Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

    След безпроблемни 80000 км реших да видя какво е останало от задните накладки. По навик от други марки возила проверих и за луфт в лагерите на задните колела. луфт - никакъв, но и двете се движеха аксеално по около 5~6 мм. Колега ме успокои, че технологично било така, но мен нещо ме гложди. Ами ако се измъкне пусто колело със се полуоската?
    Чакам мнения и съвети от сблъскали се със този въпрос.

  • #2
    От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

    Без да се обиждаш, ама не мога да повярвам за такъв аксиален ход.
    Мисълта ми е такава - като го хванеш колелото, и то шава, и ти се струва, че е много, но измерено с инстромент ( шублер примрно), ще видиш доста по-малка разлика. И да, колегата ти е бил прав - няма проблеми, така си е.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

      Най-много 2-3мм да е, за да се успокоиш отвори капака на диффа и погледни, ако C-клипса не се показва много всичко е Ок.
      5-6 мм не мога да повярвам, че е възможно ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diff_6.jpg
Прегледи:2
Размер:13.9 КБ
ID:5201168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diff_5.jpg
Прегледи:2
Размер:12.0 КБ
ID:5201169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diff_4.jpg
Прегледи:2
Размер:13.4 КБ
ID:5201170

      Коментар


      • #4
        От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

        Здравейте колеги .И аз имам подобен проблем на Чероки XJ 1994г с4 литров мотор .Значи на лява задна полуска има луфт около 3-4 мм но на дясната направо си хлопа и то яко, че даже и в движение се чува .Кажете колко е нормалния аксиален луфт, щото и на мене ми казаха че това си било така.И да ми кажете,ако знаете как се лекува това .
        Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

          Ако луфта е много голям има вероятност леглото на клипса което е на полуоската да е изядено.Колегата по горе е написал за 2-3 мм луфт нормален за стара кола.

          Коментар


          • #6
            От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

            Наи лесно се лекува чрез побългаряване .
            Мериш какъв е луфта правиш елементарно изчисление и правиш по широки Цклипсове.
            Меренето става като се свали капака на дифа и се мери с луфтомерни пластини между вътрешния краи на полуоската и щифта които държи сателитите виж дали не ти е износен и този щифт.
            Цклипсовете се мерят на твърдост и новите се закаляват до същото ниво.
            Другия вариант е с нови полуоски.
            Мога да помогна с изработката на цклиссовете .
            На Понтияка които направих по тази схема оставих луфт 0.10мм.
            Преди ремонта луфта беше над 4мм.

            Коментар


            • #7
              От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

              Благодаря ви за отговорите.Колега ,Павле мисля да се възползвам от помоща ти за побългаряването .Ще проверя какво е положението с износването на клипсовете и леглата на полуосите и ще преценям какво ще правим.Гледам от София си, пусни един телефон за връзка, ако може !Тук в Пловдив има една фирма ,която рециклира съединители и полуоски, ще ги питам дали може да ми помогнат с леглата на Цклипсовете ,ако са износени.Ще пиша тук какво е станало,може да е полезно и за други в моето положение .

              PS.Мамка му на тоя дето го е измислил това с Ц клипсовете ,защо ще се износва леглото на полуоската ,а не шибания клипс, дето струва жълти стотинки.
              Последно редактирано от Antol; 20-08-10, 09:32.

              Коментар


              • #8
                От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

                А ,още нещо!Понеже предположих каква ми е болката на дифа и се разрових в сайтовете за части,намерих някакви це клипс елиминиращи китове за Дана 35.Ако някой е правил такава операция ,нека да сподели опит,ще е полезно.

                Коментар


                • #9
                  От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

                  Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение

                  PS.Мамка му на тоя дето го е измислил това с Ц клипсовете ,защо ще се износва леглото на полуоската ,а не шибания клипс, дето струва жълти стотинки.
                  Предполага се , че ако се износваха Ц-клипсовете , в един момент , полуоските ще се извадят навън и филмът ще е с трагичен край.
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

                    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                    Предполага се , че ако се износваха Ц-клипсовете , в един момент , полуоските ще се извадят навън и филмът ще е с трагичен край.
                    Абе мина ми и на мене тая мисъл ,ама все пак ,мисля си че има и по грамотни конструкторски решения.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

                      Износват се наи вече полуоските по малко ц клипса .
                      За да се извади полуоската луфта трябва да е над 10мм.
                      Лошото в този случаи е че се опитваме да правим диагностига от растояние и без да знаем какво има в дифа а от там идват и грешки .
                      Аз лично не мога да твърдя че моя метод ще свърши работа преди да съм видяли и премерил какво има вътре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

                        Колегата Павле е абсолютно прав ,че докато не се разглоби, няма какво да говорим.Тоя от който купих джипката ми каза ,че са бърникали задния диф ,понеже шпера ,както се изрази той бил блокирал ,какво са правили господ ги знае.Като го отворя за ревизия, ще пиша какво става .Да не казвам че вчера ми се случи ето това ....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22082010(003).jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5203892 а някъде четох че тези мостове не трябва да остават продължително време под вода.А си поседя около час във водата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Аксиален ход на задни полуоски при yj 1992г?

                          Преди малко пуснах подобна тема и после намерих тази. Та искам да питам реши ли проблема с този аксиален луфт и ако "да" как. Че и на мен ми предстои същото упражнение.
                          [COLOR="black"][B][I]Wrangler 2.5i[/I][/B][/COLOR]

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X