Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

    Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
    242ра раздатка е само за автоматични скорости .
    Без да се обиждаш, ама спри замалко писането и наблегни на четенето........
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #47
      От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

      Съвсем зацапахме свещите

      "track bar" се изписва и не идва от traction (сцепление), a от track (път, посока). Track и traction нямат нищо общо като термини.
      Последно редактирано от elbgt; 31-12-11, 15:42.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #48
        От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Съвсем зацапахме свещите

        "track bar" се изписва и не идва от traction (сцепление), a от track (път, посока).
        Бе както и да е не ми се спори http://www.summitracing.com/parts/MRE-TB500/
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #49
          От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

          Както и да е... Време е за други неща
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #50
            От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Без да се обиждаш, ама спри замалко писането и наблегни на четенето........
            На мен когато ми е трябвало съм чел и затова споделям Не е като да нямам няколко черокита и като да не съм искал 242ра раздатка да е на ръчни скорости , но да прекратявам с писането !

            ПП Весели празници на всички и успех с проектите !

            Коментар


            • #51
              От: Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Като гледам снимките...
              Аз пък като гледам няма какво да се занимава с "тракбарове". В смисъл, като ще се прави такъв "носач" да се монтират два от ... нещо си, един панхард, пружини и моста назад. Отпред може да се помисли да се качат ресьорите върху моста.
              Айде наздраве.

              Коментар


              • #52
                От: Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Аз пък като гледам няма какво да се занимава с "тракбарове". В смисъл, като ще се прави такъв "носач" да се монтират два от ... нещо си, един панхард, пружини и моста назад. Отпред може да се помисли да се качат ресьорите върху моста.
                Айде наздраве.
                Напълно съгласен.Или 4 щанги на койловъри , едни пружини и спи града.Моста по-лесно ще се нагласи.

                Коментар


                • #53
                  Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                  Мисля да почвам да събирам части, така че ако някой има скоростна AX15 или раздатка 242 може да драсне. Ще се опитам да си поръчам камбана за дакота и другите части. Двигател и всичко останало мисля скоро да взема.
                  Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                  http://www.facebook.com/JeepBG
                  LZ1GGC

                  Коментар


                  • #54
                    От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                    Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                    или раздатка 242 може да драсне.......
                    Има Иво Иванов и му е в повече има и aвтоматична кутия АW4 от "Черок" тук си отглеждаме и една 247 раздатка........
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                      Аз вчера се чух с него има 242, иначе от гранда ще остане автоматичната скоростна, дори неговата раздатка 249 ще ми остане. Сега се интересувам от AX15 по възможност с външна помпа за съединителя. Също някой ако знае кой са с такава ще ми бъде от помощ, както и каква е кутията на 2.5 td то - AX15 ли, че да знам от какво да търся. Камбаната от дакотата е с външна помпа и затова се интересувам от такава кутия AX15, защото иначе предполагам ще ми трябват повече части.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #56
                        От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                        Да повдигна малко темата, понеже скоро очаквам да почне трансформацията. Та някой ако знае колко по дълъг е автомата от AX15 нека драсне. Мисля като за начало да прехвърля мотора в комплект с автомата, пък нататъка като събера части да го трансформирам в ръчни скорости.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                          Май на никой не му се помага
                          Та скоро ми излезе купувач за двигателя и скоростите, и аз реших да задействам проекта. Донора е уговорен, само искам да запалим мотора да го чуем. Засега мисля да сложа мотора целия със автоматичните скорости, пък нататък като мога да си уредя доставка на необходимите ми части да сменя кутията с ръчна. Днес запретнахме ръкави и за няколко часа всичко беше долу. Ето и малко снимки за последно със стария мотор, както и без него

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220122421.jpg
Прегледи:1
Размер:161.3 КБ
ID:5345439Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220122425.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5345440Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220122422.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5345441Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220122423.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5345442Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050220122424.jpg
Прегледи:1
Размер:64.9 КБ
ID:5345443
                          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                          http://www.facebook.com/JeepBG
                          LZ1GGC

                          Коментар


                          • #58
                            От: Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                            Браво! Ще следя с интерес, да видя как ще влезе осмака с автомата.

                            Успех!
                            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                            Коментар


                            • #59
                              Re: От: Re: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                              Ето го и донора, днес самурая го домъкна, отстрани е голяма атракция самика да дърпа гранд

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15022012166.jpg
Прегледи:1
Размер:192.4 КБ
ID:5347298
                              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                              http://www.facebook.com/JeepBG
                              LZ1GGC

                              Коментар


                              • #60
                                От: Поставяне на V8 5.2 от Grand ZJ в Wrangler YJ ?

                                Е как не, успех с работата и дано нямаш големи проблеми.

                                п.с. щракай повече снимки!

                                Поздрави!
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X