Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

    Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
    ... А и как се казват на английски двата тампона набити в предния мост само мога да гадая. ...
    Control arm bushing.

    Същите са като тези, които са на горния край на носача. Обаче не ги виждам в каталога на Рокауто. Има само за задния мост, горе.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

      Така 2 пратки вече са тръгнали към БГ .
      "
      On Schedule
      Initiated Picked up In transit Delivered
      In transit
      CLEVELAND, OH
      Shipment Dates
      Ship date Jan 20, 2011
      Estimated delivery Jan 27, 2011 by 18:00
      Destination
      SOFIA BG
      Shipment Facts Help
      Weight 6.0 lbs/2.7 kg
      Department number 0

      Shipment Travel History Help Select time zone:

      All shipment travel activity is displayed in local time for the location
      Date/Time Activity Location DetailsJan 20, 2011 22:38
      Left FedEx origin facility CLEVELAND, OHJan 20, 2011 17:18
      Picked up MIDDLEBURG HEIGHTS, OH
      Jan 19, 2011 18:06 Shipment information sent to FedEx"


      и


      Shipment Dates
      Ship date Jan 19, 2011
      Estimated delivery Jan 25, 2011 by 18:00
      Destination
      SOFIA BG
      Shipment Facts Help
      Weight 25.3 lbs/11.5 kg
      Department number 0

      Shipment Travel History Help Select time zone:

      All shipment travel activity is displayed in local time for the location
      Date/Time Activity Location DetailsJan 20, 2011 03:39
      In transit
      MEMPHIS, TNJan 19, 2011 23:55 Arrived at FedEx location
      MEMPHIS, TNJan 19, 2011 19:01 Left FedEx origin facility
      CLEAR LAKE, IA Jan 19, 2011 18:21 Shipment information sent to FedExJan
      19, 2011 17:19 Picked upCLEAR LAKE, IA

      Вижда се, че явно е вярно това със складовете , едната идва от Индианаполис а другата от Охайо.
      Следващата седмица са тук , цяла сутрин се разправях с Федекс , че ми звъннаха че очаквам пратки.
      Извадих им пълномощно да ме представляват пред митниците 6лв.
      И ще вземат 12лв на пратка няква тяхна си такса. Само ще ми кажат какво мито и ддс дължа след като дойдат пратките.
      За съжаление ако са пратени с ЕМС е по лесно да се надяваме че другите ще са с ЕМС. Явно от всеки щат използват различен куриер.
      Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

      тел. 0897818449

      Коментар


      • #63
        От: Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

        Еми каквото такова Само кажи по рано като ти кажат за митата, за да ти дадеме кинти, че ще ти се струпат доста
        Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

        Honda Shadow 600cc 1998г.

        Коментар


        • #64
          От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

          Бих взел и аз участие занапред.Успех!
          Grand Cherokee 2.7crd Limited

          Коментар


          • #65
            Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

            Здравейте ,
            две от пратките вече достигнаха Париж. Най- вероятно утре са тук. (В тях са нещата на WolfCub, SuperMax, Gueorgi, Baha ).
            Сега отивам първо да митницата , да взема един документ и после до Федекс да им ги оставя.
            Пратката (Peerless , Joro Varna & СуперМакс ) е напуснала щатите и я чакам и нея да пристигне до петък. Същото положение е и с поръчката от ибей на SuperMax WolfCub и мен.
            Поздрави ,
            Жоро

            П.С. Една поръчка стои и чака още хора. WolfCub биалетки и Чавдар 93 маркуч (Тампоните на peerless не иска да ги шипне с тяхната поръчка), но им идва скъп шипинга за само 2ма. И на двамата им е горе долу спешно, така че ако някой се сети за нещо до края на деня да казва веднага да видим дали не можем да я пуснем до довечера!
            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

            тел. 0897818449

            Коментар


            • #66
              От: Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

              Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
              Здравейте ,
              две от пратките вече достигнаха Париж. Най- вероятно утре са тук. (В тях са нещата на WolfCub, SuperMax, Gueorgi, Baha ).
              Сега отивам първо да митницата , да взема един документ и после до Федекс да им ги оставя.
              Пратката (Peerless , Joro Varna & СуперМакс ) е напуснала щатите и я чакам и нея да пристигне до петък. Същото положение е и с поръчката от ибей на SuperMax WolfCub и мен.
              Поздрави ,
              Жоро

              !
              С две думи аз участвам активно във всичките пратки !

              Коментар


              • #67
                Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                ХАхах на теб толкова неща ти трябваха че си навсякъде да
                Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                тел. 0897818449

                Коментар


                • #68
                  От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                  Дали има развитие с частите скоро ще са в БГ... Жорка кажи за мита и ДДС-та евентуално да ти приговтиме кинти
                  Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

                  Honda Shadow 600cc 1998г.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                    Така, още нямам представа за кинти . Само знам че Федекс ще вземат по 12лв. на пратка неква тяхна си такса. И дадох 6лв при нотариус за пълномощно.
                    Чакам днес да ми пратят митническите данни , какви пари трябва да им преведа по банков път.
                    Общо 3 пратки са на митница в момента. Днес ще имам повече инфо.
                    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                    тел. 0897818449

                    Коментар


                    • #70
                      От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                      Супер Голема работа си Жоре
                      Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

                      Honda Shadow 600cc 1998г.

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                        Здравейте ,
                        досега спорих с представителите на Федекс.
                        Получи се следния казус. Пратките са на митница , но понеже са до един получател от един пращач. Ги слагат в една митническа декларация. Което автоматично значи че прескачаме 150 евро и ми слагат мито и ддс на цялата сума с шипинга.
                        Пратиха ми какви суми трябва да внеса . Митото е около 4% , а ДДСто 20% на цената на частите + шипинга + митото.
                        В момента съм бесен и звъннах на познати да проверят дали е така.
                        Моля колегата Redair (знам че работи на митница) да каже дали не ни ебават нещо и дали не може да се мине на отделни митнически декларации.

                        Към 1 ще ходя да внеса парите за да мога да взема пратката до утре.
                        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                        тел. 0897818449

                        Коментар


                        • #72
                          От: Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                          Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                          ... дали не може да се мине на отделни митнически декларации. ...
                          Добре де, ако е на отделни декларации не значи ли това, че имаш разход (поне едно 15-на лв) за изготвяне на всяка декларация, което в някаква степен компенсира избягването на митото?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                            Ами принципно си прав по 12 лв ми казаха на пратка ,но шипинга е по 100на $ и повече , но това че тези 12 лв ще са само на едно място не се бях сетил.

                            П.С. Сега ми се обади познатата която помолих да провери. Прав съм бил, ама понякой път митничарите правели проблем.
                            Но може да са на отделни митнически декларации. Сега чакам да се свържат с некви шефчета да видим какво ще стане.
                            Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                            тел. 0897818449

                            Коментар


                            • #74
                              От: Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                              Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                              Ами принципно си прав по 12 лв ми казаха на пратка ,но шипинга е по 100на $ и повече , но това че тези 12 лв ще са само на едно място не се бях сетил. ...
                              Те тия 12 лв, дето са ти ги казали за Федекс може пак да си ги искат за всяка пратка. Имах предвид сумата, която се плаща отделно от тях за изготвяне на митническата декларация.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                                Всичко е платено, дадоха ми съвет. (не излезе безплатно за съжаление). СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ КАТО ПОРЪЧВАМЕ ДА СЕ ЧАКА ПОНЕ 3 ДНИ МЕЖДУ ПОРЪЧКИТЕ.
                                Така както направихме поръчките се събират по пътя и накрая идват с един самолет. Когато получателя е един и изпращача също се смятало за една пратка.
                                Таксите които платих общо за 24 лв (12 за освобождаване и митническа декларация, 6 за пълномощно за федекс и 2х3 за банков превод на мита и ддс ).
                                Така че всеки трябва да ми даде по 3 кинта за това и 24% от цената която е дал. (Всеки си знае колко е).
                                Утре ще доставят в нас пратките, така че вечерта може да минавате през Слатина да си ги взимате. Телефона ми е 0897818449 звънете ако има нужда.

                                П.С.
                                Само пратката от ибей още се мота , но се надявам утре да е тук.
                                Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                                тел. 0897818449

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X