Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачки на Cherokee XJ 1993

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачки на Cherokee XJ 1993

    Привет колеги
    Потърсих във форума инфо за проблеми със спирачките на черокито но не открих и затова питам
    От 2 месеца имам Cherokee XJ 4.0 benz.
    Всичко му е добре ама си няма спирачки милото.
    Отначало спираше със закъснение, не работеше АБС-а и повличаше едното предно колело. Абе спираше само с 1 колело, това е.
    Оправих АБС-а, смених "палените" накладки с нови и престъргах дисковете.
    Сега спира с всички колела, АБС-а си сработва стабилно, но спира със закъснение и педала е тежък. Карал съм всякакви джипки ама толкова дървен педал не съм имал до сега. Не е удървен или пружиниращ като при въздух, просто иска сила.
    Вакуумния усилвател ли е фитка. Абе той работи но може да изпуска?
    ВСИЧКИТЕ ЛИ СА ТАКИВА ДЪРВЕТА и така смешно спират.
    МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ГИ ПРАВИ ( ако трябва може и преработка )
    Или просто някой майстор дето им знае спецификата.

    Колата е супер лека, тежи колкото една Е-класа да речем и би трябвало да спира по подобен начин?

  • #2
    Re: Спирачки на Cherokee XJ 1993

    Не трябва да е толкова твърд педала и обикновенно спират много добре. Най-вероятно наистина имаш проблеми със сервото или помпата.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: Спирачки на Cherokee XJ 1993

      И Вранглера си спира доста добре, най-вероятно сервото, ама ми се върти в главата нещо за спирачната течност, но нека знаещите да кажат дали играе роля
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #4
        Re: Спирачки на Cherokee XJ 1993

        Ако има пролем с течността обикновенно ефектът е обратния - пропадане на педала и не спира. А тук е твърд - все едно няма серво. Пробвай да откачиш тръбата която създава вакуум в сервото като запушиш отвора към смукателния колектор за да не смуче въздух и да спреш веднъж-дваж внимателно. Ако няма собенна разлика ще си сигурен че е то. Ако пък педала стане съвсем твърд и не спира ще трябва да търсиш и на друго място.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Спирачки на Cherokee XJ 1993

          Благодаря от сърце за идеите. Струват ми се смислени. Абе и на мен ми се въртят някакви такива в главата.
          Като чели бавно преминава течността.
          Тези дни нямаше как, но в края на седмицата ще изчистя цялата спирачна течност, даже ще продухам с компресор да изкара мръсотии или спечена стара течност ако има някъде ( в АБС-а, в помпата, в щуцерите, навсякъде.)
          Ако не се освести, следва проверка по сервото и накрая друга терапия - смяна помпа и т.н
          Важното е че този модел може да спира. Това ме окуражи и ще го оправя, че това е по важно от .......паленето да речем.......

          Коментар


          • #6
            Re: Спирачки на Cherokee XJ 1993

            Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
            Благодаря от сърце за идеите. Струват ми се смислени. Абе и на мен ми се въртят някакви такива в главата.
            Като чели бавно преминава течността.
            Тези дни нямаше как, но в края на седмицата ще изчистя цялата спирачна течност, даже ще продухам с компресор да изкара мръсотии или спечена стара течност ако има някъде ( в АБС-а, в помпата, в щуцерите, навсякъде.)
            Ако не се освести, следва проверка по сервото и накрая друга терапия - смяна помпа и т.н
            Важното е че този модел може да спира. Това ме окуражи и ще го оправя, че това е по важно от .......паленето да речем.......
            ЗНАЧИ КОЛЕГА АКО ИМАШ ПРОБЛЕМ С ВАКУУМ ПОМПА ОСВЕН СЕРВОУСИЛВАТЕЛА НЯМА ДА ТИ ФУНКЦИОНИРАТ КЛАПИТЕ НА ПАРНО-КЛИМАТ. А СЪЩО ТАКА НЯМА ДА ТИ СВЕТНЕ И ЛАМПАТА "PART TIM"

            Коментар


            • #7
              Re: Спирачки на Cherokee XJ 1993

              Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
              ЗНАЧИ КОЛЕГА АКО ИМАШ ПРОБЛЕМ С ВАКУУМ ПОМПА ОСВЕН СЕРВОУСИЛВАТЕЛА НЯМА ДА ТИ ФУНКЦИОНИРАТ КЛАПИТЕ НА ПАРНО-КЛИМАТ. А СЪЩО ТАКА НЯМА ДА ТИ СВЕТНЕ И ЛАМПАТА "PART TIM"
              колегата мисля беше споменал 4.0 бензин. там доколкото съм запознат (не много) вакуумпомпа няма.

              прилича ми на неработещ вакуумен усилвател - рядко се случва, но може да има вътрешен пробив
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X