Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на радиатор с капачка с такъв без

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на радиатор с капачка с такъв без

    Колеги, някои има ли представа как може да стане замяната, понеже моя радиатор не работи добре, повечето ламели са замазани и се налага смяна с нов. Имам един с близки размери под ръка, но той е без капачка и може би ще трябва да се монтира някакъв разширителен съд. Има ли накой идея за подходящ разширителен съд и как да се монтира на такъв радиатор. Само да добавя, че виското съм го махнал отдавна, и съм го заменил с дву-скоростен ел вентилатор.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

  • #2
    От: Смяна на радиатор с капачка с такъв без

    Не виждам проблем.Спокойно можеш да сложиш разширителен съд от Рено например. Гледай само капачката да паддържа налягането.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      Re: Смяна на радиатор с капачка с такъв без

      То аз имам един разширителен съд от VW, обаче има няколко отвора и незнам къде точно да се върже по системата. Затова питам, ако има някой по подходяш и по лесен за слагане, примерно с някой тройник да го сложа и до разширителния съд да отива само 1 маркуч, нещо такова ми се върти в главата.
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на радиатор с капачка с такъв без

        На моето Паджеро имах подобен проблем.
        Пробих радиатора на ''Сливен2о11 4х4'' и пари за нов нямаше
        Сложих радиатор от бус Т4 без капачка. В горния край на радиатора има тънък щуцер 8 мм- свързах го с горния такъв на разширителния съд.
        Маркуча, който идва от парното към водната помпа /вътрешен диаметър 18мм/ прекъснах с тетка за газова уретба и третия край на тетката свързах с долния щуцер на разширителния съд. Не съм имал грижи- работи нормално.
        Поздрави.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X