Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взех още едно Гранд Чероки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Взех още едно Гранд Чероки.

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Точно така умират... Не е задръстена, просто вече е мъртва. Не си знаел да си сипал един литър ATF в резервоара, поне нямаше да ти се наложи да чукаш по него... Иначе изхвърляй помпата и слагай външна, а на мястото на старата парче тръбичка и готово.
    Въпроса е каква.
    Помпата може да се сменя отделно така че ако е вътрешна трябва освен налягането и дебита, да отговаря и размера.
    Бошовските са по триста и нешо, оригиналната от БалканСтар е четиристотин и нещо (за сега).
    Външните по-евтини ли са.

    Коментар


    • #77
      До: Взех още едно Гранд Чероки.

      Да около ~140 лв. и 2 лева за мъркуч и 4 скобички и си готов.
      no signature no problems

      Коментар


      • #78
        До: Взех още едно Гранд Чероки.

        Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
        повечето помпи са бош.или принципа е като на бошовска.даже и японските са на същия принцип.електромотора върти зъбна помпа.състояща се от две ролки .даже японска и бош са взаемозаменяеми.както и на ситроен.без значение дали е бензин или дизел.по принцип ако спре са изядени четките или по често е издълбан ротора.помпи потопяеми и външни вътрешно са еднакви
        Да ти кажа и аз така мислех преди да отворя моята старата, ама не е точно така. Тази американската е CARTER и за разлика от другите е двустепенна, като първата е центробежна, а вече втората степен е обемоизместваща плунжерна. Лошото е че за разлика от другите корпуса не подлежи на възстановяване след отваряне, но пък ако имаш голям мерак да си направиш точно тази помпа можеш да и струговаш друг корпус. Аз постъпих другояче - сложих помпа от Лада 2110, оригинална, от Бош, струва 150 лева и като диаметър е същата. Малко по-къса идваше и се наложи малък колхоз, но и това се прави ако не са ти завряни ръцете нейде. На Дидо му сложихме външна, стана много по-лесно и няма проблеми, вътрешната я заменихме с парче тръба и няколко преходника. За налягането въпроса е уместен, но повечето помпи вдигат до наз 3 атм ако регулатора не работи, а иначе той държи константно налягане и няма значение от помпата. Дебита е доста литри в минута дори на най-слабата, така че 99% от бензина се връщат обратно в резервоара през обратната връзка, така че и за дебит не е нужно да се притесняваш.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #79
          До: Взех още едно Гранд Чероки.

          Разглобих всичко. Изкарах и помпата от пакета. Нищо не беше капсуловано и клапана за налягане не е в резервоара а отпред при двигателя. Помпата си е най-обикновена на 3 атмосфери и ако не беше входната и тръба по средата до сега да съм я сменил. На всички които гледах по магазините отдоло тръбичката е в страни. Не ми се слага външна помпа за това поръчах от някаква фирма в Пловдив същата по размер. Американска с една година гаранция 250лв. Ще доиде след седмица. От Щатите можех да я взема за 180лв но не ми се чака три седмици..

          Коментар


          • #80
            До: Взех още едно Гранд Чероки.

            Помпите от 150лв по мой наблюдения карат по около месец. Гледайте да имат читава гаранция иначе...........
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #81
              До: Взех още едно Гранд Чероки.

              Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
              Помпите от 150лв по мой наблюдения карат по около месец. Гледайте да имат читава гаранция иначе...........
              Що бе за голф 2 1.8 си карат доста и струват точно 160 лв. ?
              no signature no problems

              Коментар


              • #82
                До: Взех още едно Гранд Чероки.

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Що бе за голф 2 1.8 си карат доста и струват точно 160 лв. ?
                Дори някои от 30лв карат с години ама не ми се трепери кога ще реши да ме прати за пътна помощ.
                Нямам план Б - газова уредба.

                Коментар


                • #83
                  До: Взех още едно Гранд Чероки.

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Дори някои от 30лв карат с години ама не ми се трепери кога ще реши да ме прати за пътна помощ.
                  Нямам план Б - газова уредба.
                  Ако си сложиш външна, и си купиш една втора употреба за резерва да ти стои в багажника, ще можеш да си я смениш на пътя за 5 мин....
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #84
                    До: Взех още едно Гранд Чероки.

                    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                    Ако си сложиш външна, и си купиш една втора употреба за резерва да ти стои в багажника, ще можеш да си я смениш на пътя за 5 мин....
                    И това е варянт. Даже днес и сложих една външна и я запалих.
                    НО колата се кара от жена ми а тя няма да може да я смени. Дори и да може цялата ще се улее с бензин и после ще има голямо реване.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Взех още едно Гранд Чероки.

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      И това е варянт. Даже днес и сложих една външна и я запалих.
                      НО колата се кара от жена ми а тя няма да може да я смени. Дори и да може цялата ще се улее с бензин и после ще има голямо реване.
                      да бе верно, че тя ще я кара...
                      забравих...
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #86
                        До: Взех още едно Гранд Чероки.

                        Почна се. Натиснах го с флекса.
                        Идеята е да вкарам 37" без лифт. Щото ако трябва и лифт децата не могат се качват.

                        Снимките не са мой че ми се скапа фотото но общо взето това се случва в момента.

                        Отпред







































                        И отзад.























































                        Коментар


                        • #87
                          До: Взех още едно Гранд Чероки.

                          Oтзад е голяма играчка .
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #88
                            До: Взех още едно Гранд Чероки.

                            Котак, каква е тази джипка бе? защо е зелена??? Не беше ли черена, а? или аз нещо съм проспал?

                            П.П. е сега видях, това съм го проспал
                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Снимките не са мой че ми се скапа фотото но общо взето това се случва в момента.
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #89
                              До: Взех още едно Гранд Чероки.

                              браво Пламене много добро решение и аз мисля като сложа 37'-ците да намаля лифта

                              Коментар


                              • #90
                                До: Взех още едно Гранд Чероки.

                                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                                Котак, каква е тази джипка бе? защо е зелена??? Не беше ли черена, а? или аз нещо съм проспал?
                                Е нали казах че фотоапарата се развали. Май е пълен с пясък. Снимките са от инструкцията НаправиСиСам.
                                Пък и ако на десет минути си мия ръцете за да снимам ще се бавя доста.
                                При всички положения ще успея да припасна линийте на броните по добре от показаното на снимките.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X