Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

    ...след вчерашното поредно излагане на автомата(след пълна ревизия ) като че ли ми писна да карам автомат и започвам да се оглеждам за ръчка.....гледам във американските форуми си им слагат ръчни скорости..било играчка яка но ставало....предимствата са че разхода ще ми падне поне с 10 литра и ще мога спокойно да отида на някоя разходка че сега тръпки ме побиват само при тази мисъл...недостатъците са че няма да е автомат....
    та мисълта ми е някой дали е правил тази или подобна гимнастика

    пп:джипа не искам да си го продавам-стегнал съм си го отвсякъде, не искам и да сменям двигателя....този си ми с климатиче и газов инжекцион....и ми е перфектно с него
    LZ5DG....0888985906
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
    Не всичко, което има две бузи е лице!

  • #2
    От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

    аз не бих се заел с това........... малко ли джипове има с десен волан за части?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

      Какво се е случило с автомата?
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

        ...първо имаше вой от скоростите.ма вой....вътре един огромен лагер беше станал на ждреп...айде на ремонт....смениха го барабар с някви други работи....те ти пари....после карам карам...след 200км...в авариен режим...връщам пак в сервиз....правят го сменят още нещо....взимам го карам....бам, изхвърля маслото...в движение без да има зор....айде пак в сервиз....правят го, карам.....правя 10км от сервиза....бам....откачил се датчик на колянов вал....пътна помощ-в сервиза.....правят го-карам, карам....бам сервизен режим.....айде отново в сервиз.....оказва се задрало бутало на мозъка и счупена пружинка....натамъниха пружинката....карам карам от 2-ра ра на 3-та....пак със зор превключва...дразни ме но карам.....и вчера...натоварих джипа и на драгичево...бам пак изхвърли масло.....и следователно пак на сервиз....и дотук само маслото ми е ....ма много пари ако го сметна....ходенето до сервиз и тестването след това и т.н. ...не ги броим.....като цяло всичко съм оправил по джипката и освен проблемите със скоростите , които ги имам от половин година, други ядове вече нямам...но вече видя ли автоматична кутия....пришки ме избиват а проблема е че вече не искам нито рециклирана кутия нито друга втора употреба която незнам на какво дередже е....
        LZ5DG....0888985906
        Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
        Не всичко, което има две бузи е лице!

        Коментар


        • #5
          От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

          Уау, ужас...съчувствам ти за тези проблеми. Не мога да повярвам, че може да има толкова много независими повреди една след друга. Това е невъзможно и по теория на вероятностите. Познати ли са ти в сервиза....изглежда ми като едно да оправят а друго да недогледат и то да даде дефект и т.н. и т.н. Може ли толкова да няма читав сервиз за автомати...или просто не си попаднал на него....макар да съм убеден, че бая си прочел тук като отзвук от колегите.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

            Ало ти как си мислиш че тази японска трансмисия и тази 231 раздатка че издържат на 5.2 а и този заден мост .Те американците от няма и на каде са го напртавили фул тайм.Изобщо да не ти минават такива идеи през ума .а освен скоросната кутия и раздатката ще трябва да се сменят и карданите защото при автоматичната трансмисия предния е по -дълък а задния е по къс а при AX-15 е обратното и разликата ако не се лъжа е 4 инча.

            Коментар


            • #7
              От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

              мдааа...освен кардани и съединители да се слагат, педали, и куп други щуротии и се реже и ламаринка даже...ясно ми е...а и не мисля че този заден мост толкова ще го притеснят 30-тина коня при положение че няма да му се взима здравето от ръчкане...пък и все едно да сложиш чип на някоя турбинирана кола и да трябва да сменяш заден мост след това....има доста грандове със сменени раздатки парт тайм...и се движат още...необяснимо но факт ... и аз съм любител на оригиналната работа но джипа е на 20 години и мисля да си го пригодя за моя стил каране(баба)....
              LZ5DG....0888985906
              Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
              Не всичко, което има две бузи е лице!

              Коментар


              • #8
                От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                За какво му е на човек с този стил на каране V8?
                За да го храни!?
                Със сигурност можеш да си направиш живота още по-сложен - въпрос на желание.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #9
                  Re: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                  Този V8 на газ е около 26 на 100 градско.
                  2.5 дизел е към 13-15 .
                  Почти еднакво е !!!
                  Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                  тел. 0897818449

                  Коментар


                  • #10
                    От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                    мда... а с моя калпав автомат под 35-40 градско на къси разстояния не мога да падна....а последния път извънградско ми беше 28....незнам кво са му правили на моя автомат...
                    LZ5DG....0888985906
                    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                    Не всичко, което има две бузи е лице!

                    Коментар


                    • #11
                      От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                      Borchev, следя историята на джипа ти от самото начало. Проявяваш похвално упорство (или пък укорим инат ) да го приведеш в нормално състояние, ама тая работа с ръчната кутия и парт-тайм раздатката автоматично нарисува в съзнанието ми образа на Фред Флинстоун, шофиращ своята кола, тичайки с крака, промушени през пода й...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                        хахах....джипката съм я прежалил вече...и наистина съм инат...въпреки че е проклета тая мойта джипка ще я направя така че да тръгне.... http://www.jeepforum.com/forum/f197/...-build-745686/ ето още един откачалник от щатския форум...а ги има доста такива след усилено ровене днес
                        LZ5DG....0888985906
                        Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                        Не всичко, което има две бузи е лице!

                        Коментар


                        • #13
                          От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                          Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
                          мда... а с моя калпав автомат под 35-40 градско на къси разстояния не мога да падна....а последния път извънградско ми беше 28....незнам кво са му правили на моя автомат...
                          Егаси баровеца! То бива любов, ама това отива... на не знам как да го кажа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                            ....мазохизъм и празноглавие..... ето още един с изпълнена мисия.... http://www.jeepforum.com/forum/f13/o...d-swap-376096/
                            LZ5DG....0888985906
                            Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                            Не всичко, което има две бузи е лице!

                            Коментар


                            • #15
                              От: ZJ 5.2-размисли за слагане на ръчни скорости AX-15 и парт тайм раздатка

                              Няма ли да е много скъпа цялата гимнастика - смяна на скоростна кутия, раздатка, кардани и т.н.?
                              Заслужава ли си упражнението?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X