Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

    Колеги, имам Вранглер 2.5 моноинжекция 1992 г. и ми се струва, че въобще не върви, незнам колко коня е, по талон е 120. 5 та скорост почти не ползвам като излизам от София, имам чувството, че върви колкото самурая ми дето е 1.3. Нормално ли е това или има някакъв проблем. Иначе двигателя ми се струва че е добре, нито пуши, работи равномерно, не усещам някакви проблеми. Но в баир на дълго си е мъка. С гуми 265/70/15 съм, асвалтови някакви, има ли някой със същият в София да направим сравнение. Направо не мога да повярвам че е 120 к.с., върви супер зле. А и в километража му има огромна разлика в показанията, над 100 е може би 30 км разликата, макс съм му дигал около 100 км по GPS и то доста трудно.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

  • #2
    От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

    на Jeep Wrangler моноинжекцията 2,5 мисля че е 103 конски сили.
    С какво предавателно число са дифовете, да не са сменяни с по бързи и за това да е тромава?

    Коментар


    • #3
      От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

      Незнам какви са дифовете, но не че е тромав ами няма никаква мощност особено в баир, говоря на бързите скорости по асфалт като карам. Ако бяха бавни щеше по скоро да го карам на по горна предавка по лесно а тука по баирите връщам на 3 та дори понякога. Затова търся друг за сравнение. Може и 103 коня да е, но гледах някъде из нета, че 103 е европейската версия, а моя си е в мили и мигачите са и габарите, та предполагам че е американска - 121 коня, така го писаха и по талон миналата година, но ме питаха знам ли колко е и аз толкова предположих, беше със сивия талон и те не знаеха колко е.

      Също ако някой знае как мога да определя колко коня е моя, нека пише. Мога да дам и вин ако може по него.
      Последно редактирано от gogosi; 29-08-11, 17:09.
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • #4
        От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

        Мотора TBI или MPI е, въпреки че ако наистина е `92 трябва да е MPI. Иначе гумите ти са доста над стандартните и е нормално да имаш загуба на мощност, но пък чак толкова не е нормално. Аз на моя с 33" спокойно си подържам 100 км/ч по GPS, по километраж е 120 км/ч.
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #5
          От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
          Мотора TBI или MPI е, въпреки че ако наистина е `92 трябва да е MPI. Иначе гумите ти са доста над стандартните и е нормално да имаш загуба на мощност, но пък чак толкова не е нормално. Аз на моя с 33" спокойно си подържам 100 км/ч по GPS, по километраж е 120 км/ч.
          Добре де тук се губи логиката. Скоростта се мери от оборотите на колелото. Следователно с по- голямо колело , за еднаква скорост ще правиш по малко обороти.
          Следователно показателя на скоростомера трябва да показва по- малка о, колкото по- големи гуми слагаш, а не по- малка.
          Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

          тел. 0897818449

          Коментар


          • #6
            От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

            Отскоро ли го прави? Караш го само на бензин? Наскоро да си го водил на сервиз? В гората ходи ли?

            С две думи - провери дали са ти е на място катализатора, и жиците по ламбдасонди. Като и дали те работят изобщо.....

            А гуметките са наистина са големки
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

              Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
              Добре де тук се губи логиката. Скоростта се мери от оборотите на колелото. Следователно с по- голямо колело , за еднаква скорост ще правиш по малко обороти.
              Следователно показателя на скоростомера трябва да показва по- малка о, колкото по- големи гуми слагаш, а не по- малка.
              Грешката е моя, при писането... при 100 км/ч по километраж ГПС-а показва 120 км/ч. Обърнал съм цифрите!
              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

              Коментар


              • #8
                От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                При мен някъде към 130 на км е към 100 по GPS като това ми е нещо като максимум на равно. Карам го на газ, като на бензин положението не е по различно. Скоро ходих на реглаж на газта. Свещите ги свалях и изглежда всичките са работили добре. Джипа е TBI - моноинжекция, по-талон е 92-ра иначе по вин ми излизаше някъде 90 та. Ако някой в София е със същия мотор и е удобно, искам да пробваме и моя и неговия. На самурая съм с гуми 31/10.5/15 и върви горе долу същото като Вранглера, ако не и по добре. Разхода ми на газ е над 20 в града, и това и след настройването на газовата.Чудя се ламбда сондата ако не работи нещо ще свети ли като грешка по таблото. А също и да се повторя, някой ако знае как да разбера колко коня е мотора ми, нека напише, защото ако е 103 ще е по обяснимо. За километража по горе писах, и аз не мога да го разбера защо е така но с гуми по големи от оригиналния размер, километража пак показва и то с доста повече от реалната скорост.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #9
                  От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                  TBI мотора се слага до 90 година, конските сили са 121, но по американския стандарт, което ще рече, че са по-малко по нашия. С този мотор не очаквай чудеса, а разхода от 20 и нагоре е нормален.
                  99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                  It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                    ЕЕЕЕ вие пак и по 100 вдигате аз какво да кажа ))) то моя само в гора се кара по шосе му е забранено : Иначе да знаеш толкова си върви радваи се че и 100 вдигааз съм с 33.12.50 15 и го карам постоянно на бавни т,е в гората де.
                    Д-р Марин–Dentist
                    Wrangler:4.0L :))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                      Абе то мен не ми е проблем само максималната скорост, проблем е че в баир нямам никаква мощност (говоря за на дълго) падам към 60 на 3 та по баирите, че то толкова ми върви и самурая дето е 1.3 60 коня и е с 31 ци кални нерегенерат. А също ми е чудно и че показва доста по голяма скорост от реалната при все че съм с гуми по големи от оригиналния размер. Още не съм разбрал колко коня е, няма ли някой в час с това кои са 103 и кои 121 коня.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                        Колега говорих с един "разбирач" и каза,че впредвид поясненията,които имаш ....най-вероятно е 103к.с. ,каквито били повечето 2.5 в България! ....Направи няколко снимки на двигателя и ги качи -сигурен съм,че някой колега ще го познае и веднага ще даде подробности! ....Успех!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                          Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                          Абе то мен не ми е проблем само максималната скорост, проблем е че в баир нямам никаква мощност (говоря за на дълго) падам към 60 на 3 та по баирите, че то толкова ми върви и самурая дето е 1.3 60 коня и е с 31 ци кални нерегенерат. А също ми е чудно и че показва доста по голяма скорост от реалната при все че съм с гуми по големи от оригиналния размер. Още не съм разбрал колко коня е, няма ли някой в час с това кои са 103 и кои 121 коня.
                          Колко точно са, не е от голямо значение. Явно ги няма всичките!
                          Спортиджа ми е бил 81 коня,преди 11г, но със пълно къмпинг оборудване и с пълен багажник на покрива, спокойно ме придвижва София - Пазарджик и обратно САМО на 5та. Това със скорост 100-130. 100 е само на Траянови врата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                            Утре ще кача една снимка на мотора, но доколкото четох разликата е в компютъра или нещо такова, та си мисля че външно са еднакви. Пенчо незнам дали са умрели всичките, но може и толкова да си върви, затова ми се кара друг такъв за да направя някакво сравнение. Този мотор е стар като концепция и предполагам, че голяма част от проблема е в това.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вървене Вранглер YJ 2.5 моноинжекцион

                              АМи аз направих на моя основен ремонт на двигатела после му сложих карбуратор и мааалко живна но все пак умувам за 4.0 литров двигател )) иначе е 103,к,с
                              Д-р Марин–Dentist
                              Wrangler:4.0L :))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X