Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

    Относно теглото на дана 60 и по кои звезди го познавам ще ти кажа.Писал съм си с продавачи в ebay(и не само аз ами и други участници във форума) както и се позовавам на инфо от американския джипфорум.Уточнявам,че става въпрос за възли и агрегати произведени през 80те години каквито се продават втора ръка на поносима за мен цена.Нямам възможност за нови,които пък от своя страна може и да са еволюирали до по-ниско тегло.Но цялата тази дискусия вече се поизцапа.А пък и кой съм аз,че да споря.Желая здраве!
    Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

    Коментар


    • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

      Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
      .Но цялата тази дискусия вече се поизцапа. А пък и кой съм аз,че да споря.
      В спора се ражда истината. Шаблон, но е вярно. И какво означава "дискусията се позацапа". Това че се е отклонила от първоначалната тема ли? Или това че се е разклонила в няколко подтеми. Форумите са места където всичко написано остава условно казано "за винаги". Включително и невярените и заблуждаващи твърдения. Позацапана може да бъде само тема в която такива твърдения съществуват и са оставени да "живеят". Единствения начин да ги няма е спора. В този форум съм открил огромно количество ценна информация и не задължително в темите по същество. Откривал съм полезна и неоткриваема другаде информация както в теми за покупко продажби, така и в спам раздела. Чел съм и безпочвени твърдения изказани от всепризнати "корифеи". Обикновено тия които са си повярвали твърде много не си хабят много клавишите и тежката им дума често се изчерпва с "това са глупости" и толкоз. Ама защо, кое как. Няма разяснение. Той е велик и каквото каже това е. Не е необходимо да обяснява, защото от 20 години се занимава с "жипки". Ама колко от тях е осрал няма значение. Важното е че са минали. Другия тип зацапвачи на теми са тези които пишат нещо което някой им е казал, а пък тоя някой е чул от друг, който пък го е чел някъде, но не помни къде. Няма лошо. Информацията все тръгва от някъде. Лошото е когато тя е грешна. А в конкретния случай бяха налице две грешни твърдения накуп:

      Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
      Като писах за килограми последната ми мисъл бе как ще ги пренесеш до България.По интересното е МПСто как ще ги носи!?
      Тук каруцата е пред коня и грешното твърдение е споменато между другото и под формата на въпрос. Кой кого носи е повече от ясно, но в случая се твърди обратното. Ясно е че ако повишаването на общото тегло е 500+ кг това ще доведе до влошаване ако не на друго то на динамиката и ето второто невярно твърдение:

      Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
      И ако мислиш ,че като на един XJ "пернеш" едни 500+ кг. във вид на мостове се скапва само возията......не си лош!
      Отново без никакви аргументи и пак под формата на въпрос. Видиш ли тия 500+ кг са факт неоспорим. И какво правим тогава с 500 кг. отгоре? Нищо, че вече говорим за ZJ. Те и на него ще са му много ако му дойдат отгоре. И ако тия "факти" останеха без отговор какво става? Возилото носи мостовете и разликата в теглото на Dana30/Dana44 спрямо Dana44/Dana60 е 500 кг. Ето на това трябва да се казва "зацапана тема" ако нещата останат до тук. По една случайност по въпроса с теглата на различните модели мостове се блъскам от година и повече. В нета няма начин да бъде открита достоверна информация за това което ме инетересува. Въпроса за теглото на моста е може би най-важния параметър при изчисляване на едно окачване. За съжаление обаче начина да установиш какво е теглото на сегашния ти мост е да го претеглиш на кантар или да откриеш достоверна информация. Аз не я открих и се наложи да го премеря. Задния ми Dana44 напълно оборудван показа тегло от 98 кг и то при положение, че в него вече са завряни 35 шлицови полуоски и ARB диференциал. За съжаление преди това не съм го мерил, но разликата едва ли превишава 10-15 кг. В процеса на проучване бях запитал Dynatrac за шипинг теглото (със сандъка) на техните модели заден Mopar Dana44 и Pro 60 (Dana 60). По повод тази тема издирих този мейл и прилагам цитат по същество:

      The rear Pro60 weighs in at 338lbs and the rear 44 is 270lbs, a 68lb difference.
      Сиреч:

      Dana60 - 153 kg
      Dana44 - 122 kg
      Разликата е 31 кг.
      Преполага се, че сандъците им тежат еднакво.

      Това е за два еднакво окомплектовани мостове за едно и също возило. Е не е ли по-добре в една макар и "позацапана" тема да има достоверни данни отколкото разни заблуждаващи четящите я данни? И има ли значение след колко спрове и припетии се е стигнало до истината?
      И за да е напълно полезно това позацапване само ще добавя каква е разликата в теглото на преден Dana30 и преден ProRock Dana44. Тя е 28 кг. Та... къде е 60 кг за двата моста къде е 500+ кг? Дано все пак да съм бил полезен с упорството си да се пишат истини, защото когато аз издирвах тази информация в нета не можах да я открия никъде. Дори и да не съм търсил по правилния начин факт е че дори да я има то е толкова рядко, че за мен не съществуваше. А не е да съм от вчера в мрежата. От нея се храня вече 20 г.
      Последно редактирано от elbgt; 17-10-11, 22:50.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

          Виждам нестихващ интерес към темата, което ме радва и ми напомня, че това все още е офф роуд форум, а не нещо друго, а идеята на този форум е да сме си взаимно полезни... Вчера говорих на дълго и на широко, и с Иво Близнака, който изрази желание и готовност да помага по новия ми проект, за което съм му благодарен! Надявам се другата седмица да купя новия джип (имам да оглеждам 2-3 и се надявам все един да е читав...) и тогава ще пусна нарочна тема, която може да оформя и в блог, и да си спорим, споделяме и помагаме на воля в нея! Темата определено има продължение и като концепция за окачването, има и някои осигурени неща вече, но докато не купя джипа, нещата ще са като в поговорката "Рибата в морето, тигана на огъня..", затова поне аз се спирам за сега!

          Поздрави
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 18-10-11, 06:47.

          Коментар


          • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

            Пожелавам ти успешен и удачен избор на машина и скоро да си смениш аватара. И да не бързаш след това. Пожелавам ти също да съставиш проекта си без компромиси. Глада е лош съветник. По-добре заделяй година-две за нещо качествено отколкото да напазаруваш нещо набързо и "според възможностите си", което след това ще ти вади очите завинаги. Колкото по-дълго градиш нещо толкова повече ще се кефиш на този процес. И аз съм до тук в тази тема.
            Последно редактирано от elbgt; 18-10-11, 11:09.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

              Бързата "сметка" в пост 107 не включва нито лев труд!
              И сега не ми казвай, че е така, защото сам ще си го направиш ...
              А ще излязат и още, за които не се сещаш.
              На първо четене - 15000лв., а стойноста на автомобила?
              Нека не забравяме, че бившата 70-ка на Яро/бялата/, оборудвана и добре подготвена, май се продаде около 8000лв.
              Последната/черната/, около която всички се облизвахме, само той си знае за колко - не ни е работа.
              Остава любимата тема с мотора с многото коне, на който най-напред ще трябва да му купиш поне една газова инсталация.
              Пожелавам успех в начинанието!
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                И накрая ще имаш нещо което ще се доближава поне малко до проходимоста на стоково Джимни....

                Каква е тази мания от нищо да се прави нещо. Гранда е крайно неподходящ за целта. Като ти се занимава с внос и игра, вземаш един Патрул, слагаш моторетка от Скайлайн и едно хубаво окачване и си караш.

                Иначе темата е много интересна.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                  Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                  Бързата "сметка" в пост 107 не включва нито лев труд!
                  И сега не ми казвай, че е така, защото сам ще си го направиш ...
                  А ще излязат и още, за които не се сещаш.
                  На първо четене - 15000лв., а стойноста на автомобила?
                  Нека не забравяме, че бившата 70-ка на Яро/бялата/, оборудвана и добре подготвена, май се продаде около 8000лв.
                  Последната/черната/, около която всички се облизвахме, само той си знае за колко - не ни е работа.
                  Остава любимата тема с мотора с многото коне, на който най-напред ще трябва да му купиш поне една газова инсталация.
                  Пожелавам успех в начинанието!
                  Митко, проблема тука е и друг (според мен).
                  Моята черната (последната), за която пишеш - аз просто взех готово направена кола, която отревизирах изцяло и донадградих незначително по свои вкус. Но това е изграден автомобил, който Тони (преди мен) е направил на база много опит, проби и грешки с други коли преди това.

                  Дано Марто с пост №107да е изградил тази сметка, съветвайки се с някой, който наистина е правил и тествал дълго. Които в този портал и за тази марка са близнаците и Кинекса. Не познавам Jeep, но ми се струва, че с доработките по тези коли влизаш в един много-годишен сериал, в сравнение с при японците. Но всеки с вкуса си...

                  Коментар


                  • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                    Благодаря на всички за загрижеността! Тя показва колко готини пичове сте всички тук, за което искрено ви благодаря още веднъж! Искам да уточня нещо - няма да права джип за състезания, а за собствен кеф, но идеята ми е да се получи уникат за страната! Кинекс-а ми помага със каквото може от самото ми появяване тук! Куадра-та също ме е съветвал много (напоследък особено), а сега и с Близнака - се събраха тримата най-вещи в занаята, когато говорим за Jeep... Не искам да обиждам никого и най-вече Андро, който освен невероятен майстор е и невероятен човек, който с гордост наричам свой приятел! Американската концепция в автомобилостроенето ми е на сърце още от хлапак! Колата ще е Jeep, а модела - Grand Cherokee! Щом в щатите могат от този модел да правят офф роуд чудовища, значи и ние можем! Труда не е калкулиран в тази груба сметка, защото не се знае колко ще е.. Уважавам майсторството и потта на хората, и поради тази причина: колкото - толкоз! Който го е страх от мечки, не ходи в гората! Знам, че сте нетърпеливи, но нека купя "базата"! После ни чакат интересни няколко години (да сме живи и здрави само)... Както каза Андро по мой адрес: - Ти сериозно си се разболял...!

                    Поздрави

                    Коментар


                    • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                      чета темата от началото... и на няколко пъти започвах да пиша коментари, но накрая натисках Х-са горе У десно... ама вече не издържам на разни коментари... на които искам да отговоря, че много пари биха се спестили и с каквато и да е кола, тръгнала за където и да е с просто позвъняване на близкия собственик на ЮМЗ или подобно возило...
                      Айде по-сериозно!
                      Тръпката е нЕйде другДе!

                      Коментар


                      • От: Мистериозен казус с Чероки 2,5 TD на VM

                        Хайде и аз да се обадя,марката е точната когато ти е в сърцето.....с нетърпение очаквам новата тема и заниманията по jeep
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X