Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранда на disem

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Гранда на disem

    Е, хубуу де, само Грандовете ли са така? От три различни 4х4 само той се държи така!

    Коментар


    • #32
      Re: Гранда на disem

      Ми само той е с такива предавателни числа и седи по в оборот при тази скорост... Моя беше същия... А Форда тогава е на има-няма 1500 оборота... И трябва да слезе на долна, че и на две даже и тогава. А ако изключиш овърдрайва си седи в оборот и веднага се изстрелва. Не му се коси, това си е в реда на нещата при Грандовете. Изнервящо е само на дълъг път че е като витлов самолет...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #33
        Re: Гранда на disem

        Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
        Не е необходимо. То се усеща! Да не би нещо да му има на Гранда?
        Да има му. Има много добра скоростна кутия. При теб е 42RE.
        Нали като натиснеш газта колата трябва да тръгва а не да мисли да се засиля ли или не. Ако не искаш да тръгва толкова бързо натискаи по малко газта.
        При мен (45RFE) кикдауна е по зверски защото има една скорост между втора и трета. Направо ще скъса нещо.

        Коментар


        • #34
          До: Re: Гранда на disem

          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          След еднодневен престой в питстопа на Влади333 потеглихме с Гранда на път. За 4 дни изминах близо 2000 км. Очарован съм от динамиката, возията и разхода на колата!!! С три човека и половина, с препълнен багажник и с каране по магистрала, първокласни, второкласни и черни пътища, както и еднократно преодоляване на проход в Стара Планина даде среден разход 12,4 л.газ/100 км.
          Преди да тръгна с любезното съдействие на Йори, Соти, Дима и Влади333 открихме начин да направим лагера на задната главина да НЕ лагерува върху самата полуоска /както е фабрично/, а да си има обикновен ролков лагер с външна И вътрешна черупка!!! По този начин ликвидирахме необходимоста да се заменя полуоската при луфт или шум в задната главина /чест проблем при JEEP/. Цялата чудесия стана в сервиза на Влади333, където се специализираха в извършването на операцията, след обработка на детайлите при Йори. За тези 2000 км. - проблем НЕТ!

          имайте предвид, че не е толкова надеждно, колкото оригиналното..... изкара година и половина и под 15000 км.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #35
            До: Re: Гранда на disem

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            имайте предвид, че не е толкова надеждно, колкото оригиналното..... изкара година и половина и под 15000 км.
            Ми аз питах как се вкарва там лагер без да се набива през съчмите, никой не каза.
            Затова си взех оригинални от БС по 60лв и си ги смених.
            Някак си не ми се струва разумно, при положение че трудът струва повече от самата част, да се спестяват 20-30лв за по евтина, която на всичкото отгоре ще трябва да понася натоварвания за които не е изчислена.

            Коментар


            • #36
              До: Гранда на disem

              Мисля че го споменах още тогава: защо се опитвате да откриете топлата вода. Ама не...Хамериканците са тъпи (нищо че ги правят тези неща от 70 години), ние сме по хитри.... ето тука един лагер за 5 лева и готово,... е ще престържеме малко полуоската ама кво от туй, тя и без това е здрава...

              По някой път наистина се ядосвам и не знам какво правя тук.
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #37
                До: Re: Гранда на disem

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Ми аз питах как се вкарва там лагер без да се набива през съчмите, никой не каза.
                Затова си взех оригинални от БС по 60лв и си ги смених.
                Някак си не ми се струва разумно, при положение че трудът струва повече от самата част, да се спестяват 20-30лв за по евтина, която на всичкото отгоре ще трябва да понася натоварвания за които не е изчислена.
                заварено положение, така го взех......... аз не бих рискувал за 100 лв....
                сега даже не може да се сложи оригинален конусовиден лагер, защото е набивана някаква втулка

                повдигнах старата тема, не да се оплаквам, ами да предупредя колегите да не правят глупости............ то не че Митко не го казваше отдавна, но от Канада по-слабо се чува
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #38
                  До: Гранда на disem

                  Оригиналния лагер не е конусовиден.
                  Знам че е заварено положение. Сега можеш само да смениш преправяните лагери със същите.
                  Или да купуваш нови полуоски, ама цената ...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Гранда на disem

                    respect за работата , предбояджийната подготовка каквато си я описал и снимал едва ли някой бояджия ще се навие да направи .... Ако пък има такъв дайте му телефона

                    много безаварийни и дано не взима много жертви с него жената
                    rides:
                    :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                    :arrow:2005 Yamaha YZ250
                    :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                    The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                    Коментар


                    • #40
                      До: Гранда на disem

                      Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
                      respect за работата , предбояджийната подготовка каквато си я описал и снимал едва ли някой бояджия ще се навие да направи .... Ако пък има такъв дайте му телефона

                      много безаварийни и дано не взима много жертви с него жената
                      е, предбояджийната работа наистина е свършена добре, джипа е боядисан още по-добре.........само че този джип отдавна не е на Дисем

                      а мойта жена не може да го кара
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X