Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател на WJ

    Здравейте колеги, имам въпрос за двигател на WJ, видях че 4.7 литровият мотор има 4 различни мощности, от 223 до 258 конски сили, може ли да ми кажете дали има някаква съществена разлика във вървенето и разхода на гориво, имат някаква разлика в надежноста или няма кой знае каква разлика
    Благодаря предварително.
    П.П. Весело изкарване на Великденските празници
    Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
    0886/872-646

  • #2
    От: Двигател на WJ

    и аз гледам такива разновидности но май разлика няма.моя дойде с италянските документи там пишеше 161kw около 223к.с. така го и записаха в КАТ /само дето търсиха и намериха ДВГ номер и го писаха ДВГ с номер / колкото за вървежа-върви като бесен.разход градско около 20л/100 по БК.обувка 47номер-едвам я слагам на газта-пенсионерско каране.един от най-добрите двигатели мисля.
    0898230174 - ТАТЕ

    Коментар


    • #3
      Re: Двигател на WJ

      И аз гледам в един сайт за чип тунинг има разход и ускорение на автомобили, този мотор с 223 конски сили е с ускорението и разхода на този с 258 не знам дали е точно така или .... моля по запознатите за информация
      Поздрави
      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
      0886/872-646

      Коментар


      • #4
        От: Re: Двигател на WJ

        Колега, наистина са 3 различни мотора.Дано това да ти е от полза: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/jeep/grand_cherokee/

        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
        Jeep Wrangler 2.5i 1996'

        Коментар


        • #5
          От: Re: Двигател на WJ

          Първоначално публикуван от pininfarina Преглед на мнение
          Колега, наистина са 3 различни мотора.Дано това да ти е от полза: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/jeep/grand_cherokee/

          Аз на тези им вярвам повече ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Re: Двигател на WJ

            Първоначално публикуван от pininfarina Преглед на мнение
            Колега, наистина са 3 различни мотора.Дано това да ти е от полза: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/jeep/grand_cherokee/

            интересно верно са 3 мотора но чудно че и трите са с еднакви бутала,ход и почти еднаква компресия.конете явно ги вадят от чип
            0898230174 - ТАТЕ

            Коментар


            • #7
              От: Re: Двигател на WJ

              Първоначално публикуван от korholio1 Преглед на мнение
              интересно верно са 3 мотора но чудно че и трите са с еднакви бутала,ход и почти еднаква компресия.конете явно ги вадят от чип
              По скоро има разлика в разпределителен вал или горивна система предполагам.
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
              Jeep Wrangler 2.5i 1996'

              Коментар


              • #8
                От: Re: Двигател на WJ

                Първоначално публикуван от korholio1 Преглед на мнение
                ... конете явно ги вадят от чип
                Първоначално публикуван от pininfarina Преглед на мнение
                По скоро има разлика ...
                В линка, който съм пуснал по-горе, разликите между двата V8-ка - 4.7 и 4.7HO (High Output) са отбелязани с червено в последната колона на таблицата.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Re: Двигател на WJ

                  Колеги,ще ви помоля тези от вас които имат монтирана газова уредба да споделят за разхода който ви дава 4.7 литровия мотор.Нещо да си призная, някъде из форума четох за около 20 литра и това ме смути.За извънградско става въпрос да поясня.Бях се замислил да си взема WJ 4.7 но този разход малко ме уплаши .Вярно,че кеф цена няма,но си мисля,че един дизелак с разход 10-12 е по приемлив макар и куц кон.Чест и почитания на собствениците на JEEP!
                  Последно редактирано от Svetlozar Stankov; 19-04-12, 22:54.
                  Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                  0886/872-646

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: Двигател на WJ

                    дизел разход над 10 а и почети малко за дизелите чероки 2.5 и 3.1 ще се уплашиш.евентуално 2.7д на мерцедес
                    Последно редактирано от korholio1; 19-04-12, 22:06. Причина: допулнение
                    0898230174 - ТАТЕ

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Двигател на WJ

                      Извинявам се за неточността.Нямах в предвид дизелите на JEEP. Нямаш си на идея колега що нещо съм изчел.
                      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                      0886/872-646

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател на WJ

                        Я ги обърни в пари.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Двигател на WJ

                          Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                          Колеги,ще ви помоля тези от вас които имат монтирана газова уредба да споделят за разхода който ви дава 4.7 литровия мотор.Нещо да си призная, някъде из форума четох за около 20 литра и това ме смути.За извънградско става въпрос да поясня.
                          Като всеки голям двигател много зависи колко го настъпваш. 20 литра на 100 газ на извънградско могат да се постигнат и не е тавана. Аз лично съм стигал 55/100. При нормално каране - 100-110 на круиз контрол - разхода варира между 13-15.
                          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                          Walter Rohrl
                          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател на WJ

                            Мога да споделя разхода с газов инжекцион на MAGNUM 5,2 MPI... Извънградско по магистралата - газ на заварка (прекъсвач на 182 км/ч) - 25/100 (средно - варира от качеството на газта и атмосферните условия - ако е студено вдига разхода). При скорост от 100-130 км/ч разход 13-15/100. Имай предвид, че големите мотори горят по 8-9/100 когато автомобила се движи "по инерция" (до колкото има такава при автоматите)... Разхода много зависи и от натовареността на трафика, и от стила на шофиране. Тези двигатели са "икономични" само ако максимално дълго време се поддържа една и съща скорост и обороти на двигателя. Всяка промяна на режима на работа рязко повишава разхода, затова и в гората нещата отиват към 40-50/100 (а може и повече - в зависимост от терена и задкормилното устройство). Въпреки всичко казано до тук, на фона на цените на бензина и дизела нещата поне за мен са икономически обосновани (въпреки инвестицията от 2000+ лева за монтажа на газов инжекцион, ако няма такъв), а удоволствието от това да шофираш автомобил с расов американски осмак (пък и да не е американски, осмака си е осмак) е несравнимо и няма смисъл от коментар... Определено си заслужава!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Двигател на WJ

                              Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                              Колеги,ще ви помоля тези от вас които имат монтирана газова уредба да споделят за разхода който ви дава 4.7 литровия мотор.Нещо да си призная, някъде из форума четох за около 20 литра и това ме смути.За извънградско става въпрос да поясня.Бях се замислил да си взема WJ 4.7 но този разход малко ме уплаши .Вярно,че кеф цена няма,но си мисля,че един дизелак с разход 10-12 е по приемлив макар и куц кон.Чест и почитания на собствениците на JEEP!
                              Има нарочна тема за разхода на 4х4.
                              А разхода на моя е м/у 17-20/100 пропан бутан и 0,6/100 бензин.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X