Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАСЛА и течности за нашите джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

    Извинявам се за лаишкия въпрос, имам вранглер tj 98-ма, 4 цил, на около 140 000 км. предстои ми смяна на масло на мотора. Майсторът препоръчва 10w40, което е полусинтетика, аз си мисля за 5w40 пълна синтетика (все добри марки са вариантите). В щатите е карано последните няколко години с пълна синтетика, но забравих с какъв идекс.Ще съм благодарен, ако получа съвет!

    Коментар


    • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

      В щатите е карано с 5W30 или 10w30

      Коментар


      • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

        С 10w30 (мобил 1), взето то там е карано тук, но като се позатопли времето и му светва джаджисът за налягане на маслото, доста преди периодичната му смяна. Нивото беше ок. Моторът принципно е здрав и чистичък, добре работи, няма оплаквания от него.

        Коментар


        • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

          5W30 е твоето масло.

          Коментар


          • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

            Аз не разбирам какъв е смисълът да се кара единствено и само със заветното 5W30 например, след като има масово и по-евтино 5w40, което покрива спесификацията.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
              Аз не разбирам какъв е смисълът да се кара единствено и само със заветното 5W30 например, след като има масово и по-евтино 5w40, което покрива спесификацията.
              Може и с 15w40, а що не и с М10Д
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                С 10w30 (мобил 1), взето то там е карано тук, но като се позатопли времето и му светва джаджисът за налягане на маслото, доста преди периодичната му смяна. Нивото беше ок. Моторът принципно е здрав и чистичък, добре работи, няма оплаквания от него.
                10W30 e масово масло в Америка както тук 10W40.
                В повечето случаи сервизния интервал му е 6000км защото е минерално.
                По едно време БалканСтар го продаваха за 11лв/л
                Аз бих сложил Мотул или Бардал 5W30.
                С w40 може да претракат повдигачите.

                Коментар


                • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                  Синтетично беше този мобил 1, ей го:
                  http://www.walmart.com/ip/Mobil-1-10...5-qt./17034371
                  Точно и от тъпия wallmart го купих.
                  Ще пробвам 5w30.

                  Коментар


                  • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                    Колега 4wheel не се заяждам wallmart не е ли като Кауфланд или била ?
                    Кой купува моторно масло от търговска верига !?!
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                      Масово.Точно като кауфланд е.И гуми се купуват от там, акумулатори. Имаш предвид, да не им продават менте там ли?

                      Коментар


                      • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                        Еди, майтапа на страна, ама к-класик масло, кар-фур масло, w5w масло(марки на кауфланд, карфур и лидъл) са официално одобрени от мерцедес и присъстват в тяхното bevo за съответните спесификации.

                        Те също са пекетировчик като мопар. Въпроса е на кой е самото масло.

                        Sent from my XT1021 using Tapatalk
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                          Здравейте, обръщам се тук към JORO_CSKA...писах на лично но нямам отговор. Ще ми трябват 3-4 литра масло NV247 за раздатката!
                          Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                          O8867З7I78

                          Коментар


                          • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                            Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                            Здравейте, обръщам се тук към JORO_CSKA...писах на лично но нямам отговор. Ще ми трябват 3-4 литра масло NV247 за раздатката!
                            Не че са ми любимци, но във Вест има налично - 52лв./тубата.
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                              Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                              Здравейте, обръщам се тук към JORO_CSKA...писах на лично но нямам отговор. Ще ми трябват 3-4 литра масло NV247 за раздатката!
                              А защо толкова много? Два литра стигат. Прочее кога успя да я поправиш и защо не се похвали?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                А защо толкова много? Два литра стигат. Прочее кога успя да я поправиш и защо не се похвали?
                                Здравей, вярно че не съм се хвалил. Купих стара раздатка 247 и разглобихме в сервиз и двете. Оказа се че резервната е по читава от моята (единствено веригата и беше разтеглена). От двете сглобихме една и работи перфектно. Моята беше пълна със стружки по магнита и филтъра на героторната помпа. Липсвало е налягане от героторната помпа към муфата, поради запушване на филтърчето което е по средата на тръбичката качваща маслото под налягане в муфата. Може би и самата муфа вече да е заминала, защото понамирисваше на опечено....:.). Налях си ново масло, но искам да си купя отново, да имам. Семерината към задния кардан пак взе да просълзява и сигурно ще сменя и нея и пак ще сменя маслото.

                                Вярно, че във Вест има масло....поръчах 2 литра засега. Поздрави.
                                Последно редактирано от Savador; 20-04-16, 12:47.
                                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                                O8867З7I78

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X