Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за Гр.чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за Гр.чероки

    из форума чета за по усилен демфер отпред за окачването. от къде може да се купи и има ли голяма разлика от оргиналния. Моя е с по-дебели гуми 245, оргинално е с 225 и като мина с лява предна през канал има лека вибрация дали демфера ще я успокои?
    и четах за добавка за задния деференциял. аз трябва ли да я сипвам с 5.9 V8 съм и назнам какъв ми е деференцияла
    предварително благодаря!

  • #2
    Re: въпрос за Гр.чероки

    Твоя е Дана 44 с алуминиев корпус. Как да разбереш дали ти трябва добавка е да видиш тук и после да се завреш отдолу и да видиш какво пише:
    http://www.jeep.avtograd.ru/axles/id.htm
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: въпрос за Гр.чероки

      значи ако пише LS трябва да му сипа добавка, така ли? а как се казва добавката и колко се сипва? мерси

      Коментар


      • #4
        Re: въпрос за Гр.чероки

        Първоначално публикуван от raadi Преглед на мнение
        значи ако пише LS трябва да му сипа добавка, така ли? а как се казва добавката и колко се сипва? мерси
        Отиваш в Балкан стар, там имат и на шишето си пише. Мисля че едно шише стигаше за 4 смени на маслото.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: въпрос за Гр.чероки

          Добавката струва 15-20лв. Не съм сигурен може и по малко да е. Продават я в БалканСтар. Говоря за добавката която се слага в Дана44 с ВариЛок. Твоя със сигурност не е такъв. Не съм чул в Дана44 с ЛСД да се слага добавка. Маслото е 80W90. При екстремни натоварвания се препоръчва синтетика 75W140. Аз слагам Кастрол и за сега съм доволен. 38лв е литъра. За двата моста ти трябват 4л.
          За демпфера ще ти кажа като сложа новия. Щом с гуми 245 усещаш пътя значи твоя е отишъл. Моя преди да го смачкам с гуми 275 държеше добре. Новия е по здрав.

          Коментар


          • #6
            Re: въпрос за Гр.чероки

            на задния ми диф. пише
            52111998ААLS
            3736060471
            въпроса ми е следния, като сменя маслото с mopar 75W140-което е специално за заден диф. с шпер, трябва ли да сипвам прословутата добавка за която чета из форума.

            Коментар


            • #7
              Re: въпрос за Гр.чероки

              Първоначално публикуван от raadi Преглед на мнение
              на задния ми диф. пише
              52111998ААLS
              3736060471
              въпроса ми е следния, като сменя маслото с mopar 75W140-което е специално за заден диф. с шпер, трябва ли да сипвам прословутата добавка за която чета из форума.
              Пламен ти говори за друга добавка. Иначе е добре да се сложи от тази за LSD, поне ще му удължиш животеца ако още е жив...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X