Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за Wrangler JK?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни гуми за Wrangler JK?

    Колеги дали някой знае от къде мога да си намеря зимни гуми 255/75/17?Никъде няма а M+S не вършат същата работа.
    Благодаря!

  • #2
    От: Зимни гуми за Wrangler JK?

    Първоначално публикуван от MiroK Преглед на мнение
    Колеги дали някой знае от къде мога да си намеря зимни гуми 255/75/17?Никъде няма а M+S не вършат същата работа.
    Благодаря!
    М+S се превежда: М- кал S-сняг
    Зимните гуми се различават от летните по по-меката каучукова смеска и по-гъстите ламели /прорези/ , които са необходими за по-доброто зацепване в леда и снега.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      От: Зимни гуми за Wrangler JK?

      Да,така е, аз сега съм с такива M+Sи не съм много доволен,искам да си е хабава мека зимна гума.Днес намерих 265/70/17, малко е тъпо да свалям височината за зимата ама поне е близко.

      Коментар


      • #4
        От: Зимни гуми за Wrangler JK?

        За препоръчване е зимните гуми да са тесни и високи - така е по-проходим!
        Примерно:225/85/17 или каквото намериш , но не-по широко от 235
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #5
          От: Зимни гуми за Wrangler JK?

          Много, много труден за откриване размер, защото всъщност е нестандартен цолов - 32х10R17, а и да ги намериш ще са неоправдано скъпи. Варианта е да се преориентираш към 32х10.5R17, който е широкоразпространен и съответства на 265/70R17. Така външния диаметър от 32 цола се запазва. Предполагам, че джантите са ти 7.5х17, което пък е точния размер за 32х10.5R17. Когато търсиш го прави и за метричния и за цоловия размер. Не се ограничавай само с метричния. Гуми с такъв размер има колкото искаш. И аз тия дни се разковах да търся зимни гуми. Успях да открия само един възможен модел, който да отговаря на изискванията хем да е зимна хем да не е AT сиреч "за мъгла" и това е Goodyear Wrangler DuraTrac. Ето я и в твоя размер




          Ето едно ревю и коментари за тази гума
          Последно редактирано от elbgt; 27-10-10, 20:28.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #6
            От: Зимни гуми за Wrangler JK?

            А и M+S не е задължително да обозначава зимната гума като такава. Според стара разпоредба на ЕС такава абревиатура могат да имат и летни гуми. Просто трябва да разпознаваш шарките и да прочетеш мнения за гумата която си избрал в нета преди да си дадеш парите за нея! И да знаеш за какво ще я ползваш разбира се, за това има зимни гуми за SUV- ове (комфорт, безшумност...) и зимни off- road гуми като горната.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • #7
              От: Зимни гуми за Wrangler JK?

              elbgt, Duratrac на Goodyear e Mud Terrain гума, с подобрени качества при зимни условия, но не е зимна гума.

              Коментар


              • #8
                От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                мерси за инфото, точно на този размер и аз се спрях, за да не ми се разбърка километража-265/70/17
                А защо баче мите да не по широка от 235 -иначе този размер и на мене ми харесва дето си го дал, но го няма никъде тука?
                Тази гума изглежда страхотно и повечето отзиви са добри има само един лош за сняг.Ако могат да се вземат на тази цена ако искаш elbgt да направиме обща поръчка???защото тука ги няма май?
                Иначе аз днес си харесах някакви обикновени зимни не такива офроуд ама за 200 usd бих ги взел веднага?

                Коментар


                • #9
                  От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                  Освен че материалът е със силика добавка, чието единствено предназначение е той да запази еластичност при ниски температури, в средната част протекторът е с типично зимна и снежна шарка. Като добавим и заготовката за шипове в краищата на протектора какво повече е необходимо за да бъде определена една гума като зимна? А че производителя я анонсира като зимна така деликатно е съвсем разбираемо. На никой не му се губи пазар след като всички останали производители предлагат само "всесезонни гуми" в този сегмент. Въобще Америка е родното място на безумния продукт "всесезонна гума". И народа там твърдо вярва, че такива има. Всеки един чисто нов автомобил там е оборудван с това безумно творение "всесезонна гума". Още един аргумент в ползва на това твърдение е, че в класацията на tirerack.com този модел е едноличен лидер при зимни условия в раздела офроуд гуми. Мисля, че нищо повече не е необходимо за да определя тази гума като "зимна".

                  едит/

                  и още нещо... вече имам една такава гума, а останалите ще получа до края на ноември. Това е първата офроуд гума на която виждам символа за сняг - снежинка. Може и да има други, но аз не съм срещал такова нещо до сега. На тази картинка снежинката се вижда долу до надписа M+S, а и дупките за шипове също добре се виждат.
                  Последно редактирано от elbgt; 27-10-10, 23:18.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                    ELBGT колко пари ти излиза една такава гума?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                      Първоначално публикуван от MiroK Преглед на мнение
                      мерси за инфото, точно на този размер и аз се спрях, за да не ми се разбърка километража-265/70/17
                      А защо баче мите да не по широка от 235 -иначе този размер и на мене ми харесва дето си го дал, но го няма никъде тука?
                      Кой ви каза, че няма?! Ето:
                      http://www.bggumi.com/eshop/search/?...B5%D0%BD%D0%B5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                        Имах предвид че няма 225 85 17 иначе 265 70 17 има и такива взимам другата седмица

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                          Първоначално публикуван от MiroK Преглед на мнение
                          ELBGT колко пари ти излиза една такава гума?
                          409 лв на гума за размер 315/75R16 (35/12.5х16) с всичко платено. За размера за който става въпрос в тази тема цената би била 330-350 лв.

                          Първоначално публикуван от MiroK Преглед на мнение
                          мерси за инфото, точно на този размер и аз се спрях, за да не ми се разбърка километража-265/70/17
                          Точно при Wrangler JK въобще не бива да се притесняваш за километража. Размера на гумите се програмира и можеш да ползваш от 24' до 54' без проблем. Единия начин да програмираш новия размер е предполагам в Балканстар, а начина който аз ползвам е тази джаджа. Ако някога ти се наложи просто пиши ЛС и ще свършим работа на някоя бензиностанция. Настройката за външния диаметър е със стъпка 0.25' (6.35 мм), така че спокойно избирай размера гуми който те кефи.
                          Последно редактирано от elbgt; 09-11-10, 09:02.
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                            Аз взех последните 4 BF Goodrich KSI winter slalom от Пловдив с размер 265/70/17, много гаден размер, все по ниски ми предлагат.Ще ги видим тази зима.А тази джаджа е уникална, пуснал ли си си day lights с нея?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зимни гуми за Wrangler JK?

                              Да вариантите за daylights са доста. Може да са къси, дълги на 6 волта, фарове за мъгла, габарити или мигачи, но най ме кефи варианта дългите на 6 волта, което е и амeриканския стандарт за автомобили без отделни daylights. Откъдето и да го погледнеш този вариант е най-мъдрото решение. Хем се виждат отдалеч, хем не заслепяват заради ниското напрежение хем крушките зор не виждат. Също толкова мъдро е решението им предните мигачи да са жълти, а задните червени. Така през нощта ако в далечината някой мига знаеш в твоята посока ли се движи или срещу теб. А в умната ни Европа с такива мигачи не минаваш на преглед
                              Последно редактирано от elbgt; 26-11-10, 23:19.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X