Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на помпа за високо налягане WJ 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на помпа за високо налягане WJ 2.7 CRD

    В големите студове помпата ми протече от едната капачка отстрани. Чете само когато е студена доколкото видях и то съвсем леко сълзи. Имам и Алфа 156 2,4Jtd, ремонтните комплекти и на двете помпи са еднакви а на Алфи съм сменял такива комплекти няколко пъти и не ми е никакъв проблем да оправя и тази, но нямам информация как се задвижва помпата от мотора и лесно ли е свалянето и? Аз започна ли я ще я сваля но все пак може да има някакви тънкости. Ако някой има опит с това моля да сподели :-)
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
    Jeep Wrangler 2.5i 1996'

  • #2
    От: Ремонт на помпа за високо налягане WJ 2.7 CRD

    Между трите капачки има три болта Е12.А помпата влиза буквално като делко във верижното колело.Разкачваш само датчика и двете тръбички.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на помпа за високо налягане WJ 2.7 CRD

      Май се оказа много по лесно отколкото очаквах. На Алфата се разкача целия ангренаж за да я свалиш :-)
      Благодаря ти за бързия отговор колега, в събота или неделя я мятам.
      Гледам че и антифриза и не е много стока - доста е ръждивичък, независимо че замръзва на -42 градуса. С какъв е по добре да го сменя, с червен или със син?
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
      Jeep Wrangler 2.5i 1996'

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на помпа за високо налягане WJ 2.7 CRD

        От всички които са ми минали през ръцете най ми харесва червеният на Тексако.Въпрос на лично виждане.Принципно пропилен гликола го дават по слабо активен към алумин,но за сметка на това по пробивен между корпус и водни съединения.А щом си Алфист знаеш на разширителния съд винаги има розова гъба.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X