Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Високи обороти при палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Високи обороти при палене

    Здравейте, колеги!

    Колата е Cherokee 4.0 бензин, 185 коня, автоматик.
    Проблема е следния: Когато навън е много студено(както днес), колата пали на паркинг и започва да вдига оборотите до към 2000.
    Трябва да превключа на задна(R) или драйв(D) за да паднат на около 1000-1200. Като покарам малко проблема изчезва. На неутрална или паркинг си държи нормални обороти.
    Някакви идеи какъв може да е проблема?

  • #2
    От: Високи обороти при палене

    Не мисля, че е проблем. И мойто возило в подписа ми прави нещо подобно, а и другите ми коли с пълен бензинов инжекцион, колкото е по-студено, толкова повече вдигат обороти при палене. С карбураторна кола (ако си имал такава) при студ дърпаш докрай "смукача", че и напомпваш малко педала на газта преди да завъртиш ключа, нали ? Тук колата си прави същото сама. Иначе може и да не запали или да загасне веднага след паленето.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Високи обороти при палене

      Аз съм с фронтера А 2.2 16V бензин и при мен днес беше така, първия път като я заплих след секунда ,две угасна и когато я запалих втория път вдигна оборотите до 2000, след няколко минути се нормализира.
      СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
      ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X