорости, при изпреварваия и по магистрала не се усеща.

                Коментар


                • #98
                  От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                  Тествах си гранда и с новата газова и с офроуд до връх Ботев.

                  Впечатленията ми от газовата са страхотни. Вървеж, разход....нямам забележки.
                  140км ми бе прехода от Карлово до връх Ботев и обратно и по метода пълно-пълно гранда е изхарчил точно 40 литра газ.
                  Същия разход ми даваше малкия черок 4.0 с 33-ки гуми по същия маршрут, така че предвид разликата в теглото и двигателите съм много доволен.

                  София - Карлово по борд компютър с климатик и доста товар ми даде 13,2л среден, обратно по същия маршрут без клима ми даде 12,8л.
                  Преди на бензин числата бяха 11,9 и 12,3л. и двата засечени без климатик и с по-малко багаж.

                  Ще пробвам и по-точния метод на засичане и ще докладвам.
                  Газовата ще се избие за нула време, само да почна да ходя по-често на офроуд и готово.


                  Иначе гранда е невероятно комфортен автомобил/джип. Все едно с някоя лимузина се качих до върха. Егати окачването и седалки - меки като коприна.
                  Двигателят рядко ползваше над 1500 оборота по време на изкачване и скорост до 20км/ч. Все едно се качваш на обороти.
                  Бавните работят много по-меко от тези на малкия черок, които някакси ритаха по нервно.
                  Наличието на отделна 2-ра предавка на автомата + бавни направо ме изпълва с кеф. Много ми липсваше втора бавна на малкия черок, който нямаше такава позиция на автомата.
                  В общи линии съм много доволен от машината.
                  Вече има и няколко деруги по лъскавата боя, така че скоро ще му претръпна съвсем и почваме да се размотаваме по планините.
                  Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                  0888/00-55-37

                  Коментар


                  • #99
                    От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                    13/100 газ за 5.9? Това на рапатрака ли?
                    Аз май не слизам до толкова на 2.5.... ще трябва да си прегледам газовата май...
                    Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                    UaZ 469B

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                      На рапатрак не съм го качвал още, надявам се никога да не се налага.
                      Толкова показва борда, така че за реален разход по друг метод ще трябва да засичам.

                      Разхода на бензин (високооктанов) съм го засичал многократно и е между 11 и 12 извънградско и 13,3 на магистрала. Специално магистралния разход го засякох и по борд и по пари 2200км от Холандия.
                      Газовата дава 10-20% горница, така че няма да се учудя ако дава 13 газ извънградско и реално.
                      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                      0888/00-55-37

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                        Моя когато беше с 31ци съм го свалял до 16/100 газ, като газовата ми беше много нисък клас. Сега с 5.9 и 33ките е на 20/100.
                        Според мен спокойно ше си го свалиш до 13-14 при спокойно каране.
                        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                        тел. 0897818449

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                          Е, карането е напълно спокойно без да се изисква нещо повече от осмака от това да поддържа определена скорост.
                          Даже си го карам на темпомат. Според мен това е абсолютният минимум като разход така че да спазвам ограниченията по пътя, просто пътувайки.
                          Така си карам по принцип. Повече от 100 на скоростомер вдигам само, ако трябва да изпреваря някой каращ малко по-бавно от мен. После пак кова 100 на скоростомер, което са малко над 90 реални км/ч.
                          Гумите ми са фабричните смешки - 225/70 16. Запалителната система работи добре. Газовата е хубава и нова.
                          Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                          0888/00-55-37

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                            (което са малко над 90 реални км/ч.)-9-10 /100.гуми 235/75/15
                            878511557

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Руси е скромен, тоя е предишното поколение. Новото е майка плаче, ако всичко е наред, в събота нашия клуб ще му прави тест драйв и после ще споделя, ама на друго място, да не спамим тук.
                              Тествахте ли, споделихте ли?
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Основното беше, че течеше масло от кутията и пушеше много.
                                Колега а на Дупнишкия гранд какво не му е наред че съм се насочил към него.След 2 седмици смятах да го огледам.Благодаря предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X