Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател на 2.5 ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
    Мое мнение е че 2,5 ВМ не е по-голям боклук от 2,5 на БМВ, та даже си мисля че ВМа по има шанс да не се счупи. Брачед ми 3 деца отгледа от тоя двигател (цветни заварки) Ако ще слагаш двигател сложи нещо качествено, ама да смениш един пълен боклук с друг още по-гаден боклук А най-доброто си купи кола с двигател който ти харесва иначе тепърва да сменяш да нагаждаш, това едно време се правеше.
    Имаш право на собствено мнение, но аз пък смятам , че мотора на БМВ е истински Немски двигател, който да, случва се да се троши, но е мислен от БМВ и пак повтарям - Немци. Докато другото даже не отива и на Италианските конструкции.

    Коментар


    • #17
      От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Имаш право на собствено мнение, но аз пък смятам , че мотора на БМВ е истински Немски двигател, който да, случва се да се троши, но е мислен от БМВ и пак повтарям - Немци. Докато другото даже не отива и на Италианските конструкции.
      Принципно съм съгласен с това мнение, обаче и този им е един от проблемните мотори на баварците.И тук трябва много точно човека да си направи сметката в какво ще се забърка с една такава смяна и дали не е по-добре да си ремонтира ВМ чудото на техниката основно и да си го кара полека без издевателства.Иначе всичко е възможно да се направи, но въпроса е на каква цена и дали си заслужава за целите за които ни трябва. Това си е мое мнение и не задължавам никого с него.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #18
        От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

        Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
        Принципно съм съгласен с това мнение, обаче и този им е един от проблемните мотори на баварците.И тук трябва много точно човека да си направи сметката в какво ще се забърка с една такава смяна и дали не е по-добре да си ремонтира ВМ чудото на техниката основно и да си го кара полека без издевателства.Иначе всичко е възможно да се направи, но въпроса е на каква цена и дали си заслужава за целите за които ни трябва. Това си е мое мнение и не задължавам никого с него.
        Ти знаеш ли колко струва да ремонтираш дизела (стария) на VM основно и колко майстора знаят как да го направят както трябва (и биха се съгласили), че даваш такива акъли..?!! Защото ми се струва, че не знаеш... Мотора на BMW е несравнимо по-добър и като издръжливост и като ремонтопригодност!

        Коментар


        • #19
          От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Ти знаеш ли колко струва да ремонтираш дизела (стария) на VM основно и колко майстора знаят как да го направят както трябва (и биха се съгласили), че даваш такива акъли..?!! Защото ми се струва, че не знаеш... Мотора на BMW е несравнимо по-добър и като издръжливост и като ремонтопригодност!
          И как реши какво знам и какво не без да ме познаваш не ми стана ясно?Не желая да изпадам в спорове, а просто давам и друга гледна точка.И хайде ако обичаш ми кажи колко е евтино да се купи и насади такъв мотор в друга кола и колко майстори могат да го направят грамотно и ще са съгласни за без пари?
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • #20
            От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

            Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
            И как реши какво знам и какво не без да ме познаваш не ми стана ясно?Не желая да изпадам в спорове, а просто давам и друга гледна точка.И хайде ако обичаш ми кажи колко е евтино да се купи и насади такъв мотор в друга кола и колко майстори могат да го направят грамотно и ще са съгласни за без пари?
            Написал съм, ЧЕ ТАКА МИ СЕ СТРУВА... Усещаш ли разликата?! Мога да ти кажа колко е "евтино" основно да ремонтираш VM-a - НИКАК! "Най-елементарното" отваряне на двигателя за смяна на семеринги, примерно - води до смяна на гарнитури и шлайфане на глави! За да смениш хидравличните повдигачи (двигателя е с долен разпределителен вал) разхвърляш целия мотор и т.н. Смяната на разпределителен вал - същата история! За прегряване и смяна на глави няма да ти говоря (само ще вметна, че едната нова и неокомплектована струва 450 лева - сменят се и заради други проблеми..). Само гарнитурите ти са към 400 лева... Труда всеки майстор си го калкулира различно - смятай си го както ти е кеф... А колегата е написал, че си има двигател за смяна - не знам колко му струва, но щом вече го има, присаждането му ще му излезе по-евтино от ремонта на VM-а със сигурност!
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 07-12-11, 23:25.

            Коментар


            • #21
              От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

              Тези всичките неща дето си описал ги знам и съм ги правил, а и не видях някъде колегата пуснал темата да е казал, че има мотор от БМВ.Това го е казал друг колега и става дума за мотор на МБ, за който пък нищо не знам и затова не изказвам мнение.ВМ чудото изобщо не го харесвам и никога не бих си го закупил, а и никога не съм твърдял че е много евтин за правене, но ако ще се купува друг мотор който страда от разни проблеми с прегряване и глави в неизвестно състояние и ще се посажда в тази кола си мисля че няма смисъл.

              П С Не задължавам никой с мнението си. Както и ти си писал по-нагоре в темата аз не бих се наел с такова начинание, а бих сменил цялата кола.
              Subaru Legacy 2.5
              Suzuki GS500 E

              Коментар


              • #22
                От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

                Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                Тези всичките неща дето си описал ги знам и съм ги правил, а и не видях някъде колегата пуснал темата да е казал, че има мотор от БМВ.Това го е казал друг колега и става дума за мотор на МБ, за който пък нищо не знам и затова не изказвам мнение.ВМ чудото изобщо не го харесвам и никога не бих си го закупил, а и никога не съм твърдял че е много евтин за правене, но ако ще се купува друг мотор който страда от разни проблеми с прегряване и глави в неизвестно състояние и ще се посажда в тази кола си мисля че няма смисъл.

                П С Не задължавам никой с мнението си. Както и ти си писал по-нагоре в темата аз не бих се наел с такова начинание, а бих сменил цялата кола.
                Радвам се, че се разбрахме! Основен (закърпващ) ремонт na VM-а спокойно може да надскочи и границата от 2000 лв, защото като се отвори мотора един път е добре, да се използва момента и да се стегне максимално! В тези пари спокойно може да се намери донор и да се смени двигателя, като в сметката до тук въобще не влизат спестените пари от липсата или по-малкото бъдещи главоболия (все пак отново говорим за стар двигател).... Ако стила на шофиране е спокоен, VM-a наистина върши работа, въпреки ниската си дуракоустойчивост! Но за офроуд и хора с по-тежък крак определено не става, дори и да се поддържа по възможно най-добрия начин (както правех и аз).

                Коментар


                • #23
                  От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

                  Преди да тръгнеш да купуваш трябва да си дадеш ясно сметка каква ти е целта. Дали си търсиш занимание и обичаш да се ровиш по колата или искаш да имаш кола с висока проходимост за някаква цел - лов, вила, село с лош път и т.н. и да я ползваш за това а имаш нещо друго за хоби и забавление. Ако е първото, то е ясно - тръгваш към замяната. Ако е второто търсиш внимателно кола втора ръка. От време на време във форума се явява някое добро предложение и сигурно няма никой да те лъже за състоянието и. Купуваш я, даваш я на някой майстор (също има такива във форума), ремонтира я и си я караш по живо и здраво, като спазваш някои правила за този модел.
                  Един съвет - гледай да не купуваш кола от Италия. Вероятността да попаднеш на голям боклук е голяма!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

                    Последния БМВ двиагетл който наблдавах ремонта излезна над 3000лв. В тази сметка слагам и ремонта на ГНПто и дюзите, като цената е без труд защото сам си го прави комшията. Е ако ме беше послушал за някой неща щеше по-евтино да мине но друга тема. 300д На МБ е здрав и непретенциозен двигател, доколкото знам е с редова помпа и може и оборска тор да преглътне, лошото е че е лаком, но след като си е твое горивото, няма значение и е муден, но верно тракат по 20г тия двигатели без ядове

                    Коментар


                    • #25
                      От: Замяна на двигател на 2.5 ТД

                      Ако ви е интересна смяната на ВМ-а ето в тази тема се случва в момента :
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=134560

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X