Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

    Реших да сменям чистачките, зададох въпрос, получих съвет и се насочих към магазините. Оказа се обаче, че Bosch AeroTwin, които исках да взема нямат начин за закачане на моята кола. Всъщност в няколкото магазина, в които влезнах нямаха никакви чистачки с този метод на закачане.

    Ето как изглеждат чистачката и захващането:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 061.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5935667

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 063.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5935666

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 062.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5935668

    Чудя се дали ще си намеря лесно чистачки за това или има начин да сваля горната част и да си сложа някое от стандартните закачания?
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

    Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
    Реших да сменям чистачките, зададох въпрос, получих съвет и се насочих към магазините. Оказа се обаче, че Bosch AeroTwin, които исках да взема нямат начин за закачане на моята кола. Всъщност в няколкото магазина, в които влезнах нямаха никакви чистачки с този метод на закачане.

    Ето как изглеждат чистачката и захващането:
    [ATTACH=CONFIG]347201[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]347200[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]347202[/ATTACH]

    Чудя се дали ще си намеря лесно чистачки за това или има начин да сваля горната част и да си сложа някое от стандартните закачания?
    Това е най-разпространеният начин за захващане през 80-90-те години в Америка!
    Опитай да си смениш рамената с новия стандарт /виж дали съвпадат шлиците/.
    Другия вариант е да се сменят само гумите / не е за препоръчване , защото шарнирите на старите чистачки са с големи луфтове./
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

      И аз към смяната се ориентирам, само пера не искам да сменям щото рано или късно ще счупя чистачка - я някой клон, я някой дето не му харесва как паркирам - трайно решение си трябва.

      Честно казано, даже не знам къде да си търся рамена за смяна.
      Mitsubishi SpaceGear 2.4

      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

      Коментар


      • #4
        От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

        Аз имам същият проблем на Вранглера и незнам от къде да взема чистачки, като временно решение смених само перата, но най добре си е ако мога да сменя някак рамената. В краен случай имам намерение да ги резна мойте и да им заваря от нещо ново накрая, грубо ми изглежда така, но за Врангела не виждам от къде ще намеря.
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #5
          От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

          Ами като има следваща поръчка от Рокауто се пишете, има оригинални хамерикански за по 10-15$ комплекта, за всеки джип и всяка година.
          Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

          тел. 0897818449

          Коментар


          • #6
            От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

            Мисля, че начина с поръчване от Рокаута точно на чистачки не е за мен. Ще ги разгледам по-подробно къде и как са разглобяеми.

            Някой знае ли от коя година нататък вече са с други рамена, евентуално може да се намери рамо, което ще пасне на колата, но ще е с друг вид закачане?
            Mitsubishi SpaceGear 2.4

            https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

            Коментар


            • #7
              От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

              Черокито след фейслифта е с нормални рамена .

              Коментар


              • #8
                От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

                Решението явно ще е, като си взема черока от Дядо Владо и Димата, и ще почна да издирвам рамена и да проучвам как им е закачането в основата с надеждата поне там стандартите да се припокриват.
                Mitsubishi SpaceGear 2.4

                https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                Коментар


                • #9
                  От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

                  И аз имах подобен проблем миналата година, но го реших кардинално (за чистачките) посредством дрелка и самонарезни видии. Ще снимам днес и ще кача снимки. Става много здраво и естетично (стига да не ти ръждясат видиите, ако ти пука де...).

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чистачки за Чероки 2.5 или смяна на рамото?

                    Колеги, чистачки продават при ''Скорпионите''. Аз съм си купувал от магазина на бул. Стамболийски 175. Ето и телефон: 02 / 929 1031

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X