Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Viscous Heater / Виско-печка на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение

    Бобината е залята с някаква гадост. Даже и да ти я навие някои бобинар, резултата няма да ти хареса. А колко ще върши работа е друг въпрос. В моргата ще намериш такава бобина от климатичен компресор.
    Гадостта е ... нещо като епоксидна смола. Няма вадене .... един идиот си игра почти цял ден с един чук и секач ..... като в същото време се опитваше да брои и колко навивики има ..... на края .... му сложих нова ......;-)

    А за моргата ..... аз пея от няколко дена ......

    Свалете размерите на тази бобинка и ... пишете тука. Имам нещо предвид.
    Това е някакво Денсо ... интересуват ме външен диаметър, вътрешен, ширина (с точност до десета) и .... ако може снимка.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #62
      От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

      Днес изадихме електромагнита. По принцип няма нищо сложно и невъзможно в свалянето на цялата шайба. Първо се сваля ремъка, после "притискателния" диск на съединителя, зегерката на шайбата, после шайбата (леко почукване), зегерката на бобината и самата бобина. Направил съм повечко снимки, ако някой се интересува - ТУК. Снимал съм и лагера - мисля, че номера може да се разчете. Продиктувах го по телефона и на peerless, че нямаше как да го пиша.
      Ето самата бобина:





      Размерите са:
      външен диаметър на бобината - 96.5 мм
      вътрешен диаметър на бобината - 61.5 мм
      диаметър на задния отвор - 40 мм
      дебелина (височина) - 27.5 мм

      При колегите в сервиза имаше една, абсолютно същата (неработеща), която е май от климатик на Мерцедес Актрос.
      Ако някой има такава бобина - да свирне. Ако имате идеи къде може да се пренавие - пак
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #63
        От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

        В случай, че на някой му потрябва, лагера е: NSK 35BD5222DUM18A, намерих някаква информация (размери) тук: http://bearingsdirect.com/store/inde..._detail&p=3463
        Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
        Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

        LZ1FLY

        Коментар


        • #64
          От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
          Размерите са:
          На въпроса ти, при мен размерите са 116х74х28 (приблизителни) ако сметнеш че може да магерим нещо, идвай да му се пулим и чешем по главите
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #65
            От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            На въпроса ти, при мен размерите са 116х74х28 (приблизителни) ако сметнеш че може да магерим нещо, идвай да му се пулим и чешем по главите
            Тц. Май няма шанс.
            Между другото - като свалях притискателния диск от него изпадна една шайбичка, за която подозирам, че е пружинна. peerless, моля те - ако разглобяваш направи снимки (и размери) на тази шайба - намира се от вътрешната страна на притискателния диск, където са шлиците, за това не съм я забелязал и я изсипах някъде във фара...
            Suzuki GSXR
            VW Touareg
            Mitsubishi Pajero II

            Коментар


            • #66
              От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

              Веско, ако разглобявам ще дойда при твоите майстори, вече им е ясно за какво иде реч
              Другата седмица ще потърся лагера и ще намина евентуално за смяна.
              Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
              Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

              LZ1FLY

              Коментар


              • #67
                От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                Нещо голяма мъка беше този лагер за смяна. Дано го смените без проблеми.
                Ето още идеи за лагер.
                Прикачени файлове
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #68
                  От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                  Абе май няма да е много трудно. Там има преса - ще се избие и ще се сложи новия. Само да го има
                  Дайте предложения за бобината, а ако някой е виждал пружинната шайба да каже каква е, че да може да си намеря такава.
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • #69
                    От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                    Лагера го има наличен у наше село .... цена 14.80 лв.
                    Вероятно ще го има и по други магазини.

                    Бобината ..... я няма ...... налична. Може да се достави, ама ..... вероятно ще стане Нова година.
                    Номера по CARGO e: 250037
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Лагера го има наличен у наше село .... цена 14.80 лв.
                      Вероятно ще го има и по други магазини.

                      Бобината ..... я няма ...... налична. Може да се достави, ама ..... вероятно ще стане Нова година.
                      Номера по CARGO e: 250037
                      Благодаря за номера! Най-вероятно и някой друг ще ти благодари
                      Днес се поразмърдах и ето какво е положението:
                      1. От вносителя на Cargo - цената е 50 EUR, доставка - след около месец. С ускорена доставка - около седмица, но 80 EUR
                      2. В моргите никой няма да продаде само бобината. Искат да шитнат цялата печка, вероятно за 200-300-400 кинта (поне толкова струва компресора за климатика). На нашата печка, обаче навсякъде й викат "допълнителна помпа". Само да вметна - и аз преди да си купя Жипката не бях чувал за Виско-печка. Като чух, обаче веднага някак си ... веднага приех идеята. Направо ме изумяват разни пичове - монтьори, търговци и дори приемчици, дето хем по няколко пъти им обяснявам за какво става въпрос и продължават да ме гледат така сякаш не съм си изпил хапчетата...
                      3. Пренавиване - на Сливница и Раковска майсторите ми поискаха 75 лева. Като им казах, че нова струва 100 ми казаха, че според тях е по-добре нова. Тъй, ама аз отидох на Сливница 109 и там майсторите казаха, че ... (хем човека се позамисли) за 40 кинта ще стане работата. И така с малко ... виновен глас ми го каза. Оставих я там. Да видим какво ще стане.
                      За шайбата, за която се притеснявах - мисля, че не е пружинна, а обикновенна. Самият притискателен диск е направен така, че да има "аксиална еластичност". Освен това в мануала пише, че се подлагат шайби, за да се получи около 0.5 мм луфт между притискателя и самата ремъчна шайба.
                      Suzuki GSXR
                      VW Touareg
                      Mitsubishi Pajero II

                      Коментар


                      • #71
                        От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                        Не е точно тук мястото, но понеже и без това съм се разписал - в моргата, където ходих да търся бобината има 2 WJ-та. Едното е 2.7, другото - 3.1. Ако някой се интересува - да пита.
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #72
                          От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                          Не е точно тук мястото, но понеже и без това съм се разписал - в моргата, където ходих да търся бобината има 2 WJ-та. Едното е 2.7, другото - 3.1. Ако някой се интересува - да пита.
                          Дай нещо телефон за връзка.
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • #73
                            От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                            В темата "Среща" може да се намери телефона му
                            Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                            Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                            LZ1FLY

                            Коментар


                            • #74
                              От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                              Ама ти за моя ли питаш или за този на моргата? Моя е 0888225127. Този на моргата не го знам
                              Suzuki GSXR
                              VW Touareg
                              Mitsubishi Pajero II

                              Коментар


                              • #75
                                От: Viscous Heater / Виско-печка на WJ

                                Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                                Ама ти за моя ли питаш или за този на моргата? Моя е 0888225127. Този на моргата не го знам
                                Благодаря за инфото.
                                ________________________________________________________________________________________
                                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X