Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заключване преден капак на Вранглер YJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заключване преден капак на Вранглер YJ

    ТЪРСЯ РЕШЕНИЯ ЗА ЗАКЛЮЧВАНЕ НА ПРЕДЕН КАПАК НА YJ. СКОРО ЗАВАРИХ ДА "РАЗГЛЕЖДАТ" ПОД КАПАКА ! Е, АЛАРМАТА СЕ БЕШЕ ВКЛЮЧИЛА, АМА МАЙ ИДЕ РЕЧ ЗА ПОХЛУПЕНОТО МЛЯКО И КОТКАТА БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

  • #2
    До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

    Разтърси се в нета, продават се готови ключалки за там.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Разтърси се в нета, продават се готови ключалки за там.
      Единственото което излиза в Гугъла като вкарам "заключване преден капак JEEP YJ" е моето питане във този форум
      Така, че питането си ми остава.................
      А честно казано очаквах да видя поне една картинка или снимка........... Не очаквах да видя чак адрес на магазин/сергия откъдето да си го купя.
      Ако съм можел сам да си го измисля - небих поставял въпроса!
      Или повечето карате като мен - на юнашко доверие, че няма да пипат?!?

      Коментар


      • #4
        До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

        Първо да си кажа, че незнам точно как се заключва преден капак на Вранглер, но въпроса ме подсети за първата ми кола - Рено 16, което заводски имаше точно такъв механизъм с ключ за заключване на предния капак.

        Не съм сигурен доколко е уместно да го споменавам тук, но все пак слагам няколко не много качествени снимки на механизма.

        Sorry, че не мога да бъда по-полезен .
        Прикачени файлове
        ... to be continued

        Коментар


        • #5
          До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

          по принцип в сервизите за аларми имат ключалки за преден капак............ дали ще имат точно за твоята джипка, незнам

          трябва да провериш, а и не е ясно от кой град си. В софия мисля че има в Алком.

          иначе може да си направиш и сам, аз си бях направил на голфа от едно парче арматурно желязо и перчата гайка..... елементарно е, но е трудно за обясняване с думи
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

            Аз съм виждал допълнително заключване за преден капак с електрамагнитни шалтери/бобини.Две подобни на стандартните за Опел "шишчета" влизат в ключалки,като натиснеш копче шалтерите отключват.Както каза колегата,можеби в някой от фирмите за автоаларми ще да ги има.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

              Първоначално публикуван от петко петков Преглед на мнение
              Единственото което излиза в Гугъла като вкарам "заключване преден капак JEEP YJ" е моето питане във този форум
              Така, че питането си ми остава.................
              А честно казано очаквах да видя поне една картинка или снимка........... Не очаквах да видя чак адрес на магазин/сергия откъдето да си го купя.
              Ако съм можел сам да си го измисля - небих поставял въпроса!
              Или повечето карате като мен - на юнашко доверие, че няма да пипат?!?
              Е, ти така попитай. Виж в сайтовете които продават аксесуари за Вранглер, имаше цели подраздели за заключване.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

                Колега/и, ще се опитам да ви помогна с опита си...има едно просто решение което ползвах доста години наред на предишните си автомобили...малко моторче за врата което можеш да купиш отвсякъде струва 9-14 лв. Та това моторче се монтира трайно на джипа ти отпред скрито и покрито зад допълнителна ламарина огъната и боядисана така че да не се разпознава при отворен капак, а на капака се прави планка от желязо 5мм дебела яко хваната с болтове към капака с отвор 4мм в нея за преминаване на телта която играе роля на резе, а самата планка преминава през умишлено направен от вас финен прорез в хоризонтална греда някъде отпред където е удобно. Към моторчето се слага телта която би трябвало да отваря вратата само че късо отрязана и двойно сгъната която отпред се движи понеже все пак е дълга поне 10 см в свинска опашчица която играе роля само на водач и задържаща телта да не висне. Това моторче свързваш към алармата и никога няма да забравиш по тоя начин заключването на капака си Отделно от всичко за същата тел връзваш около 2м рибарско дебело влакно 0.80мм и го изпъваш и прекарваш назад в посока обратна на изхвърлянето на моторчето(сиреч в посока на прибиране на телта...демек отключване) и прекарваш така че крайчето му да се показва съвсем малко някъде отдолу под джипа или колата на място което ти си знаеш. Ако..ако..ако се скапе моторчето ти можеш дърпайки влакното в посока обратна на заключването да си го отвориш принудително когато пожелаеш.
                Над 10 г ползвам това и ядове не съм имал с кражби
                ...дано ме разбрахте...опитах се да го обясня подробно, ако имате въпроси питаите
                пояснение: невъзможно е да бъде изкъртена защото: планката която монтирахте на капака влиза в точен прорез на хоризонтална греда, а малкия отвор 4мм на нея попада отдолу под хризонталната греда...там минава резето(телта) и дори и при напън няма как телта да се огъне и премине през финно и точно направения прорез в хоризонталната греда...абсурд е!
                Последно редактирано от 4x4; 24-07-07, 10:19.
                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                Коментар


                • #9
                  До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

                  [quote=4x4;184805] quote]
                  Това което съм виждал,работи на подобен принцип,за начина на колегата 4Х4,идеално ще пасне машинката за заключване на капачката на резервоара,от какъвто и да е автомабил.Разбира се ,ако трябва да се прави нещо самоделно.
                  Поздрави.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

                    Абе .... от какъвто и да е автомобил няма да стане ..... ама като си рекъл ....
                    От МБ 124 ще стане ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Абе .... от какъвто и да е автомобил няма да стане ..... ама като си рекъл ....
                      От МБ 124 ще стане ....
                      Добре де,аиде по конкретно-Опел Астра,Деу Нексия-за тези се сещам в момента.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

                        и защо е всичко това като си има оригинални ключалки които се поставят на мястото на гумените и въпроса е решен за има - няма 5 мин и $15. а иначе не че не може да си сложи човека един синджир с катинар (виждал съм го това решение на живо)
                        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                        Коментар


                        • #13
                          До: Заключване преден капак на Вранглер YJ

                          Ако имаш централно заключване ти трябва само още една машинка и една Г планка с дупка ако неможеш да си намериш машинка ще ти подаря
                          ------------------------------------
                          тел. O878 9ЧЧ 999

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X