Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RBU - проблем с дисплея на радиото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RBU - проблем с дисплея на радиото

    Здравейте всички, от 2 дена съм собственик на WJ '02 и доста му се радвам, като изключим един голям (поне за мен) проблем, а именно, че дисплея на радиото не свети изобщо, всичко му работи - радио, cd... чейнджъра го нямаше в багажника и няма как да го тествам...

    Ако някой има идея какво може да е... мисля утре да го свалям... предполагам или е подсветката или някой лентов кабел, но бих бил благодарен на всякакви съвети.

    Модела е RBU:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:radio_rbu.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5899522
    Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
    Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

    LZ1FLY

  • #2
    От: RBU - проблем с дисплея на радиото

    Явно никой не се е сблъсквал със същия проблем... днес го разглобих на основни чаркалъци (преди това проверих де що имаше бушон, намествах куплуги разни), но не се вижда да има проблем като студена спойка (на някои стари модели се случвало често)!
    Единствения вариант да видя какъв точно е проблема е да изнамеря схемата на радиото. Случайно да имате някаква идея, къде мога да я търся?

    Благодаря предварително
    Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
    Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

    LZ1FLY

    Коментар


    • #3
      От: RBU - проблем с дисплея на радиото

      Тука гледам че има схеми, виж дали някоя ще ти свърши работа http://www.wjjeeps.com/audiowire.htm
      Другия варянт за който се сещам е някой ден от мойта каручка да прехвърлим при теб чейнджъра, пък да видим каква ще я забъркаме

      Коментар


      • #4
        От: RBU - проблем с дисплея на радиото

        Бусче, тези съм ги гледал, това е само окабеляване, трябва ми схемата на самото радио
        А за чейнджъра, едва ли ще захапе дисплея от него

        По-скоро може да прехвърлим радиата за да видим дали 100% проблема е в дисплея...
        Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
        Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

        LZ1FLY

        Коментар


        • #5
          От: RBU - проблем с дисплея на радиото

          Казваш - правиме

          Коментар


          • #6
            От: RBU - проблем с дисплея на радиото

            Оправихте ли го
            Лудак

            Коментар


            • #7
              От: RBU - проблем с дисплея на радиото

              Здравейте на всички във форума,за съжаление и аз имам същият проблем с дисплея на радиото в Гранда...всичко работи , но не свети ....ще се радвам ,ако помогнете с информация

              Коментар


              • #8
                От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
                Здравейте всички, от 2 дена съм собственик на WJ '02 и доста му се радвам, като изключим един голям (поне за мен) проблем, а именно, че дисплея на радиото не свети изобщо, всичко му работи - радио, cd... чейнджъра го нямаше в багажника и няма как да го тествам...

                Ако някой има идея какво може да е... мисля утре да го свалям... предполагам или е подсветката или някой лентов кабел, но бих бил благодарен на всякакви съвети.

                Модела е RBU:
                [ATTACH=CONFIG]241681[/ATTACH]
                Същият проблем,ще се рдвам ако някой помогне с информация !!! Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                  А в самото ръководство за съответния Jeep разгледахте ли ? По принцип там има бая дебел раздел (аз съм с RBK) с хиляда настройки и опции - сортиране на станциите по rock-folk-classic-jazz и някакви други "шандърми" (поне на мен, като стоящ твърде далече от електроника и техника по принцип - така ми се видя ). Да не си е играл някой преди вас с настройките и просто да е "загасил" по някакъв начин дисплея ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                    Здравейте!При мен същото...В "Тояга" не се оправиха.Техника на Технополис се нае,но е много несериозен,бавен и изобщо БГ майстор.Купих от един пич от форума,който живее в Германия такъв модул,но от модела 2001Г.(без комп.диск) Та от двете майстора направи едно,но пак не свети като хората,когато е слънчево,почти нищо не се вижда.Но знаем къде е проблема,платката и чипа ги имам свалени отделно.Този чип,така и не се намери за 6 месеца.Ако искаш,звънни да се видим и да ти го покажа,пък може да измислим нещо-0888413173-Тони.
                    Grand Cherokee 2.7crd Limited

                    Коментар


                    • #11
                      От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                      А другите ти инструменти светят ли ? примерно горната конзола над огледалото?
                      V10

                      Коментар


                      • #12
                        От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                        Всичко работи и свети ,даже и светлините на радиото,копченца потенциометри и т.н само дисплея не ,между другото сега си спомням ,че веднъж изгасна,аз помислих че е от регулацията на осветлението на таблото и купето,пипнах я от нулева до последна степен и тръгна,сега проверих но не е оттам,между другото има едно сервизче в Хасково /до Спортната /,което ми е отстранявало невероятни проблеми по всички таратайки които съм имал,обещавам да докладвам ако открият и този проблем

                        Коментар


                        • #13
                          От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                          Първоначално публикуван от Теодор Божинов Преглед на мнение
                          Всичко работи и свети ,даже и светлините на радиото,копченца потенциометри и т.н само дисплея не ,между другото сега си спомням ,че веднъж изгасна,аз помислих че е от регулацията на осветлението на таблото и купето,пипнах я от нулева до последна степен и тръгна,сега проверих но не е оттам,между другото има едно сервизче в Хасково /до Спортната /,което ми е отстранявало невероятни проблеми по всички таратайки които съм имал,обещавам да докладвам ако открият и този проблем
                          Поздрав на Хасково!
                          Grand Cherokee 2.7crd Limited

                          Коментар


                          • #14
                            От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                            Проблема е в захранващият блок на дисплея, намира се под всички платки, демек трябва да се разглоби напълно цялото радио (разпоява се тук там).
                            Моето го фикснаха против 50лв. в Тояга (София)
                            Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                            Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                            LZ1FLY

                            Коментар


                            • #15
                              От: RBU - проблем с дисплея на радиото

                              Здравей,в коя Тояга,явно са различни,моя в Тояга Надежда не го оправиха,но съм свикнал и няма да чакам месеци наред...
                              Grand Cherokee 2.7crd Limited

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X