Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

    Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
    ...
    Спирам го от движение и като се върна от отпуска...
    Най - добре. След 12.09. се връщат от отпуск всички колеги и както ти казах ще можеш да чуеш експертното мнение на всички.

    Коментар


    • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

      Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
      Пробвах със смяна на масло + добавка и положението след всичко е още по-зле. Сега чукат 10 неща откъм картера. Всеки момент ще се счупи нещо сякаш.
      като му дам газ около 1500-2000 оборота звучи сравнително добре и утихва. На 3000 и нагоре апочва едно грачене.

      Спирам го от движение и като се върна от отпуска ще го разглобяваме. Само се чудя сега кое е по-добре, да му се прави основен ремонт или да си взема направо друг двигател от някое ударено джипче?


      http://vbox7.com/play:6d5f9bd1d5
      Здравей!Не смяташ ли,че като му направиш ремонт,понеще знаеш,че си свършил работата?И ще имаш гаранция!Иначе пак скачаш в дълбокото...
      Grand Cherokee 2.7crd Limited

      Коментар


      • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

        Джипът е ОК вече. Проблемът с чукането беше доста странен - разхлабени болтове на маховика

        От сервиза казаха, че само един болт бил стегнат, всички други разхлабени. Сменили са ми болтовете с нови, а двигателят въобще не са пипали. Сега като слушам звука от мотора и мед ми капе от сърцето
        Смяната ми излезна 99лв.

        Поздрави на всички!
        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
        0888/00-55-37

        Коментар


        • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

          878511557

          Коментар


          • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

            Това си е направо повреда мечта на фона на другите възможности, дано нататъка всичко е безаварийно !
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

              Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
              Джипът е ОК вече. Проблемът с чукането беше доста странен - разхлабени болтове на маховика

              От сервиза казаха, че само един болт бил стегнат, всички други разхлабени. Сменили са ми болтовете с нови, а двигателят въобще не са пипали. Сега като слушам звука от мотора и мед ми капе от сърцето
              Смяната ми излезна 99лв.

              Поздрави на всички!
              Честито! И сега....ГАЗ!
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                Какво ви показва уредът за налягане на маслото?

                Интересува ме как се държи и как му варират стойностите в покой, на обороти и при повечеко газ.

                Смених си датчика след дълго каране с неработещ такъв и сега нещо ми се струват странни показанията му в сравнение с периода преди да се развали стария.
                Сега като дам на контакт стрелката отива на нула. Като запаля показва междиннатачертичката след 3 бара, и преди 5,4 бара. Като дам повечко газ показва нещо между въпросната междинна чертичка и тази от 5.4
                Това дали давам газ или не (обороти) почти не променя показанията. Като изгася двигателя стрелката остава да показва над 3 бара. Когато дам пак контакт тогава рязко слиза на нула.

                Старият датчик доколкото си спомням показваше така:
                Като зиключа двигателя стои на 0, като го запаля показвапе някъде преди 3 бара, да клажем 2 бара, а като го изфорсирам скачаше над междинната чертичка между 3 и 5,4 бара.

                Като се развали датчикът показваше в покой 0, при работа на място около 3 бара, а с малко газ и в движения някъде извън скалата отвъд 5,4 бара.....

                Как трябва да работи този датчик и уред правилно?

                Уредът е този най-горе вдясно, но при мен на мястото на "40" пише "3", а на мястото на "80" - "5.4" !
                Този от снимката явно е в развалена фаза като моя бивш с това си показание отвъд скалата.
                Последно редактирано от verter; 02-04-12, 16:58.
                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                0888/00-55-37

                Коментар


                • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                  При мен е на средата на топло масло и малко над средата на много студено.

                  Коментар


                  • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                    При мен е съвсем малко над средата при топло и още малко вдясно при студено масло.
                    JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

                    Коментар


                    • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                      Излезна ми малък проблем с някакъв датчик на скоростите (автомат), който не ми позволява понякога да завъртя на стартер. Къде се намира, какъв му е проблемът на този датчик и какво ще ме посъветсвате да направя?

                      Миналата година ми го направи 2 пъти тоя номер с липсата на стартер, но си мислех, че е нещо от алармата, защото като си поиграех с нея и изведнъж вече имах стартер. Било е случайно съвпадение.

                      Като стане студенко, както е тия дни, отивам сутрин да запаля джипа на паркинга. Пали отраз, няма проблем. Придвижвам го до нас, до някоя бензиностанция и докато е още студен и го загася, като се върна и се опитам да тръгна нямам стартер. Това само понякога. Въртя ключа, обаче все едно нищо не правя. Няма звук, няма нищо.
                      Почнах да си играя със скоростите, с малкия лост на раздатката и първо нямаше ефект, но след 5 минути стартера се появи и запалих. Карам цял ден, гася, паля сигурно 20 пъти като съм на офроуд - проблем няма.

                      Днес пак същото. Пали студен и още докато не е загрял го спирам и като се върна след малко нямам стартер. Играх си, играх си и накрая открих, че като преместя лоста от "P" на "N" и стартера се появява. На другите позиции няма.

                      Страннното е, че загрее ли джипа мога цял ден да гася и паля, няма грижи, ако ще и студ да е.
                      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                      0888/00-55-37

                      Коментар


                      • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                        това му е работата, да позволява въртене само на P и N, освен това не позволява и да се вади ключа ако си на друга позиция освен Р /поне на гранда беше така/ как се стига до него, нека каже накой по-запознат. аз имах подобен проблем - не познаваше че съм на паркинг и не можех да извадя ключа....предишния собственик беше разглобявал лоста и после не беше 'щракнало' и се вадеше...... но го нагласих без да разглобявам и да стигна да видя къде точно е датчика. но джипа нощува няколко нощи с ключа вътре, щото не можах да го извадя
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                          Ясно, значи проблемът е, че понякога не отчита, че лостът е на позиция "P"
                          Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                          0888/00-55-37

                          Коментар


                          • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                            Отстрани на кутията където е лоста за превключване.

                            Коментар


                            • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                              http://www.cherokeeforum.com/f2/neut...-switch-23879/
                              http://www.cherokee-jeep.com/1-2swremov.htm
                              http://www.jeep4x4center.com/neutral...-83503712.html
                              http://www.jpmagazine.com/techarticl.../photo_06.html
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • От: Jeep Cherokee (XJ) 4.0 - ново попълнение.

                                Благодаря за линковете. Изглежда доста шибана джаджа.

                                Ще пробвам да го почистя и гресирам, пък после ще видим.
                                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                                0888/00-55-37

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X