Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Liberty-то не показва горивото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Liberty-то не показва горивото

    Колеги,
    Качвам се сутринта на джипката, паля и цак....резервоара на 0-ла и лампата свети. Знаех,че имам 15-20 литра.
    Реших да заредя все пак, ако съм пропуснал нещо. Сипах още 20 литра - никаква промяна. Това вече потвърди проблема. С ключа проверих
    грешките на компютъра и съответно имаше - P0460, което след бърз преглед в документацията се оказа Fuel Level Sensor Circuit Malfunction.

    Позачетох форумите, отворих всичко което имам за джипката и горе-долу разбрах за какво иде реч. Днес свалихме резервоара (добре,че брат ми разбира от разкостване
    на разни железа) и още преди да се наложи да мерим волтажи и съпротивление стана ясно какъв е проблема. На варистора който поплавъка мести има две пистички и две
    палчета които контактуват по тях. Едното от палчетата се беше счупило, от там няма контакт и греда. В Балканстар казаха,че поплавък няма на склад и никога не е поръчван. За 2 седмици и 240 лева могат да го доставят. Веднага потърсих морги, но на Ломско шосе където четох,че има 2 Liberty-ta, се оказа, че вече нямало (а може и да не съм попаднал на точното място). Другия донор в Нови Хан се оказа 2007-ма година и Fuel Sending Unita на който е закачен поплавъка е абсолютно различен от моя който е 2004-та преди обновлението на модела.

    Засега го сглобихме така и ще се огледам в нета от къде да поръчам само поплавъка.

    А отделно, че резервоара ме смая. Ами вътре бяха открили колелото! Един пръст тиня, нещо като водорасли на дъното. Аз го карам от Април в БГ и само от скъпата нафта сипвам,
    Шел v power, ОМВ. Иначе е Италианец...там какво е ставало не знам. Въпросът е, че го почистихме перфектно с всички мрежички, филтри и тн. Поне от това съм много доволен

    Ето и една снимка, вижда се къде липсва палчето.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0185.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5946658
    Само мъртвите риби плуват по течението !

  • #2
    От: Liberty-то не показва горивото

    А счупената пластинка намерихте ли в резервоара при чистенето? Защото може би има възможност да се запои на мястото си, като отгоре върху нея се постави допълнителна пластина. Така вероятно може да си спестите тези пари за цялата сонда.
    Поздрави!
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #3
      От: Liberty-то не показва горивото

      Благодаря за идеята! И аз веднага това си помислих. Намерихме я, но като цяло пластината капсулована под пластмасата и се оказа трудничко. Вероятно има такова решение.
      От друга страна не съм сигурен самото съпротивление дали няма да се промени, но като цяло се отказах да разсъждавам в тази насока. Днес обаче намерих едно Liberty на части във Варна. Човека трябва да ми е пратил сондата с поплавъка пък да видим. Може да имам късмет с това
      Само мъртвите риби плуват по течението !

      Коментар


      • #4
        От: Liberty-то не показва горивото

        Сменихме го за нула време...и работи! Само остава да видя дали се е изчистила грешката от компютъра или трябва с външна намеса да стане.
        Само мъртвите риби плуват по течението !

        Коментар


        • #5
          От: Liberty-то не показва горивото

          Лампата check engine свети ли или вече е загаснала? Ако сега не свети, вероятно грешката ще е само записана но за минал период. Ако все още свети, то или трябва да изчакаш след няколко паления ECU да я изгаси сам или да отидеш някъде да ти я прочетат и евентуално изтрият през OBD II ScanTool.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: Liberty-то не показва горивото

            Първоначално публикуван от PerfectStranger Преглед на мнение
            Иначе е Италианец...там какво е ставало не знам.
            Там с какво карат и аз не знам, но в горивния ми филтър и аз имах 2 пръста тиня. Явно сипват всякакви боклуци.

            И само едно уточнение - "варистор" е ето това:
            http://bg.wikipedia.org/wiki/Варистор

            При теб иде реч за потенциометър.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Liberty-то не показва горивото

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Там с какво карат и аз не знам, но в горивния ми филтър и аз имах 2 пръста тиня. Явно сипват всякакви боклуци.

              И само едно уточнение - "варистор" е ето това:
              http://bg.wikipedia.org/wiki/Варистор

              При теб иде реч за потенциометър.

              Да потенциометър Благодаря, за уточнението!
              Само мъртвите риби плуват по течението !

              Коментар


              • #8
                От: Liberty-то не показва горивото

                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                Лампата check engine свети ли или вече е загаснала? Ако сега не свети, вероятно грешката ще е само записана но за минал период. Ако все още свети, то или трябва да изчакаш след няколко паления ECU да я изгаси сам или да отидеш някъде да ти я прочетат и евентуално изтрият през OBD II ScanTool.
                Не лампата не свети. Предполагам, че трябва да ми я изтрият все пак със споменатия ScanTool.
                Само мъртвите риби плуват по течението !

                Коментар


                • #9
                  От: Liberty-то не показва горивото

                  Не е задължително да я изтрият непременно. При евентуална следваща диагностика, покрай другото ще я изтрият и тази грешка. Иначе тя си седи записана за минало време и не присъства, като активна в момента.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X