Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При ускорение гаси мотора 2.5CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При ускорение гаси мотора 2.5CRD

    Карам 2.5CRD 2002г.,при по сериозно ускорение ми гаси мотора,на празен ход работи идеално,на място се форсира отлично,ако някои може да даде съвет ще съм много благодарен.

  • #2
    От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

    Когато ти изгаси двигателя, ще ти даде грешка.Прочети я. Тя най вероятно ще е недостиг-липса на гориво.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

      Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
      Когато ти изгаси двигателя, ще ти даде грешка.Прочети я. Тя най вероятно ще е недостиг-липса на гориво.
      Къде ще въде изписана и къде да я прочета???

      Коментар


      • #4
        От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

        Първоначално публикуван от vankosdeal Преглед на мнение
        Къде ще въде изписана и къде да я прочета???
        Как къде....под километража на малкия електронен дисплей. Правиш номера с ключа за визуализиране на грешката (ако не се лъжа 5 пъти бързо на контакт - предходнто положение - контакт и т.н. Има го описано в много теми тук) и я пишеш тук да я разчитаме. Другия вариант е да отскочиш до някой от колегите със сервизи тук (раздел търговски партньори) и за 30-50 лв да прочетат грешката и да дадат предложение за ремонт. Едн е да я прочетеш...друго е да знаеш от какво е предизвикана.
        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

        Коментар


        • #5
          От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

          Първоначално публикуван от vankosdeal Преглед на мнение
          Карам 2.5CRD 2002г.,при по сериозно ускорение ми гаси мотора,на празен ход работи идеално,на място се форсира отлично,ако някои може да даде съвет ще съм много благодарен.
          Кога си сменял за последно горивния филтър?

          Коментар


          • #6
            От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

            Ясно е, че е от недостиг на гориво - я филтър, я ГНП, нещо такова.
            Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

            LZ1POP

            Коментар


            • #7
              От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

              Ако има проблем с помпата за високо налягане директно ще му светне Check Engine лампата. Това е Common rail дизел и на rail-а има датчик за налягането. Възможно е наистина да е задръстен филтъра и при по-голямо натоварване да не достига гориво, налягането в rail-а да пада и мотора да изгасне. Но трябва да не е сменян отдавна този филтър, още повече че отдолу на филтъра има утайник, където се събират боклуци и евентуално вода, ако има такава в горивото. Има и датчик за наличие на вода в утайника, а на всичкото отгоре утайникът е и прозрачен, та може да се види и отвън какво има в него. Но, за да се установи точно какъв е проблема, сигурно ще се наложи да се направи диагностика и да се видят евентуално какви грешки е записал. Може да се окаже и датчик на коляновия или на разпределителния вал и т.н. Така от разстояние трудно може някой да познае точно какъв е проблема.

              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                Ако има проблем с помпата за високо налягане директно ще му светне Check Engine лампата. Това е Common rail дизел и на rail-а има датчик за налягането. Възможно е наистина да е задръстен филтъра и при по-голямо натоварване да не достига гориво, налягането в rail-а да пада и мотора да изгасне. Но трябва да не е сменян отдавна този филтър, още повече че отдолу на филтъра има утайник, където се събират боклуци и евентуално вода, ако има такава в горивото. Има и датчик за наличие на вода в утайника, а на всичкото отгоре утайникът е и прозрачен, та може да се види и отвън какво има в него. Но, за да се установи точно какъв е проблема, сигурно ще се наложи да се направи диагностика и да се видят евентуално какви грешки е записал. Може да се окаже и датчик на коляновия или на разпределителния вал и т.н. Така от разстояние трудно може някой да познае точно какъв е проблема.

                Ако позволиш да те допълня,че налягането в рейла може да се повлияе(орицателно) и при дефект на соленоидния клапан на помпата
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                  а може проблема да е от дюза , а може и да е от самата помпа за високо налягане. Трябва да се види грешката.
                  Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                  Коментар


                  • #10
                    От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                    Аз съм 2.7crd имах същият проблем, с "малко усложнения", който надълго и на широко съм описал тук.
                    Дано да съм бил полезен.
                    [FONT=Arial]"Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса..."[/FONT]
                    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                    Kawasaki KLE 500

                    Коментар


                    • #11
                      От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                      Здравей, преди да се усъмниш на ГНП, дюзи и датчици, провери да ли идва гориво до помпата. Според мен, проблема идва от запушен горивен филтър или запушена цедка в резервуара.

                      Коментар


                      • #12
                        От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                        Първоначално публикуван от goshko2 Преглед на мнение
                        Здравей, преди да се усъмниш на ГНП, дюзи и датчици, провери да ли идва гориво до помпата. Според мен, проблема идва от запушен горивен филтър или запушена цедка в резервуара.
                        Оказа се запушена цедката в резервоара,след почистването няма проблеми но трудното палене особено сутрин остава,всички подгряващи свещи работят но неще и неще.

                        Коментар


                        • #13
                          От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                          Трудното палене най-вероятно се дължи на нехерметични горивопроводи. Провери връзките на маркучите за горивото в двигателния отсек, вкл. тези за връщаща нафта на дюзите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                            Всички маркучи подменени,няма напредък,спря и топъл да пали от време на време.

                            Коментар


                            • #15
                              От: При ускорение гаси мотора 2.5CRD

                              Първоначално публикуван от vankosdeal Преглед на мнение
                              ...ако някои може да даде съвет ще съм много благодарен.
                              Съвета е читав сервиз със съответното оборудване. Ако няма такъв, Бош сервиз не може да няма. Диагностиката и тестовете ще кажат какво му е. После става по лесно -системата е проста и ремонтопригодна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X